Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

#16 Мнение от Ivan Dimov »

Simonov написа:Нямам много оригинални дискове. Повечето ми музика е записвана от *.wav или от FLAC или пък ползвам компа за просвирване на такива файлове. Преди няколко дни станах собственик на японско издание на In Between - Jazzanova. Преди това имах въпросният албум на CD записвано от *.wav файлове на x1 скорост. Заедно с него взех и още няколко други диска с разнообразна музика, записвана в Англия и Германия. Просто бях изумен от разликата с която свиреше този диск. Направо неможах да си позная системата. Динамиката с която се възпроизвеждаше звъковата картина беше много над другите дискове, който ми се струваха като mp3-ки смачкаи на 128kbps. Голям процент от информацията просто липсваше на записаното CD от wav файлове :!: :!: :!:

Генералният извод за мен лично е, че колкото и да ни е качествена апаратурата, тя не струва нищо, ако се опитваме да слушаме зле записани и обработени записи :HMguit


Специално за този албум си много прав. Аз имам английско издание, а един приятел японско като теб. Не знам дали японското е по-добро, но звучи много по-пъстро, звуците са сякаш по силни и обемни.
Като цяло е всеобщо мнението, че японските издания са "по-добри", но лично за мен това е относително, защото как да разбера какво точно е искал изпълнителят и кое от 2-те звучи по-правдоподобно :roll:

Ако искаш мога да ти го дам да ги сравниш за себе си.

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#17 Мнение от Simonov »

Би било добре да се направи сравнение. За съжеление не съм от София и ще е малко трудно. Можеби на някое от изложенията на Бгаудио. Незная поради какви причини се е наложило мнението, че японските издания са по качествени. Имам още един албум на Jazzanova, пак японско издания, който изобщо не свири като хората, а ушким е лимитирано издание само за японския пазар ;) Според мен е по-добре да се гледа звукозаписната компания :roll:

Поздрави :)
Изображение

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Nikolay Savov »

Офтопик:

Симонов! .. страхотен аватар :)

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#19 Мнение от Simonov »

Nikolay Savov написа:Офтопик:

Симонов! .. страхотен аватар :)


OFF

И мен мн. ме изкефи. "Взаимствах" го от един потребител във форума на dvb-bg.com. Дано да не ми се сърди :axe: :smt003

OFF
Изображение

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Ivan Dimov »

Simonov написа:Би било добре да се направи сравнение. За съжеление не съм от София и ще е малко трудно. Можеби на някое от изложенията на Бгаудио. Незная поради какви причини се е наложило мнението, че японските издания са по качествени. Имам още един албум на Jazzanova, пак японско издания, който изобщо не свири като хората, а ушким е лимитирано издание само за японския пазар ;) Според мен е по-добре да се гледа звукозаписната компания :roll:

Поздрави :)


Аз веднъж в месеца пътувам към Пловдив, та ко ме поканиш на слушане ще мина през Пазарджик :D

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

#21 Мнение от Simonov »

0899876457 ;) Няма ядове :)
Изображение

Аватар
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 239
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#22 Мнение от Ivan Dimov »

Мерси за поканата, ще взема някои дискове, които смятам че са с доста добро качество.
В най-скоро време ще ти звънна на звънеца :D

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: м

#23 Мнение от Nikolay Savov »

В отговор на Румен

Това е наистина правилният начин за доставяне на пълно удоволствие ,без да си кривим душата и да се правим на мизерници :) - не си струва... особено когато можем да променим това ,а не да дълбаем на едно място.

Лошото на пиратството и пиратската мисъл е че няма качество! ,но кой го интересува след като има пазар поддържан от необразованите и непросветени люде. Докато тине съзнанието на хората в тъмнина.. ще се печели от това.

За това искрено се радвам че има такива огранизации като BGAUDIO ,Които подкрепят развитието на хората и непозволяват мизерията да вземе още нови жертви.
А за тези които им се струват нашите отзиви сурови... то е заради тази причина... Един нормален човек е длъжен пред себе си да подобри стандартите си, впротивен случай пречи на останалите и ако непромени мисленето си той създава "гето" , среди в които ниското ниво и простотията му доставят удоволствие ...... като прасе в кочина :) няма по-голям кеф за свинята от това да се въргаля в собствените си изпражнение. Но хубавото на това е че тя си мисли че е щастлива неподозирайки че този и временен рай.... е кратък и предизвикан от по-умните !!!! ,които понякога не са най-умните защото ядат свинята ;)

Venyos
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 11:51 am
Местоположение: Spain
Обратна връзка:

Re: Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

#24 Мнение от Venyos »

Съвременните TEAC, Pioneer и някои други потдържат Accurate Stream, тази функция позволява устройството да "чете" точно от площа ха CD-то (за разлика от масовите CD плейъри), което намалява до незначителни величини офсета и намалчва неоходимостта от многократно връщане назад и 4етене на отделните блокове. С каяествен софт. при рип се четат обикновено 24 проби и Благодарение на Аccurate Rip се получават идентични копич с оригинала във FLAC, ALAC,etc.
•Listening to music is the best pastime. ASUS NAS-M25 • DENON DP-300F • DENON AVR-3313 • KEF 2xQ900 + Q400b + Q200c + 2xQ300 • SONY BDP-S5000ES • SONY KDL-46HX850 • 160GB iPod Classic + SONY XBA-3iP • SENNHEISER HD 650

Venyos
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 11:51 am
Местоположение: Spain
Обратна връзка:

Re:

#25 Мнение от Venyos »

Simonov написа: Незная поради какви причини се е наложило мнението, че японските издания са по качествени.
Японските издания имат повече високи и малко по-плитки ниски. Това е така, защото японците не чуват добре високите честоти и чуват по-добре ниските. Научно доказано е. И понеже има по-изпъкнали високи много хора казват яе звуяат по-добре, което за мен не е истина. Истината е в немските и австрииските издания. те са наи-добрите на света! Пак по мое мнение.
•Listening to music is the best pastime. ASUS NAS-M25 • DENON DP-300F • DENON AVR-3313 • KEF 2xQ900 + Q400b + Q200c + 2xQ300 • SONY BDP-S5000ES • SONY KDL-46HX850 • 160GB iPod Classic + SONY XBA-3iP • SENNHEISER HD 650

silencio
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 7:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

#26 Мнение от silencio »

Simonov написа:Тези дни ще пробвам презапис на записвачката на др. Иво (Yamaha CRW-F1) и ще видим какво ще се получи. WAV файловете ги бях свалял от някакъв музикален тракер преди бая време.

Поздрави :)
Ще ми е интересно да чуя мнението ти. Най-добре е ако може да се направи през един и същи DAC или CDP.
Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Re:

#27 Мнение от Simonov »

silencio написа:
Simonov написа:Тези дни ще пробвам презапис на записвачката на др. Иво (Yamaha CRW-F1) и ще видим какво ще се получи. WAV файловете ги бях свалял от някакъв музикален тракер преди бая време.

Поздрави :)
Ще ми е интересно да чуя мнението ти. Най-добре е ако може да се направи през един и същи DAC или CDP.
Мнението което си цитирал е на близо 4 години. Записвачката на др. Иво е отдавна отлетяла за рая на компютърните компоненти :mrgreen:

Все пак и аз имах такава записвачка(външна) съвсем до скоро. С нея съм правил записи. След около месец чакам да ми пристигне един сериозен Plextor с една камара шукарии, включително и режим подобен на AMQR на Yamaha, но с повече настройки. Софтуерът му е много як и позволява всякакви тестове. Ще пробвам и рип и презапис. Може пък да се окаже, че презаписът има по малко C1 и C2 грешки от оригинала :mrgreen:
Изображение

silencio
чете и пита
чете и пита
Мнения: 32
Регистриран на: Сря Окт 28, 2009 7:55 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

#28 Мнение от silencio »

Съжалявам за недоглеждането, но се радвам че все пак има развитие. Ще следя с интерес, ако има продължение с новата техника.
Unison Research Unico Primo CD-La Cacanya-Prima Luna Dialogue 2-Audience Conductor-Opera Prima

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Re:

#29 Мнение от velinski »

Venyos написа:
Simonov написа: Незная поради какви причини се е наложило мнението, че японските издания са по качествени.
Японските издания имат повече високи и малко по-плитки ниски. Това е така, защото японците не чуват добре високите честоти и чуват по-добре ниските. Научно доказано е. И понеже има по-изпъкнали високи много хора казват яе звуяат по-добре, което за мен не е истина. Истината е в немските и австрииските издания. те са наи-добрите на света! Пак по мое мнение.
Японските издания са отвратителни и японските звукари са абсолютни некадърници. Имам 5-6 диска оригинални японски записи и издания (вкл. XRCD) и 10-ина ремастъра - всичките са просто ужасно съсипани, особено ремастърите, някой си е играл зад пулта/компютъра, та се е замаял... Като изключение е лейбълът M.A Recordings, ама там зад пулта стои Тод Гарфинкъл, а не джапанец...

Иначе - ОК - редки са, в малък тираж и са very collectible, ама аудиофилски са много зле.
Последно промяна от velinski на Сря Окт 17, 2012 11:36 pm, променено общо 1 път.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Simonov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 1344
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 1:00 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Носителят - най-важният ъпгрейд за всяка система.

#30 Мнение от Simonov »

Имам много приятни впечатления от Китайското издание на Feelings на Jheena Lodwik на HDCD. Явно китайците масивно навлизат и в полето на качествените записи и носители.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта