Слушане на жива музика пред тва да слушате записи!

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
orto
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 94
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Gorna Oriahovitza
Обратна връзка:

#1 Мнение от orto »

ами наеми си оркестър и си ти човека !!! :)

QUATTRO

#2 Мнение от QUATTRO »

Не съм много съгласен с теб но си е лично мое мнение.
Бил съм на концерти на Deep Purple в Студентски град, ми да ме прощаваш но акустиката беше ужасна, трудно успявах да позная дори и най-известните им парчета, звука беше под всякаква критика.
След известно време гледах същия концерт по телевизията, май Канал 1, ми да ме прощаваш но нищо общо със залата, по-добре да си бях спестил парите за билетите и да бях изчакал около месец.
Оттогава предпочитам студийните албуми където звука е перфектен пред концертите

gps

#3 Мнение от gps »

Слушане на жива музика означава да няма "посредници" между слушателя и музикантите(микрофони ,усилватели ,тонколони).Това е изпълнимо само за симфонична музика ,акустичен джаз ,орган в катедрала.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Концерта си е хубаво нещо, но има много изпълнители, дори и от най-великите, които не могат да правят добри концерти.
Освен това ако слушането на музика ми се ограничаваше само до концертите щях да съм още в "първи клас".

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#5 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Predvaritelno se izvinqvam za latinicata, technicheski problemi, shte gi
fixna mnogo skoro :)
A kakvo da kajem tezi koito prosto niama kak da slushame liubimata si
muzika bez pomoshta na kakvoti i da e bila tehnika ? :) :lol:
Prosto ili na paty-to ili vkushti ;)
a.k.a. vitekk

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Тук е мястото да спомена за едно интересно явление, започнато от FSOL (The Future Sound Of London) а именно - броудкастване на концерти. С други думи те си седят в студиото или където там им е кеф и изпълняват музика, която се разпространява чрез някаква качествена цифрова медия (в техния случай - ISDN) и се възпроизвежда едновременно в множество клубове по целия святт.
Това според вас къде можем да го причислим?
От една страна е жива музика, защото се изпълнява в момента.
От друга си ечисто възпроизвеждане.
Все едно да попитаме някой футболен запалянко какво предпочита - да иде на самия мач или да го гледа по телевизията. Ясно е какво ще отговори всеки - ако може, ще иде на стадиона, но ако няма физическа възможност да е в момента в Бразилия например, как мислите, дали няма да включи телевизора си?

ЛЕКЕ с VW дизел и тайван

#7 Мнение от ЛЕКЕ с VW дизел и тайван »

това може да го каже само човек, който не е чувал как такива великани като Металика например, се осират като карпатски вълци по концерти..
Сещам се само за едно качествено живо изпълнение, което ми харесва повече от студийните записи на извирените парчета и това е MTV Unplugged на Nirvana.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Daniel Petrov »

Хаха,това беше ценно.
За мен Металика се асоциира с Брадалика :Р
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
lishev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#9 Мнение от lishev »

Преди няколко дни като вървях и чух някаква група като репетираше в един гараж...веднага се позна,че свирят в момента. Не знам дали може да се постигне същото чрез възпроизвеждане, не говоря само за усилвател, тонколони,..., има значение и начина на записване.
Искам да кажа, че живата музика си е най-добре, без значение каква е като стил.
Ама като не може да дойде Bon Jovi на гости да пее...ще си го пускам на уредбата и това е.
Между другото най-обичам изпълнения на живо. Тогава си проличава всъщност как пее изпълнителя. Особено ако промени малко песента и направи някакви вариации.

gps

#10 Мнение от gps »

Ами то цялата прелест на джазовата музика е в импровизациите и контакта с публиката.Имам едно и също парче на един изпълнител в 3-4 варианта и като знам че на живо ще го свири в още няколко вариации-направо не ми се слуша CD!!

Gavril Gavrilov

#11 Мнение от Gavril Gavrilov »

Абсолютно подкрепям последното изказване!
Последния пример беше на концерта на Thievery който визирах в последния си пост - започнаха една позната на всички, които бяха там песен, но в един момент свирещия на цитара започна едно импровизирано соло и публиката едва не срина Христо Ботев от кеф.
Не съм виждал запис да прави подобно нещо, но все пак - кой може да си позволи или има физическата възможност да слуша любимата си музика на живо достатъчно често?

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#12 Мнение от Zlatan Kitanov »

Не всеки може да си позволи придворен оркестър, за да му свири наживо. Но ми се струва хубаво, колкото се може по-често да се ходи на концерти - симфонични, джаз и метъл, за сверка на ухото. Защото слуховите възприятия са субективни и относителни и в един момент може да се окаже, че забравяме как всъщност звучи един или друг инструмент.

audioman

#13 Мнение от audioman »

Абе май само на симфоничните музиката не минава през уредби; иначе ако ми ги пускат през разни тъпи концертни уредби, много по-калпави от моята например, за какво сверяване на часовници говорим.....

Gavril Gavrilov

#14 Мнение от Gavril Gavrilov »

Е ти на концерт само заради музиката ли ходиш? Аз искам да видя на живо хората които я творят, да бъда заедно със сродни души и прочее. Звука е само част от емоцията.

audioman

#15 Мнение от audioman »

Да, ходя или само заради музиката, или заради купона, без да ми прави впечатление музиката. Шегувам се, винаги има по малко и по повече и от двете....... Но последните концерти, на които съм ходил, са само симфонични; иначе не съм най-големия фен на класиката.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта