Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Заключено
Съобщение
Автор
DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#1 Мнение от DRGeorgiev »

Моето лично мнение е,че при рокаджийски изпълнения,трябва да се използват друг тип озвучителни тела!

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#2 Мнение от EmilRachev »

Stefan Stefanov написа:Нека да ги чуем и ще дадем идеи :lol:
E, какво му е смешното, заповядай да слушаш.
Аз съм в нас след 18,30 часа, чувствай се добре дошъл, да си кажеш думата. :wink:
Ако изявиш желяние пиши в темата да ти дам координати, телефон и адрес.
DRGeorgiev написа:Моето лично мнение е,че при рокаджийски изпълнения,трябва да се използват друг тип озвучителни тела!
Не съм много съгласен.
Имам и трилентови Сървин Вега от най-мощните им версии, за които масово се говори по форумите, че за рокаджийска музика са много добри.
Да, ама не.
На хорните звука е много по-отчетлив в целия честотен диапазон, чуват се ясно инструментите, нищо общо с Вегите.
Само тези пикове са много неприятни във високия диапазон на баса.
Но, това не е при всички групи, само при някои записи "дудне".
Последно промяна от EmilRachev на Вто Сеп 14, 2010 4:49 pm, променено общо 1 път.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

DRGeorgiev написа:Моето лично мнение е,че при рокаджийски изпълнения,трябва да се използват друг тип озвучителни тела!
Защо? Какво им е лошото на тези?

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Системата ми от Етераудио

#4 Мнение от DRGeorgiev »

Нямат лошо :),ама за харт рок аз си представям,накаква качествена двулентова,трилентова с-ма със минимум 12''-15'' инча нискочестотен бас говорител,нали говорим за рок,да можеш да чуеш,касата и бас китарата както трябва,с този 8"инчов драйвер,каква бас китара ще се чуе,каква каса бира?Къде ще е тръпката :D
Последно промяна от DRGeorgiev на Вто Сеп 14, 2010 5:24 pm, променено общо 1 път.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#5 Мнение от DRGeorgiev »

Stefan Stefanov!Защо си поставил моето име за автор?Сложи си твоето,какви са тези своеволия? :wink:

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#6 Мнение от Borislav Stankov »

хахахахах за своеволията на Стефан

колкото до 8"-ят говорител, баса и рока - трябва да го чуеш в 9 метра хорна и тогава ще разбереш колко безсмислено е да имаш повече от 1 драйвер.
При хорните на Ташов в баса има толкова могъщество и такава мелодия, каквито не съм слушал при нито едни други ОТ ...
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#7 Мнение от DRGeorgiev »

Ами слушал сьм на живо как звучат барабани и бас китара и цяла рок банда,моят приятел е бивш професионалист музикант,свири на бас китара,имам достатъчно представа,ако басиста си познае инструмента през тия От,РЕСПЕКТ ТОГАВА! :smt023

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#8 Мнение от Stefan Stefanov »

1. Извинявам се, че сайтът сложи твоето име като автор. Би трябвало да е моето.

2. Защо ми се струва, че се опитваш да спориш за неща, които никога не си чувал? Ако не съм прав - кажи кога и къде какво си чул и кое точно не ти е харесало.

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#9 Мнение от varieca »

DRGeorgiev написа:Ами слушал сьм на живо как звучат барабани и бас китара и цяла рок банда,моят приятел е бивш професионалист музикант,свири на бас китара,имам достатъчно представа,ако басиста си познае инструмента през тия От,РЕСПЕКТ ТОГАВА! :smt023

Слушането на живо на рок музика е толкова относително, че не може да създаде критерий за звука. Сигурно има разлика в звука на местната ученическа банда дето не може да си позволи истински инструменти и една добре оборудвана професионална такава.
Това е едното, а другото е акустиката на залите /на открито. Да не говорим и за силата на звука, която тотално може да развали иначе нормалното звучене.
Затова единствената отправна точка може да бъде студийният запис - плочата/CD-то. Там звукорежисьорът е дал по най-добър начин виждането на групата за собственият им звук.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#10 Мнение от DRGeorgiev »

Слушал съм етер5 в хорна произведена от етераудио,в град Хасково,това което успях да чуя за много кратко време беше,някакво вокално изпълнение,ударни инструменти и бас китара не съм чул,мисля си,че за да се чуят по-обемно барабани и бас китара,се изисква по-голям нискочестотен драйвер,не съм слушал хорна 9 метра или повече с 8 инча драйвер,широколентов и хард рок :roll: ,пък не съм чул можеби правилното От с шир.драйвер.

Аватар
Mo
чете и пита
чете и пита
Мнения: 102
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 12:00 am
Местоположение: София/Добрич
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#11 Мнение от Mo »

Ще се усмеля да коментирам темата с цитат от по-опитните в нашия форум:
"Широколентовите говорители като правило изискват трудни за производство кутии с големи размери. С това обаче недостатъците им се изчерпват. Предимствата са висока чувствителност, при която 2–3 W са достатъчни за озвучаване на нормално помещение, липсата на филтри, предпоставка за отлична стереокартина, несравними присъствие и сцена." Цитата е на г-н Суванджиев, списание Hi-Fi Май 2007.
Къде е истината всеки сам си решава и определя, като свой звук, но не мисля, че ОТ като хорна+широколентов говорител произведени отпреди 80, 90 години се копират и произвеждат и до днес "случайно".

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#12 Мнение от EmilRachev »

DRGeorgiev, това че си чул някакви хорни, не значи, че всичките хорни с Етер са такива.
При мене има бас в изобилие, точно това е, че не мога да го сборя и регулирам добре.
На някои записи точно прекаления бас излиза на преден план, доминира и омазва целия звук.
Няколко човека идваха да слушат при мен и единодушно споделиха, че хорните ми слизат под 40 херца, евентуално до към 30 на слух определено...та според мен грешиш, като слагаш всички хорни на Етераудио под един знаменател.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#13 Мнение от DRGeorgiev »

Не съм казал такова нещо че слагам всички под един знаменател,или пък че нещо не ми харесва,това вече и до дисковете как са режисирани,как и с какво са записани,и кой производител ги прави,така ги знам аз,че са нещата.
Звученето на рок,си го представям от друг тип От както казах не веднъж.
Ще ми бъде интересно да чуя твоята система на рок,за да имам представа за какво говорим.
Поздрави!

Омръзна ми да те редактирам! Няма ли да се научиш най-после да не цитираш без нужда предишното мнение?!

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Предпочитаните ОТ за рок музика? (отцепена тема)

#14 Мнение от Rumen Suvandjiev »

По темата - анкетата не изчерпва всички възможни комбинации.
Аз бих я коригирал леко по следния начин:
- Брой драйвери - един, два или повече
- Оформление - рупори, TL, BR, OB, затворен обем
Стават 8 отговора, от които да може да се изберат два.
Например - рупори с един драйвер, TL с два, Затворен обем с повече.

Разчистих темата и я заключвам, докато се поохладят страстите. Моля, без лични нападки!

Заключено

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта