СКЪПИ КУПЕШКИ УСТРОИСТВА СРЕЩУ DIY ТАКИВА

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#31 Мнение от Daniel Petrov »

Ами пиши като човек,завършил първи клас,като гледам последнито писано, явно можеш :)
Какви бяха тогава вчерашните ти постове?
И ако ти беше от другата страна,прочитайки ги нямаше ли да стигнеш до същото убеждение?
Че,човека,написал това избива комплекси?
Ти сам почна с това,Иво Рачев просто ти отговори.
Бих ти казал и аз нещо-никога няма да можеш да си позволиш звук като моя,постигнат с някакви смешни 200-300 кинта.
Защото точно това купено е на цена над 20000$
Музикант съм и не съм глух :)
Слушам прогресив и ако една електроника направена с 5 синтезатора звучи добре на доста апаратури,то повярвай ми Dream Theater i Pink Floyd са проблем за възпроизвеждане поне за 95% от това,което се продава в диапазона 2000-20000$
П.П.
Аз първи клас съм го завършил преди 32 години :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#32 Мнение от Daniel Petrov »

brat написа:От няколко месеца тука се опитвам да изкопча препоръка за колони и усилвател. Почти веднага видях, че съм сгрешил сайта. А после , че съм сгрешил и това, което търся. :)
Сега виждам, че сте се събрали всички тука, та да използвам момента да питам.. някой може ли да ми предложи колони?
Не искам широколентови.

Обаждаш се на Божо(Божидар Божанов),уговаряте се да чуеш двулентовите ТЛ-и и ако ти харесват,поръчваш си :)
Моето мнение е,че колоните имат много добро съотношение качество/цена и са с грохотен бас,това,което явно търсиш ти :)
За усилвател ми пусни един прайвит какво точно искаш.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Rumen Suvandjiev »

brat написа:От няколко месеца тука се опитвам да изкопча препоръка за колони и усилвател. Почти веднага видях, че съм сгрешил сайта. А после , че съм сгрешил и това, което търся. :)
Сега виждам, че сте се събрали всички тука, та да използвам момента да питам.. някой може ли да ми предложи колони?
Не искам широколентови.


Искаш маркови или някой да ти направи по поръчка?
За каква ценова категория става дума?
(П.П Кирил) Тук е Flame Wars, местете се в друг форум :-)

Гост

Re: 100

#34 Мнение от Гост »

Процедурно :roll:

100 написа:Освен споменатите в предните постове, трябва да се подберат слушащите експерти. Те не трябва да са от собствениците или конструкторите на апаратурата, защото, образно казано, майката си познава плача на бебето, дори около него да реват още сто. Добре е да бъдат от различни професионални групи, защото това също оказва влияние върху възприятието. Още преди 30 години, проф. Вълчев, който май е първия, правил такъв тест в България, беше доказал, че професията (ако е свързана със слушане) влияе на оценката. Та добре е да има група музиканти, тонрежисьори и, разбира се, обикновени Hi-Fi-сти.


Идеята е супер, но няма ли да е добре да се направи оценка и от посетителите отделно от експертите за да не изглежда толкова "елитарно" (ако мога така да се изразя), пък и да е по демократично де! :wink:
Мисля, че е лесно реализируемо с анкетни карти и номера на прослушваната техника просто те могат да се раздадат и който иска да даде мнението си... да го даде
Мисля, че сравнението на резлутатите между мнението на експертите и мнението на останалите посетители ще е интересно като някаква статистика за общия вкус, а може би и полезно за тези които "копаят" в някаква комерсиална посока.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#35 Мнение от Daniel Petrov »

Не знам,ама засега съм запознат само с два екипа-нашият с cycles и другия на Рухи и Иво.
Като гледам какви сме идиоти,надали копаем в комерсиално направление.
По скоро при нас това е начин на съществуване и голяма любов точно към музиката.Рисърча се прави от ентусиасти с диагноза,а не от хора,които могат и без музика :)
Пари рано или късно падат,но това не движи нещата.
Писал съм вече какво е то според мен,вярвам,че и другите споменати от мен биха ме подкрепили.
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: 100

#36 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Fade написа:Идеята е супер, но няма ли да е добре да се направи оценка и от посетителите отделно от експертите за да не изглежда толкова "елитарно" (ако мога така да се изразя), пък и да е по демократично де! :wink:
Мисля, че е лесно реализируемо с анкетни карти и номера на прослушваната техника просто те могат да се раздадат и който иска да даде мнението си... да го даде
Мисля, че сравнението на резлутатите между мнението на експертите и мнението на останалите посетители ще е интересно като някаква статистика за общия вкус, а може би и полезно за тези които "копаят" в някаква комерсиална посока.


Насоката е една - по-добър звук.
Изборът на борд няма да има за цел елитаризация, но от друга страна това трябва да са хора, които са чули много неща и имащи представа от вярна звукова картина.
Никкава полза няма да има от мнението на хора, чиито "вкус" е формиран от техномаркетите с изцъклените високи и размазания пърдящ стохерцов бас, нали?

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#37 Мнение от Ivan Rachev »

:)
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Daniel Petrov »

Аааааааа,аз мислех да отида да си купя един дискман от някой от тия магазини.
Много ми е глухо като карам колело :)
Някой да даде карта с местоположението им? :РРРР
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#39 Мнение от Rumen Suvandjiev »

QUATTRO написа:Тук едва ли има хора които посещават Техномаркет, Технополис, Технолукс ......., поне аз не ги посещавам........


Определено редовните посетители на сайта не са фенове на такива места.
Но тук идеята е не да докажем на самите себе си нещо, в което всички сме убедени, а да вдигнем критериите на колкото се може повече хора.
Тук няма никакво значение дали те ще си изберат маркова, поръчкова или DIY апаратура, важното е, че няма някакъво недоучило консултантче да ги води за носа, показвайки им шарени светодиоди.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#40 Мнение от Dimitar Atanasov »

Определено,
тези от техномаркет ми харесват. Аз от тях си купих хладилник и бойлер и ми ги доставиха в къщи. Много съм доволен, като тръгна да си купувам ютия пак там ще отида

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#41 Мнение от Ivan Rachev »

:mrgreen:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#42 Мнение от Anakin »

Абе вие хубаво отрекохте тези магазини ама там има и телевизоре микровълнови хладилници и др. и едва ли някой от вас не ги е посещавал а ??

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#43 Мнение от Daniel Petrov »

Аз нямам телевизор :Р
Компа ми е достатъчен:)
Оня ден като мислих ламповото знаеш ли каква драма заформих с моменти на екшън и комедия :)
Хазаина предвидливо е купил печка и хладилник,за да не ходя аз :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#44 Мнение от oceanman »

Конкретно...Това мероприятие ще бъде много показателно именно за взаимно сверяване на часовниците...

Тук никой няма за цел да демонстрира кой е по-добър...напротив. Искаме да дадем възможност на всеки от нас да УСЕТИ реално кое какво е в аудиоиндустрията. Както ние , от клуба направи си(сделай) сам,така и на тези хора,които купуват техника...Желателно е да се носи всякаква техника...Никой да не се притеснява,че нямал това или онова. Ние прекрасно знаем как се отделя последното левче за някой чарк...

И най-важното нека никой да не бъде предубеден и да е с разпуснати сетива...

Целта е една-да се повдигне общото ниво на хората, решили да ЧУВАТ музиката...

Имам и конкретно предложение...Можем да съберем пари за Peerless XXL-10 (или някой да ни го даде на заем)и да направим TL sub, аз мога да го пректирам,Уидоу да направи стъпалото и да сравним,примерно с REL,Velodine,или нещо от сорта...Надявам се за ценителите на киното,че няма да са разочаровани :D ( в интерес на истината и аз съм любопитен какво ще излезе)
Последно промяна от oceanman на Пон Юни 06, 2005 9:53 am, променено общо 1 път.

Gavril Gavrilov

#45 Мнение от Gavril Gavrilov »

От това, което съм чел до момента във този форум, и като се има предвид, че в момента съм "ин дъ маркет" за съб, - тоест с едно аверче събираме пари за траф, драйвер и т.н, и за момента идеята е ТВМ в отворен обем, бих бил адски любопитен да чуя ТЛ съб на приемлива цена.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта