За Истината и за нейната единственост

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#2 Мнение от Teodor Gugulanoff »

LZ написа:...
И ако някой ми каже за нещо, независимо какво е то: "Ето това е върха! ....

А това ?
Изображение

p.s. Людмиле, прав си, само лекичко се заяждам :)
Изображение

Svi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юли 20, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Svi »

А трябва ли да се стига до "бой" при търсенето на Истината или може да се използва вариантът "Другите също я търсят и за нас е нормално, че те я търсят в друга посока." ?

P.S. Текстът, който цитирах е от българското издание на книгата и е от глава "Различното е опасно"

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Evelina Milusheva »

Чакай сега - истината ли търсиш или си търсиш боя?

Агресията е съвсем отделна тема...някои хора стигат до бой, но те са жалки...мисля че тук си говорим на друго ниво.
lyrical hardcore

Teodora Todorova

#6 Мнение от Teodora Todorova »

Svi написа:А трябва ли да се стига до "бой" при търсенето на Истината или може да се използва вариантът "Другите също я търсят и за нас е нормално, че те я търсят в друга посока." ?

P.S. Текстът, който цитирах е от българското издание на книгата и е от глава "Различното е опасно"


Въобще боя... той изгражда, той не е да разгражда :)

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Ivan Rachev »

Zmej написа:Разочарован съм. Във всеки (дори) автомобилен форум езикът е по-културен...
...ми поне си казваме нещата в очите , а не зад гърба както ти имаш навика да правиш чат пат :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Nikola Krivorov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nikola Krivorov »

Май за съжаление мойто мнение далеч не обобщава нищо, просто беше още едно тъжно споделяне на мисли...
Сега като чета какво съм написал си мисля,че трябваше само да кажа, че чух първия си Пинк Флойд на моно касетофон Хитачи, първия Масив Атак на един смотан касетофон Санио, първия Яша Хайфец на ЧасПром Студио2 и първия Орбитъл на касета в колата и никога няма да забравя тези и много други подобни моменти. И трябваше само това да напиша. Защото всички сме започнали точно оттам-от смотания моно касетофон. Не зависимо дали сега имаме системи за по 10-15 000 лева или повече.И ако има нещо, за което ми е терсене, то е че във форума постовете в Бисери са почти толкова, колкото в Музика...
Не знам защо съм вкарал Иван Рачев в предния ми пост, явно толкова ми се набива в очите отношението на хората към него (да не говорим за неговото към хората :)), моля да ме извини,че си позволих коментар и квалификации ( все пак почетохме доста невероятни неща от хора с много лошо възпитание и явно много комплекси,можеше нещо за тях да кажа :)).
Приветствам идеята за Първа Аудиофилска Среща-това е единствения начин да има ФОРУМ, кадето поне хората знаят за какво става дума, а че винаги ще има недоволни от критиките на хората е повече от ясно, всеки си харесва произведенията и не обича да му казват,че не звучат добре...От друга страна понякога отнема повече от 15 минути,за да разбереш колко добре свири една система.
Някъде в нета бях прочел едно мнение на някой,който казваше, че няма по-страшно нещо от това да спориш с човек,който е "SMART, ARROGANT AND IGNORANT", защото такъв спор е само деструктивен. Моля се някой ден да не стана такъв, а дотогава продължавам да се пазя от такива хора, да си мълча и да следя хубавите неща по форумите :)
[/quote]

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Rachev »

Nikola Krivorov написа: Не знам защо съм вкарал Иван Рачев в предния ми пост, явно толкова ми се набива в очите отношението на хората към него (да не говорим за неговото към хората :)), моля да ме извини,че си позволих коментар и квалификации ( все пак почетохме доста невероятни неща от хора с много лошо възпитание и явно много комплекси,можеше нещо за тях да кажа :)).
...няма никакъв проблем да кажеш каквото си искаш когато го правиш по единственият правилен начин -в очите , както го правиш ти :wink: ...а се извинявам че бях забравил за теб и не съм ти дал ранга който трябва да притежаваш в този сайт (ранга се дава за аудио опит независимо постигнат с поене или с слушане , и е важен за да могат да се ориентират питащите в достоверноста на отговорите които получават..най-малко))
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

2N3055

#10 Мнение от 2N3055 »

Знаете ли какво е истината? Според една древна мъдрост - "Слон заобикоен от слепци". Всеки слепец докосва някаква част от слона(хубот, крак) и си мисли,че това е цялата истина, но никой от тях не я вижда цялата, а само частици от нея(защото всички са слепи).......... :lol:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#11 Мнение от oceanman »

Докато си разсъждаваме за истината, има ли я, нама ли я, коя е... То дърветата си растат, сезоните си следват своя ритъм... житните класове намерени преди 5000 години в египетските пирамиди покълват... какъв ли е този съвършен механизъм, който подържа такова невероятно равновесие при толкова "неизвстни"...и въпреки човешкият фактор... Ако имаше много истини без Обединяващо Звено, едва ли щеше да я има и Вселената...
Последно промяна от oceanman на Пет Дек 22, 2006 1:42 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 309
Регистриран на: Нед Фев 05, 2006 1:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#12 Мнение от Vasil Nikolov »

oceanman написа:Ако имаше много истини без Обединяващо Звено, едва ли щеше да я има и Вселената...

Истината е съвсем различна за повечето хора и има хора с по ексцентрично мислене, има и такива с болен мозък за които просто няма спасение.Съгласен съм с казаното от Рутчо, че истината не трябва да се натрапва, а всеки да я вижда сам за себе си, особено в аудиото.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Miroslav Danov »

Аудиото е приятна страст.

А Пътят=Истината=Животът :wink:

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Goro »

До като сме живи няма да разбереме истината, което е горчиво, но това не пречи да я търсим. Краткотрайните заблуждения, че сме я открили са много сладки. Рецептата е в правилното съотношение горчиво - сладко.

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

#15 Мнение от VITAN »

... Който търси - намира ...

За да не е намерил човек ИСТИНАТА, причините според моя житейски опит са 3:

1./ Слабо е търсил (по много причини)...
2./ Не му е дошло времето... (ама не в смисъла на бившия премиер)
3./ Човек дори и да е имал редкия шанс да я открие в пълния блясък и съвършенство, я е захвърлил и пак е продължил да я търси, за да захвърли и следващото нещо което ще намери...

Това много често се случва на съвременния човек, защото мерките с които мери са груби и чувствени в лошия смисъл на думата. Истината е, че на много хора не им оттърва истината...

За да останеш в нея се искат постоянни жертви. Ще перефразирам Даниел Петров:
'Матрицата не е филм, а живота който се случва...'

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта