СКЪПИ КУПЕШКИ УСТРОИСТВА СРЕЩУ DIY ТАКИВА

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
gps

#1 Мнение от gps »

Когато преди време пуснах темата "TQWT за тестове" в "Обща информация" идеята ми беше точно такава-хората с прехвалени фабрични колони да заповядат за сравнение.Някой дойдоха и си тръгнаха разплакани :D -един вече си продаде прехвалените джамота!Целта беше не да доказвам какво АЗ мога а какво може една изпипана DIY КОЛОНА!Резултатът е че вече 5-6 човека си правят такива проекти.Между тези хора има един професионален лютиер-аз съм последния човек който ще му обяснява какво е добър звук. Имам само една молба-след тестовете да постнете снимки!

Ebor

#2 Мнение от Ebor »

За усилвателите:
По ми е любопитно да се сравнят DIY усилватели. Например Aleph с А+Б и класс А на wodowmaker. Той твърди, че неговите са по-добри и силно се изкушавам да си поръчам нещо от него, ако това се потвърди на сравнения. То всъщност май само widowmaker прави спобствени разработки?. Останалите просто лепим схеми на Aleph, Quad, Krell или нещо подобно. Има ли смисъл да сравняваме купешки Aleph 5 с DIY Aleph 5?

При колоните е много по-интерсно.
Rutcho написа:Може и измерванийца да направим.
Тогава ще видиш какъв майтап ще настане!
Аз лично ще се наема специално за целта да направя една ОБИКНОВЕНИ ТРИЛЕНТОВИ КОЛОНИ без никакви претенции и ще ги сравним с кой каквато марка предложи да речем в клас до 5000 лева...

Rutcho, с какви драйвери, говорители и цена ще бъдат и ще ги продаваш ли след панаира с отстъпка като за мостра? ;)
Аз не бих носил нищо за сравнение, защото нямам купешки неща за 5000 лв., но бих дошъл да послушам и купя нещо на подобна демонстрация. Особено ако е така ефектна както Rutcho предлага с преграда и измерване.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:8cbc5ae17f="QUATTRO"]Какъв смях, какъв хумор, за какво става дума???????????[/quote:8cbc5ae17f]

Ще си разказваме вицове после...
Ние сме си големи майтапчии :wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivan Rachev »

QUATTRO написа:Какъв смях, какъв хумор, за какво става дума???????????

:mrgreen: :js :mrgreen: ами като направи това за което говорим ще донесеш Денон-чето и ще се посмеем заедно
p.s.ако наистина има желание да го направим мога да уредя кино Левски за един ден ,акустично обработено е , и е много подходящо а и ще можем да се съберем повече хора
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#5 Мнение от Sasho Tashov »

Идеята е префектна, имате една кола посетители от Кюстендил. Даже може да направиме едно гише за събиране на (както 2MeninResearch го нарече) данък "Глупост". Аз лично като посъбера малко парички ще принеса в жертва един брой receiver Technics :twisted:

QUATTRO

#6 Мнение от QUATTRO »

2MeninResearch, не се изхвърляй като чикия на мокър песък :twisted:
Denon-чето все пак е носител на EISA 2004-2005, едва ли са му я подарили

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Stefan Stefanov »

За толкова сериозна среща (кино Левски, оле!) ще трябва сериозна организация и регламент.
Освен това може би ще трябва предварително да се регистрират и подготвят апаратурите за да няма оспорване на резултатите.

Дали да не разделим апаратурите на категории (ценови)?

А си мисля дали и някой, който продава техника няма да иска да покаже какво има?

QUATTRO

#8 Мнение от QUATTRO »

Demiurg, именно по тая причина предложих да донеса Denon-а, за да сравняваме, да коментираме но някои хора с неизживян пубертет не ме разбраха :D

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#9 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

А и не ми обяснявай как фирми с 90 годишна история не могат да направят един усилвател а ти дето си на едва ли повече от 30 годинки успяваш да докараш Yamaha, Denon и цялата индустрия до фалит.
[list=]
Няма да се смея много !
Ами даваи пари за джаджите им, но ако в тях влагаха по-добра елементна база и операционни ще е по-добре!! Точно ресивърите са с толкова копромиси.. тръгваме от там, че захранват DACa със 7805, минава сиганла през 20 електролита и няколко 4570 и накрая - "леко гаден звук". В следващия модел са подменили електролитите с по-добри - и хоп 1000лв. отгоре! До сега не съм чул денонче със операционни AD ili BB, резистори DALE и кондензатори nichicon epcox Rubycon - аудио серийте на тези фирми. Незнам във върховите си модели тези фирми дали влагат такива елементи - някои знае ли ?

Абе Ширпотреба са фирмите, но нищо давай си парите щом ги имаш. Аз ще си купя ресивърче нисък клас, ще му сменя всички елементи по пътя на сигнала и съм почти сигурен, че ще бие върховия модел на въпросната фирма [/list] :D

petarbg7

#10 Мнение от petarbg7 »

Жалко че няма да мога да присъствам. Както казват хората апетита идва с яденето, и при мен е така. Иска ми се все повече и повече, но не ми се харчат пари за имена, така че живот и здраве когато си дойда за коледа сам ще помоля някои от хората във форума, ако мога да чуя правена техника и да преценя дали свири по-добре, изглежда добре, и ако получа някакви гаранции съм готов преди да се прибера в БГ да продам каквото имам купечко и да си поръчам правена техника за същите пари. За усилвателя и плеъра ми нямам претенции и съм сигурен, че може да се направи по-добър за тези пари, но съм наистина любопитен да чуя мониторни колони и стойки на цена £650, които да свирят и изглеждат значително по-добре от Dynaudio Contour 1.3mk2 + Partington Master SE стойки за които платих тази цена. :)

:) ако слагате снимки след проявата сложете ги някъде където ще се виждат от чужбина моля :)

QUATTRO

#11 Мнение от QUATTRO »

http://www.audioholics.com/productrevie ... view01.php
Ебаси тъпаците са тия Denon, що ли са набухали Audio DACs: 16 Burr-Brown PCM-1791 24-bit/192 kHz on all eight channels, in differential configuration.
Audio ADCs: 24-bit/192 kHz Burr-Brown PCM-1804 on all Stereo analog inputs?
Скапан ресивър, сума пари а свири като VEF-а на дядо :D
За сериите под AVR 3805 ще се съглася с вас най-малкото щото се правят в Китай, все едно се правят в Турция, и едните и другите ще осерат и най-добрата марка и изделие, но за моделите 5805, един приятел си го взе с мен и за 3805 няма да се съглася с вас че ще паднат пред един правен в къщи усилвател.
А що ли в колата ми Pioneer P77 е със същите DAC?
Ми щото това е единствения модел на Pioneer дето не е сменян 4 поредни години, останалите серии ги пипат но само тая си стои P77 от 4 години, ама и цената не пада, все си е 700 лв :D Въпроса е риторичен....

AdsBot [Google]

#12 Мнение от AdsBot [Google] »

Èäåÿòà å ñóïåð!!! Àç ùå ñå âêëþ÷à ñ êàêâîòî èìàì, À+Á ñ áèïîëÿðíè.
Ïðåäëàãàì îáà÷å äà ïîäõîäèì öèâèëèçîâàíî è áåç èçëèøíè åìîöèè, íåêà ïðèåìåì ìúæêè èñòèíàòà :)
Ïðåäëàãàì íà òîçè êîèòî ñå íàåìå äà ãî îðãàíèçèðà:
1. Äà ðàçïðàòè ïîêàíè íà âñè÷êè ïðåäñòàâåíè â Áúëãàðèÿ ôèðìè çà àóäèî, äà ñå âêëþ÷àò êîéòî ñ êàêâîòî ðåøè.
2. Äà ñå ïîäáåðå ïîäõîäÿùî ïîìåùåíèå.
3. Äà ñå îïðåäåëè êîìèñèÿ êîÿòî äà ïðîâðè äàëè òåõíèêàòà çà ïðåâêëþ÷âàíåòî íà òåñòâàíèòå ìîäåëè å êà÷åñòâåíî èçïúëíåíà, è äà ñëåäè ïðåç öÿëîòî çà êîðåêòíîñòòà íà òåñòîâåòå.
4. Äà ñå àíãàæèðà êàìåðåí ñúñòàâ è äà ñå ïðîñëóøâàò "æèâè" è âåäíàãà ñëåä òîâà çàïèñàíèòå ïàñàæè.
5. Äà ñå ïîêàíÿò è ìåäèèòå, ÷å ùå å èíòåðåñíî çà öÿëà Áúëãàðèÿ.
Ïðåäïîëàãàì, ÷å èìà îùå íåùà çà êîèòî íå ñå ñåùàì â ìîìåíòà, çàòîâà äàâàéòå ïðåäëîæåíèÿ!

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#13 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

QUATTRO написа:http://www.audioholics.com/productreviews/avhardware/Denon-AVR3805_review01.php
Ебаси тъпаците са тия Denon, що ли са набухали Audio DACs: 16 Burr-Brown PCM-1791 24-bit/192 kHz on all eight channels, in differential configuration.
Audio ADCs: 24-bit/192 kHz Burr-Brown PCM-1804 on all Stereo analog inputs?
Скапан ресивър, сума пари а свири като VEF-а на дядо :D
За сериите под AVR 3805 ще се съглася с вас най-малкото щото се правят в Китай, все едно се правят в Турция, и едните и другите ще осерат и най-добрата марка и изделие, но за моделите 5805, един приятел си го взе с мен и за 3805 няма да се съглася с вас че ще паднат пред един правен в къщи усилвател.
А що ли в колата ми Pioneer P77 е със същите DAC?
Ми щото това е единствения модел на Pioneer дето не е сменян 4 поредни години, останалите серии ги пипат но само тая си стои P77 от 4 години, ама и цената не пада, все си е 700 лв :D Въпроса е риторичен....


Както не си обърнал внимание в поста ми, аз не споменах DACovete, защото са ХУБАВИ! Споменах, че се захранват по НАЙ-ТЪПИЯ (евтин) начин, и след изхода на DACа звука се омазва с ГАДНИТЕ операционни и дискретни елементи!

QUATTRO

#14 Мнение от QUATTRO »

Da смятам ли че си отварял въпросния модел или си отварял някой от моделите и имаш тези наблюдения?
Щото Denon не са такива тъпаци предполагам че да сложат хубав DAC а да не знаят или да не искат да го захранят като хората.
П.С. Говоря за съвсем конкретен модел а не за Denon по принцип

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#15 Мнение от Anakin »

Куатро започваш да ме дразниш ти или не искаш да повярваш че фабричното не е в час или се правиш на луд помисли малко ся гледай обяснения за малоумни:7 канален ресиевер с захранване примерно 500вт е даден 7х150 примерно това е меко казано смешно второ дават честотна характеристика която няма нищо общо с действителността и накрая виж някой сайт с хубави купешки работи и то не толкова скъпи от рода на 300000 евро а до 10000евро просто някои хора в този сайт са се наели да учат достатъчно и да реализират такива проекти за много по малко пари.Тоя ДЕНОН не съм казал че не става за нищо ама ти снимки от музиката на алнико виждал ли си той може и да се дразни ама музиката му е на външен вид изключително екзотична а сигурно и звученето няма да отстъпва.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта