СКЪПИ КУПЕШКИ УСТРОИСТВА СРЕЩУ DIY ТАКИВА

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#16 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Ти предполагаш но си е така - Да!!!! не искат да го захранят като хората за да може като чуеш следващия им модел и да си го купиш, а в него DAC е захранен доста по-добре :D

Сваляи капака, и да чуем:
С колко намотки е трафа за DACa - има ли отделни намотки за аудио цифрова част , как се изправя и филтрира захранването на DAC, след него през колко разделитени кондензатори (марка серия?) и операционни(модел) минава сигнала.

QUATTRO

#17 Мнение от QUATTRO »

Anakin, и аз се дразня от това че тия хора имат повече опит от всички в тоя клуб и със сигурност знаят по-добре как се правят усилватели.
що се учудваш на консумираната и отдадената мощност, това което ти знаеш най-вече е безвъзвратно остаряло, и аз знаех че бензиновия мотор е по-мощен ама новите дизели са по-мощни и близо 2 пъти по-голям въртящ момент и нямат нищо общо със старите печки, брат ми с Мерцедес C220CDI 143 коня ме прави луд дето съм с Ауди А4 1,8Т 150 коня, пример, 2,5 TDI беше 130 коня преди 5-6 години, сега същия мотор е 180 коня без тунинг, вчера бях свидетел как 3000 куб двигател 16V харчи доста по-малко от 2800 кубиковия, идеята ми е че не е необходимо да ставам роб на енергото със сметка 2000 лв на месец за да имам 2x100W
sveto, нямам против да бъде махнат капака на ресивъра и да се провери, аз лично нямам време да се занимавам затова не съм и го отварял

QUATTRO

#18 Мнение от QUATTRO »

Не се караме, спорим, и за да се убедим един друг съм готов да си представя купешката техника за да имаме какво да сравняваме

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#19 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Аз имам чувтсвото, че с радио споря :D :)

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#20 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Audio Note, Cary, VTL .. фирми ли са? Фирми са, не лукови глави. Фабрични усилватели ли правят ? Фабрични, не DIY. Ами тогава ? Aaa, да, как не се сетих - между фирма и фирма имало разлика. Някои са листвани на борсата, други правят еталонни продукти. За какво собствено се води този спор ?!
Изображение

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Kiril Kirilov »

QUATTRO написа:Anakin, и аз се дразня от това че тия хора имат повече опит от всички в тоя клуб и със сигурност знаят по-добре как се правят усилватели.
що се учудваш на консумираната и отдадената мощност, това което ти знаеш най-вече е безвъзвратно остаряло, и аз знаех че бензиновия мотор е по-мощен ама новите дизели са по-мощни и близо 2 пъти по-голям въртящ момент и нямат нищо общо със старите печки, брат ми с Мерцедес C220CDI 143 коня ме прави луд дето съм с Ауди А4 1,8Т 150 коня, пример, 2,5 TDI беше 130 коня преди 5-6 години, сега същия мотор е 180 коня без тунинг, вчера бях свидетел как 3000 куб двигател 16V харчи доста по-малко от 2800 кубиковия, идеята ми е че не е необходимо да ставам роб на енергото със сметка 2000 лв на месец за да имам 2x100W
sveto, нямам против да бъде махнат капака на ресивъра и да се провери, аз лично нямам време да се занимавам затова не съм и го отварял

QATTRO, много се радвам, че ще мога да ти услужа с един риторичен въпрос...на който ако нямаш отговор, помисли добре, как ще се реваншираш.
КАК прецени "тия" хора (от Денон предполагам), колко опит имат и как оцени опита на хората от този клуб? И как разбра, кой може да прави по-добри усилватели?
Познаваш ли някой от клуба? Слушал ли си нещо, направено от "по-неопитните" и "по-незнаещите"? И тъй като се уверих от постовете си, че не си сравнявал на слух ДЕНОН-а с нищо друго правено, откъде тая увереност?
Относто мощностите на старите и новите двигатели, мога да ти кажа, че никой от тях не надхвърля КПД 100%. Литър бензин има 40 и няколко киловата енергия, която отделя при изгаряне. Ако твоята е 110 киловата, развиваща ги при около 6000 об/мин при такъв режим ще харчи поне 12 литра на час, което прави изгорял бензин, носещ в себе си над 480 киловата енергия, направи си сам сметка колко ти е КПД-то на твоя двигател ... във всеки случай е далеч от 100%. А на Рисийвърите е достигнало 150%...
Освен това ние тук за коне не се борим...

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Daniel Petrov »

Абе знаех си,че хората са направили перпетуум мобиле.
Вкарваш 500 вата и вадиш киловат.
Ценно!
Да кандитатстват за нобелова по физика.
И да го патентоват.
И да пуснат схемотехниката,фрий!
8O 8O 8O
:idea: :idea: :idea:
Искам и аз бе!
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Daniel Petrov »

Quattro или там каквото си.
Ти си комплексар,глупако!
От теб лъха само на комплекси и липса въображение.
Я хвърли един поглед в irc и виж колко идиота има с подобен на твоя глупав ник.
Ти даже не можеш да проявиш малко imagination,регистрирайки се тук.
А по отношение на аудио кенефа,който притежаваш:
Аз се наемам да пусна един усилвател с чаркове за 50-на кинта(двата канала),който,гарантирам ти,ще направи твоя звуков нужДник една ненужна купчина желязо.
:-)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

100

#24 Мнение от 100 »

Нека наистина се върнем към основната тема-слепият тест. Аз съм за с двете ръце, защото той е май единствения начин обективно да се разрешат повечето спорове. Ако си спомняте, аз бях предложил такъв тест миналата година по това време, но той още не беше назрял. Сега вече е даже презрял. Но ако ще се организира, трябва да е по всички правила. Освен споменатите в предните постове, трябва да се подберат слушащите експерти. Те не трябва да са от собствениците или конструкторите на апаратурата, защото, образно казано, майката си познава плача на бебето, дори около него да реват още сто. Добре е да бъдат от различни професионални групи, защото това също оказва влияние върху възприятието. Още преди 30 години, проф. Вълчев, който май е първия, правил такъв тест в България, беше доказал, че професията (ако е свързана със слушане) влияе на оценката. Та добре е да има група музиканти, тонрежисьори и, разбира се, обикновени Hi-Fi-сти. Не на последно място, слушащите трябва да минат на аудиометрия при ушен лекар (това аз мога да го уредя), защото не може да се мери нещо с повреден уред.
Сложен е въпроса с източника на сигнал, защото той също влияе, но във всички случаи трябва да е един и същи през цялото прослушване.
Сигурно има и още неща, за които в момента не се сещам, но колективно ще ги уточним, като се стигне до тях.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#25 Мнение от oceanman »

Е де...тона хептен се сговняса...(извинете ме за вулгаризма)...

Иво и Уидоу,ама вие хептен ще откажете човека да донесе Денона... :D а друг не е заявил участие с купешки неща...Нека не сеем омраза в тоя форум...

Куатро...И ти не се пали ненужно...И аз съм в твоето пложение, досега съм живял на ръба на оцеляването за да имам някаква си интегралка Микромега за 490 евро, която преди няколко дни направения от мен гей-клон размаза по всички показатели,а частите за него едва ли надхвърлчт 100 лева с кутията...А всички знаем,че той не е нищо особено, което да си заслужава специално внимание...

Тук наистина въпроса е по-скоро психологически,от колкото обективен-оправдаването на вложените средства...

Дали фирма като Денон не може да направи нещо добро...Според мен защо да не може...Но тук въпроса е за печалбата....Всички знаем,че себестойността на изделието трябва да е възможно най-ниска...Не съм специалисата аз да кажа,но такива изделия работят на ръба,между функционалност,дизайн,цена и качество...неща взаимно и антагонистично отричащи се...

Човек съзрява с възрастта,макар,че не е задължително...За мен оправдана е само инвестицията в добър ЦД транспорт...Друго всичко,убедих се може да се направи...

Нека Слепият тест веднъж за винаги да реши кой е по добър и да престанем да пълним форума с негативна енергия...

KOKO

надсвирване

#26 Мнение от KOKO »

Виждам,че по-голямо удоволствие е да си вадите пишките,откол-
кото да ги мерите.
По-добре влезте в аналогичния руски форум,за да видите,че там
няма караници,плюене,обиди,сране в устите/2менин.../фукане с Пор-
шета и скъпи тютюни,DIY-ве за 100 000евро и обзелия ги половината
хора снобизъм. Там работят нормални хора които правят лампови чу-
деса с детаили за 1-2 заплати и споделят опта си не с фукания а със
статии,основаващи се дори на опита на свои колеги!!!! Аз съм отско-
ро във форума и разбрах че българската търпимост,толерантност и
култура я няма, нямя ги и първвите 7 г. у някои и понякога ме обзе-
ма срам,че Живея сред българи/българин идва от вулгарен/
А тази прекрасна лампова вещ,която съм направил,няма да я по-
кажа на никого,ще си остане само мое синъо хапче

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Stefan Stefanov »

QUATTRO, аналогията с колите няма никакво място тук.
Всеизвестно е, че за да свири нормално добре на един усилвател захранването трябва да е поне 2 пъти преоразмерено.

Хайде, нека сметнем грубо за какво говорим:

7Х150=1050 вата изходна мощност

КПД на АБ е 50-60%. Нека да го приемем за 60%

Захранването дори и не преоразмерено трябва да дава 1050/0.60=1750 вата! Това е минимално допустимото, без никакви резерви! Нормалното трябва да е поне 3500 вата!

1750 вата захранване трябва да има подобаващи кондензатори, грецове и други неща. Би трябвало също всеки канал да се захранва ако не от отделен траф поне от отделна намотка с грец, филтри и всичко останало.

До тук добре. Прилично захранване с тези параметри няма как да е по-леко от 20 кг (по най-оптимистична преценка: траф 1800 ВА, 14 филтрови кондензатора, 7 греца).

(Само не ми казвай, че захранването е импулсно! Ще ти се смеят и малките деца)

Освен тези 1050 вата изходна мощност усилвателя трябва да разсейва останалите 600 вата (40% заради КПД-то) като топлина. При околна температура 30 градуса и температура на радиаторите 60 градуса термичното съпротивление на радиаторите трябва да е (60-30)/600=0.05 град/ват

Прецени сам колко тежи един такъв радиатор, дори и изпълнен с вентилатори (което вече не е Hi End).

Дори и усилвателят да е клас D или нещо подобно с КПД над 90% (което също е далече от Hi End) пак имаш поне 1kW захранване за изходната мощност.

Без да отваряш капака, кажи ми само колко тежи този Денон и виж колко грама на ват се получават.
За мен ако такава апаратура тежи под 30 килограма няма въобще за какво да си говорим. Всичко по-леко от това показва компромисите,които са направени.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Demiurg написа: А много хора не знаят какво искат, просто защото още не знаят какво има.
Та айде да не осмивате хората, които си купуваме техника, а да направим това (и дай Боже, други) прослушвания, та да се образоваме.


Това е абсолютно вярно.
Според мен никой няма намерение да осмива хората, които са си купили маркова апаратура. Напротив - по този начин ще им бъдем само от полза.
Според мен крайно време е и тук, както и в много европейски сртрани да се правят повече истински прослушвания и те да бъдат публикувани на достъпно място, за да може човек да знае какво си купува.

Ebor написа:Rutcho, с какви драйвери, говорители и цена ще бъдат и ще ги продаваш ли след панаира с отстъпка като за мостра? ;)
Аз не бих носил нищо за сравнение, защото нямам купешки неща за 5000 лв., но бих дошъл да послушам и купя нещо на подобна демонстрация. Особено ако е така ефектна както Rutcho предлага с преграда и измерване.


Проектът ще бъде със стандартни драйвери - (никакъв фулреиндж, никакво алнико) със себестойност около 500 лева (десет пъти под обявената ценова категория). Колкото до покупката, аз сигурно ще поискам да си ги послушам известно време, след което ще ги продам (обикновено правя нещата за собствен кеф, а като реша нещо ново, гледам да освободя пространство в хола).

За всички участници: Нека оставим безмилсените спорове за "най-хубавото пртиче" Който иска да донесе нещо за тестове е добре дошъл.

Аз лично ще поговоря с приятели, които държат магазини за аудиотехника да предоставят няколко изделия от висок клас за тестовете. Независимо от оценката, която ще получат, хората, които са ги предоставили само ще спечелят уважението на всички за това, че не се притесняват от такова безпристрастно сравнение.

За да можем да се подготвим всички, аз предлагам тестовете да се проведат наесен. Септември е добро като идея, какво ще кажете?

Разчитам на всички участници да предложат един наистина авторитетен борд за сравнението. Колкото до безпристрастието, то е гарантирано от самия характер на тестовете.

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#29 Мнение от Sasho Tashov »

Забележете каква продуктивност се заформи по тази тема, която сама по себе си предполагаше едно бързо и надявам се полезно за всички ни решение за място на събирането и евентуална помощ около организацията. Като резултат се опитахме да обориме една поговорка (макар и леко перефразирана), която съществува и не е оборена от хилядолетия- "око да види, ухо да чуе".
Ще помоля 2менин...... като инициатор и домакин на това за мен ценно събиране да даде някаква отправна точка като дата, на която може да подсигури терена и евентуално неща, които трябва да направим ние, желаещите да участваме за да не оставим цялата организация на него.

QUATTRO, аз лично ще съм доволен ако дойдеш. Не ме разбирай погрешно!!! Не искам нито да се карам с теб, нито с който и да било във форума. Достатъчно далеч като акъл съм от много от вас, така че освен респект и благородна завист друго не мога да изпитвам. Просто искам да почустваш това, което почуствах аз когато след отсъствие от 40 минути, когато беше теста на "The Blue pill" в нас се върнах, когато беше загрял и даваше всично от своите "мизерни" 3 вата.

QUATTRO

#30 Мнение от QUATTRO »

Много боза се изписа, много клавиатури се амортизираха за глупави спорове............
Аз съм преценил че скъпото купешко е по-добро и трудно ще мина на самоделка но това СИ Е МОЕ МНЕНИЕ, моля не ме разубеждавайте, нека на тестовете САМ СЕ УБЕДЯ, по тази причина предложих да донеса купешкото, не за да се надсмиваме един на друг като в първи клас а за да обменим мнения и направим сравнения. Явно съм сбъркал форума щото ако усилвателя ми не е самоделка правена в мазето на някоя 40 годишна панелка нямам място тук.
Що се отнася до ника ми тук то е първото което ми дойде на ум за регистрацията ми тук, целта ми беше да си продам старата техника, не да пиша тук защото аз нямам претенциите да съм техник а обикновен слушател на музика в домашни условия
А дали някоя самоделка ще свири по-добре, дали някой ,,хуморист,, ще се посмее след теста над смешното ми Деноче ме боли кура и то по една много тъпа причина - НА МЕН СИ МИ ХАРЕСВА, затова и колони се избират на същия принцип, не на 2 менинресърч да му харесват щото ухото слуха му може вече да е инвалид от скъпия джойнт - каквото и да означава тая дума :D - а на МЕН да си ми харесват, без да се интересувам от мнението и критерия на ДАИаджиите тук:D
С уваженията ми, първи клас го завърших преди 30 години, нямам място тук........

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта