PC Media Center VS CD Player

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Ivan Rachev »

Флакове, Апе и др. лослес неща ......обеэсмислят сравнението :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

tred

#4 Мнение от tred »

И мене много живо ме интересува този въпрос, защото каквото и да си говорим в пъти по удобно е да си заредиш плейлиста в медия плеъра, който ти е на сърце, от колкото да сменяш цд-та да въртиш тракове и тн

а защо лослес форматите да обезсмислят, няма никаква разлика между FLAC и WAV, от който е правен. Въпроса е от там нататък - саунд карта, дакове, какви са възможностите, за да се получи конкурентна на Cd player система.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Харддискът е чудесен носител на аудио файлове.
В .wav формат, разбира се.
Стига с този пинтилък, вече съществуват дискове с големини, немислими преди 5 години.
От PC-то по цифров изход, най-добре оптичен, към външен DAC.
Лампов.

Gavril Gavrilov

#6 Мнение от Gavril Gavrilov »

Понеже темата на там леко завива, бих искал да попитам:
Някой има ли впечатления от новата звукова карта на Криейтив - X-Fi Extreme с разновидностите Music, Game, Pro. Има положителни отзиви за нея, но не им хващам вяра... Та, има ли някакво подобрение спрямо предишните издания на фирмата или все още про карти от типа на продуктите на M-Audio са по-добри?

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от DJ69 »

sunderaubg написа:Понеже темата на там леко завива, бих искал да попитам:
Някой има ли впечатления от новата звукова карта на Криейтив - X-Fi Extreme с разновидностите Music, Game, Pro. Има положителни отзиви за нея, но не им хващам вяра... Та, има ли някакво подобрение спрямо предишните издания на фирмата или все още про карти от типа на продуктите на M-Audio са по-добри?

Според мен Креатив са мнооооого назад още сравнение с M-Audio!Досега не съм видял някой модел на Креатив да превъзхожда дори най мизерния модел на M-Audio!Просто Креатива си е чосто геймарска карта и няма нищо общо с реалноста,има мн неравномерна честотна х-ка....От всичките им модели съм признал само АWE-64 Gold свири доста добре за годините си смея да твърдя че сравнение с Live5.1 свири по качествено ,а освен това е с чинчове и нивото и на изхода е стандартно ,единственото което е че е на Иса слот:(

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

#8 Мнение от mitaka »

Rutcho написа:Харддискът е чудесен носител на аудио файлове.
В .wav формат, разбира се.
Стига с този пинтилък, вече съществуват дискове с големини, немислими преди 5 години.
От PC-то по цифров изход, най-добре оптичен, към външен DAC.
Лампов.


Абсолютно съгласен с Rutcho - това е бъдещето !!! Общо взето съм изградил тази концепция с изключение на ламповата част на DAC-а - ама и по този въпрос се работи.

В тази връзка си задавам един въпрос, който повтаря частично първия пост от темата: Има ли разлика в качеството между цифровия поток който се генерира от CD и HDD транспорт през цифровия изход към външен DAC при възпроизвеждане на аудио файлове без компресия. . Аз подозирам, че има такава щом се произвеждат специализирани аудиофилски хард дискове. Много ми е интерсно с какво се различават тия дискове от стандартните и има ли смисъл да се използват такива ако се работи с външен DAC ?
Последно промяна от mitaka на Съб Дек 17, 2005 12:23 am, променено общо 1 път.

VanVan
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#9 Мнение от VanVan »

Доста интересна темичка се е развила тука.
Според мен отделен плейър е по-добре, защото се избягват разните интерференции/индукции вътре в кутията на компютъра. Като притежател на Creative Audigy 2 ZS бих споделил с вас, че не съм доволен откъм шума при покой и от леко "железарските" високи честоти на изхода на картата.
Много ми е интересно обаче как намирате разлика между обикновен харддиск и "аудиофилски" такъв.
АКО ИСКАШ ДА ОСТАВИШ СЛЕДА, НЕ ВЪРВИ ПО ПЪТЕКАТА

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: интересен въпрос да...

#10 Мнение от DJ69 »

Не ми стана ясно каква е разликата като свалиш аудио ЦД на *.wav и го слушаш от ПЦ то при положение че и в 2 та случея ползваш дака на ампа независимо дали слушаш от ПЦ то или от ЦД то нали дака е един и същ!Може и да греша някъде кажете ако е така :)Щото в началото беше дадено като условие че и двата източника ще се прекарват цифрово към един и същ дак!на Ампа

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

Re: интересен въпрос да...

#11 Мнение от mitaka »

bezobraznia написа:Аз съм на мнение обаче, че "смъкнеш" ли веднъж инфото от оригиналния диск - работата е вече оакана...


Това що ли ми звучи като оная стара приказка за яйцето и кокошката. Кое все пак е първичното "инфо" ... дали не е файл в студийния компютър ? Ако трябва да сме коректни, оакването започва от него нататък си мисля аз по редица обективни и субективни причини. Съвсем пресен пример - преди месец мои приятели записваха демо парчета в едно студио - саунда им ми хареса и от студийния комппютър си дръпнах wav - файловете на лаптопа. Ония ден френдовете ми донесоха готовото демо CD-то (матрично) със същите парчета - разликата в звука беше достатъчно осезаема !!! Сега нищя откъде е дошла издънката - ей така от личен интерес.

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#12 Мнение от Tisho »

mitaka написа:


Има ли разлика в качеството между цифровия поток който се генерира от CD и HDD транспорт през цифровия изход към външен DAC при възпроизвеждане на аудио файлове без компресия. . Аз подозирам, че има такава щом се произвеждат специализирани аудиофилски хард дискове. Много ми е интерсно с какво се различават тия дискове от стандартните и има ли смисъл да се използват такива ако се работи с външен DAC ?



Да бе.... :mrgreen:

Искаш да кажеш че има загуба на информация от хард-а ?? 8O

Отвори с HEX редактор някой аудио файл и смени някое от числата от битстрийма и виж какво ще се получи... :wink:

Загуби на качество не може да има от цифров носител, по простата причина че на харда не се записва музика, ами поредица от числа
Разликата в качеството може да идва от обработката цифвовия поток и DAC-а, но не и от това какъв хард ползваш...

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: интересен въпрос да...

#13 Мнение от Tisho »

bezobraznia написа:Относно losless компресията - разлика между вече свален трак на wav и същият компресиран към например АРЕ - няма... Проблем в качеството може да допринесе декодера, поради ред причини... но ако така направеното АРЕ конвертираме със същата версия на компресора към wav, то двата трака са тотално единтични и на спектрален анализ и на слух!



Абе правило ми е впечатление че при декодиране в реално време от каквато и компресия. Звука е с пъти по лош, от колкото ако първо декодираш към WAV и после слушаш. :roll:

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

Re: интересен въпрос да...

#15 Мнение от Dreamer »

BlackBLOOD написа:
Tisho написа:Абе правило ми е впечатление че при декодиране в реално време от каквато и компресия. Звука е с пъти по лош, от колкото ако първо декодираш към WAV и после слушаш. :roll:


До колкото разбирам опита е правен на компютър. Според мен ако използваш еднакви декодери за в реално време и за предварително декодиране не би трябвало да има никаква разлика стига компютъра да насмогва и да буферира достатъчно.

Предполагам че за да се получи качествен медиа център трябва да се използва добро компютърно захранванеот висок клас.Ако е необходимо може да му се направи и допълнителна филтрация с няколко ЛМ-ки. Другото което мисля че трябва да се направи е при слушане да не се използват еквалайзерите и Волюме конторола на компютъра.

А кои саунд карти се водят с добър цифров изход? И какво означава добър цифров изход?


и аз това съм се чудил много. какво означава добър цифров вход изход освен ако не е ЦАП или АЦП, но тук имаме WAV който директно го пращаме навън към ЦАП който си го ползваме и със CD player-а.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта