Къде е средната точка?...И ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС...

Заключено
Съобщение
Автор
student

Къде е средната точка?...И ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС...

#1 Мнение от student »

имам тороидален траф 2*30V на по 250W на вторична намотка. Кабелите на първичната са ясни - 2 червени.
Има други 4 кабела - 2 сини и 2 зелени за вторичните. Въпроса ми е къде трябва да е масата? :roll:
съжалявам ако задавам глупави въпроси или не се изразявам правилно, но съм малко бос в захранванията :oops:
на етикета пише (точно както е разположено) :arrow:
pri 0-220V (red red)
sec 0-30V - 4.17A (grn grn)
0---------30V 4.17A (blue blue)
Последно промяна от student на Чет Окт 19, 2006 7:54 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Явно имаш 2 отделни вторични намотки.
Премери за всеки случай с омметър дали няма връзка между сините и зелени изводи. Ако няма свържи един син с един зелен, включи трансформатора и измери променливото напрежение върху несвързаните син и зелен изводи. Ако измереното напрежение е равно на сумата от напреженията на синята и зелена намотки поотделно значи средната точка ти е където си свързал синия и зеления проводник. Ако напрежението е равно на разликата от другите две размени краищата на едната намотка и мери пак.

student

#3 Мнение от student »

мисля че ще е така както ти казваш, понеже попитах тук-таме и ми казаха същото като теб. Мерси.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#4 Мнение от Fenkiller »

Ами то други начини за определяне на начала и краища на намотки на трансформатор почти няма!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Svetlin Iliev »

Ами има и друг на4ин , като се ползва постоянно напрежение и се види поляритета на втори4ните намотки.Но след опита трябва да се подаде за кратко обратно напрежение за да се размагнити желязото(сърцевината).

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:a71ceb52f0="stil1"]Ами има и друг на4ин , като се ползва постоянно напрежение и се види поляритета на втори4ните намотки.Но след опита трябва да се подаде за кратко обратно напрежение за да се размагнити желязото(сърцевината).[/quote:a71ceb52f0]

Буквата Ч е през 3 клавиша наляво от 4!

student

#7 Мнение от student »

За масата разбрах...
простете за невежеството, но при това свързване получвам една маса, и 2 кабела (1 син и един зелен) отиващи в грец-а. При това имам сумарно напрежение от 2-те крайни (60V) и сумарна мощност.
Проблема е че аз се опитвам да захраня стерео усилвател със по около 40V двуполярно на канал (след изправянето) и затова съм си купил траф 2х30 с достатъчна мощност
Въпроса ми е как при това свързване да ги захраня и двете платки след като имам само 3 извода.
Дайте съвет или разяснете pls

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Stefan Stefanov »

Слагаш съответния изправител, ако не знаеш, ровиш се по интернет и питаш приятели.
ТОЗИ ФОРУМ НЕ Е ЗА НАЧИНАЕЩИ!

Заключено

Обратно към “50/60Hz”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта