мога ли два трафа да работят като един

Съобщение
Автор
Аватар
zaio_85
чете и пита
чете и пита
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Мар 28, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

мога ли два трафа да работят като един

#1 Мнение от zaio_85 »

Имам два трафа тороида еднакви с изводи за средна точка 2x20V но са ми малки тези напрежения та въпроса ми е ако им свържа вторичните намотки последователно и извадя среден извод так че да ми се получи 2x40V дали ще има проблем за усилвателя и въоще има ли смисъл да го правя
Последно промяна от zaio_85 на Пон Юли 07, 2008 9:49 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#2 Мнение от Vasil Nikolov »

НЕ

Аватар
subsonic
има известен опит
има известен опит
Мнения: 80
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 12:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#4 Мнение от subsonic »

smehurko написа:Да! Но не знам как да го начертая
8O 8O 8O

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#5 Мнение от Vasil Nikolov »

smehurko написа:Да! Но не знам как да го начертая
По добре нищо недей да чертаеш ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: мога ли два трафа да работят като един

#6 Мнение от Fenkiller »

zaio_85 написа:Имам два трафа тороида еднакви с изводи за средна точка 2x20V но са ми малки тези напрежения та въпроса ми е ако им свържа вторичните намотки последователно и извадя среден извод так че да ми се получи 2x40V дали ще има проблем за усилвателя и въоще има ли смисъл да го правя
Принципно може да се използва смесено свързване на трансформатори ,но те трябва да са абсолютно еднакви и товара включен на двете рамена на изходното двуполярно напрежение да е еднакъв и по възможност активен.
Понеже се съмнявам че ще изпълниш последните две изисквания предлагам да се набуташ с още един грец (понеже си мисля че ти трябва двуполярно изправено напрежение...) и за маса да използваш общата точка на двата греца която да е + на единия и - на другия - всичко останало си е по класическа схема.В този случай просто не използваш въобще средните изводи на твоите трафове а тези(крайните) на които и без това си излиза 40 волта и в момента.
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

strativari

#7 Мнение от strativari »

.... от единия траф едните 40в от другия другите 40в , какъв е проблема .... ? само е хубаво да ползваш два греца , за всеки траф по един .....

nasju
чете
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 3:01 pm
Местоположение: русе
Обратна връзка:

Re: мога ли два трафа да работят като един

#8 Мнение от nasju »

Виждам, че темата е стара, но за четящите ще кажа: няма проблем в подобно свързване. Първичните намотки се свързват паралелно, а вторичните последователно.Тогава ще се получи търсеното напрежение.Важно е да се спазват начала и краища на намотките, а именно:първичната - начало за начало и край за край, вторичната - начало за край.

Публикувай отговор

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта