Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

#1 Мнение от Simonov »

Нямам много оригинални дискове. Повечето ми музика е записвана от *.wav или от FLAC или пък ползвам компа за просвирване на такива файлове. Преди няколко дни станах собственик на японско издание на In Between - Jazzanova. Преди това имах въпросният албум на CD записвано от *.wav файлове на x1 скорост. Заедно с него взех и още няколко други диска с разнообразна музика, записвана в Англия и Германия. Просто бях изумен от разликата с която свиреше този диск. Направо неможах да си позная системата. Динамиката с която се възпроизвеждаше звъковата картина беше много над другите дискове, който ми се струваха като mp3-ки смачкаи на 128kbps. Голям процент от информацията просто липсваше на записаното CD от wav файлове :!: :!: :!:

Генералният извод за мен лично е, че колкото и да ни е качествена апаратурата, тя не струва нищо, ако се опитваме да слушаме зле записани и обработени записи :HMguit
Изображение

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

#2 Мнение от velinski »

Simonov написа:апаратурата, тя не струва нищо, ако се опитваме да слушаме зле записани и обработени записи :HMguit


Welcome to the real world :)

Рано или късно всеки аудиофил минава границата на посредствения звук и разбира, че 80% от музикалната му колекция просто не става за слушане. И почва да търси стари записи, непипани от сакатите ръчички на брадатите глухи тонрежисьори :D

Без любимия на всички V-образен еквалайзер :smt088
Последно промяна от velinski на Вто Юни 12, 2007 3:55 pm, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Simonov написа:Голям процент от информацията просто липсваше на записаното CD от wav файлове :!: :!: :!:


Записаното CD от какви WAV файлове беше правено? От такива, свалено от това дадено CD което слушаш ли? Защото разлика ще има заради сваляне-записване-разлика в подложки, но най-вероятно не чак толкова брутална колкото я описваш ... И понеже предполагам че е било от другаде, направи този тест: рипни готиното CD сам в WAV и после го запиши ;)

.WAV(/.flac) не е гаранция за качество, но е необходимо условие когато слушаме от компютър...

Simonov написа:Генералният извод за мен лично е, че колкото и да ни е качествена апаратурата, тя не струва нищо, ако се опитваме да слушаме зле записани и обработени записи :HMguit


Логично :)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от velinski »

99% от компютърните устройства вкарват зверски джитер и ако си мислите, че WAV или FLAC, правен на такова устройство е 1:1 с оригиналното матрично CD мнооооого се бъркате.

Евтин обяд няма. Това че не хващате разликите говори единствено, че системите са ви под необходимото ниво.

Някои устройства са толкова зле, че разликата е чуваема като между WAV и MP3 на 256 kbps, например.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Не го отричам, мисля че преди имаше тема в която се обсъждаше ...

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#6 Мнение от Simonov »

Тези дни ще пробвам презапис на записвачката на др. Иво (Yamaha CRW-F1) и ще видим какво ще се получи. WAV файловете ги бях свалял от някакъв музикален тракер преди бая време.

Поздрави :)
Изображение

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

м

#7 Мнение от Nikolay Savov »

Ямаха му е майката :)
Ако някой знае коя записвачка извлича най-точно музиката в Уей формат... нека сподели :)
Аз лично имам една външна HP ,която вървеше със един кашон от малък телевизор околплектовка ...та дори и почистващо устройство :))

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: м

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Nikolay Savov написа:Аз лично имам една външна HP ,която вървеше със един кашон от малък телевизор околплектовка ...та дори и почистващо устройство :))


Ако е от ранните SCSI устройства на HP, наистина добра.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от velinski »

Ямахите (RIP) са най-добрите устройства за извличане на аудио. Някой някъде беше мерил джитер на нивото на сериозен плейър висок клас. Моята е 3200, а на Иван F1 - това са последните сериозни машини за екстрактване на аудио, след тях всичко е бамбук.

Ранните плекстори отпреди 4-5 години също бяха много добри с много нисък джитер, следващите модели са силно китайски пръчки.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#10 Мнение от Simonov »

Да върна темата отново към CD-тата. Според мен ще е изкл. полезно ако направим своеобразна база данни или пък тема вкоят все да пише отзиви за CD-та от дадени звъкозаписни компании :)
Изображение

Аватар
taslak
има опит
има опит
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Авг 05, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от taslak »

simonov написа
Нямам много оригинални дискове. Повечето ми музика е записвана от *.wav или от FLAC или пък ползвам компа за просвирване на такива файлове. Преди няколко дни станах собственик на японско издание на In Between - Jazzanova. Преди това имах въпросният албум на CD записвано от *.wav файлове на x1 скорост. Заедно с него взех и още няколко други диска с разнообразна музика, записвана в Англия и Германия. Просто бях изумен от разликата с която свиреше този диск. Направо неможах да си позная системата. Динамиката с която се възпроизвеждаше звъковата картина беше много над другите дискове, който ми се струваха като mp3-ки смачкаи на 128kbps. Голям процент от информацията просто липсваше на записаното CD от wav файлове

Генералният извод за мен лично е, че колкото и да ни е качествена апаратурата, тя не струва нищо, ако се опитваме да слушаме зле записани и обработени записи


Еврика!

Колкото и крайно да прозвучи за някои, но за мене истинското аудиофилство започва след като се осъзнае това.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ivan Rachev »

:) няма най-важен компонент в една система , качеството на всяка една такава се обуславя от нивото на най-некачественият елемент в нея.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: м

#13 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Nikolay Savov написа:А ти Румене с какво рипваш?


Ами ... аз много-много не рипвам. Албумите, които харесвам, търся на оригинални CD. А тези, които харесвам наистина много, съм започнал да си ги набавям на винил.

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от Ivo_Hristev »

Ioan написа:Бихте ли споделили как се мери джитера.


Трудно и със скъпа апаратура....

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта