Food Matters

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Food Matters

#1 Мнение от Kiril Kirilov »

Храната има значение!

http://zamunda.net/details.php?id=206690&hit=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Филмът в който се твърди, че болеста Рак се лекува без химиотерапия

Как да се използва храната като лекарство

Кой се нуждае от витамини?

Вредни ли са витамините?

Биологичната храна по-добре ли е?

Как да запазим нашата храна?

Природни методи за намаляване на Холестерол

Храни, които помагат за преодоляване на стрес и депресия.

Натурални терапии за борба с рака.

Кой лекарства повече вредят отколкото помагат?

Най-добрите начини за сваляне на килограми без възвръщането им.

## Режисьор : James Colquhoun

## IMDB : Линк към IMDB

## Държава : Australia

## Година : 2008

## Времетраене : 80

## Резюме : User Rating in imdb.com 8.3/10

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#2 Мнение от titan »

И всъщност ти каква поука си извади от него , спазваш ли някакви правила за хранене ? Ако да ще ми е интересно да разбера какви ?

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#3 Мнение от Alexander Gekov »

Титан, извини ме, че се намесвам, но Ти, наистина ли не си извади поука от филма?

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#4 Мнение от titan »

Всъщност ако ме познаваше нямаше да ти мине през ума да ми зададеш този въпрос :))) За мен е по -интересно какво предприемат хората гледали този филм . Има ли някаква промяна в мисленето, в храненето , в поведението ?

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#5 Мнение от DJ Popa »

Аз гледах филма и промених драстично начина си на хранене от повече от месец вече. Ползвам изключително храни богати на водоразтворими фибри /овесени трици, зърнени закуски/, чист ябълков пектин, пресни плодове, зеленчуци, риба, сурови ядки, пълнозърнест черен хляб и др. Комбинирам с чайове от билки и най-вече зелен чай. Изхвърлих всички запръжки, мазни меса, бели тестени и захарни изделия, маргарини, олио и др. Чувствам осезаемо подобрение в тонуса, определено има голяма полза от промяната. Това е правилния път за мен и смятам да го следван неотлъчно занапред.

Аватар
Alexander Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Окт 30, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#6 Мнение от Alexander Gekov »

Определено има промяна в мисленето.
Спазвам (доколкото мога) голяма част от препоръките там.
Конкретно от филма не научих нещо ново. Неща, които знаех (бях чел/гледал) са поднесени в синтезиран вид.
От приблизително 3 месеца не ям никакво месо (никога не съм бил страстен месолюбител), намалих драстично минимум двата литра кола, които изпивах дневно и повиших рязко количеството вода. Борбата с цигарите продължава... Гледам какво пише на опаковките и избягвам да ям (доколкото е възможно) фабрично пакетирана храна. Започнах да си избирам шоколадите, изхвърлих любимите си дъвки орбит от който дъвках по пакетче дневно, защото се оказа, че са фрашкани с аспартам и замених с детски хуба-буба.
Наблягам на сирене, маслини, яйца, плодове и зеленчуци. Общо взето неща, които и преди съм обичал и не се чувствам като да се лишавам от нещо.

Определено се чувствам много по-добре.

За мен по-интересно е какво мислите за Витамин С ? Споделете начините си за набавяне? Хапчета, ампули, дражета или разчитате на опредлени плодове, който го съдържат.

Поздрави.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#7 Мнение от DJ Popa »

Аз лично ползвам мултивитаминни и мултиминерални таблетки. Пия ги редовно от около 5год. Преди това страдах от податливост към простудни заболявания и инфекции на дихателните пътища. Боледувах по няколко пъти на година. Откак си набавям витамините и минералите по този начин не съм имал дори хрема. Много лекари предупреждават да не се прекалява с витамините, но както се вижда и от настоящия филм, това е абсолютно погрешно. Личният ми лекар, който е много високо квалифициран специалист по вътрешни болести, също е съгласен с тезата, че човек не може да пострада от големи количества витамини, с някои малки изключения-примерно ми цитира опасността от предозиране на бебетата и децата с витамин Д. Той също е последовател на здравословното хранене и не е типичен доктор-традиционалист. Ползвал съм различни мултивитаминни и мултиминерални препарати. В момента съм се спрял на едни полски "Витарал", които са с приемлива цена и добре балансиран състав. Ползвал съм ги и в миналото, в годините, когато активно тренирах бодибилдинг. Едно драже на ден допълва чудесно онази част от витамините и минералите, които не можем да си набавим с ежедневната храна.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Alexander Gekov написа:За мен по-интересно е какво мислите за Витамин С ? Споделете начините си за набавяне? Хапчета, ампули, дражета или разчитате на опредлени плодове, който го съдържат.
Според мен най-добре е витамините да се набавят с пълноценно хранене, но за съжаление в нашия клиемтен пояс това не е възможно през цялата година. Затова се налага умерена "подкрепа".
Приемането на Витамин C в по-голямо от нужното на деня количество не е вредно, дори и да се предозира няколкократно, но аз лично се пазя от това, защото организмът привиква да изхвърля по-голямата част от него. Така, в случай, когато е необходима "ударна" доза за вдигане на тонуса и съпротивителните сили по време на заболяване, ефектът няма да се получи.

Аватар
viktor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Окт 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#9 Мнение от viktor »

За витамин С знам, че е хубаво да се приема вечер преди лягане. Така се задържа по-дълго време в организма и е по ефективен.

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#10 Мнение от titan »

Момчета, според мен не сте много на прав път , препоръчвам ви един сайт : http://www.zemianazaem.com" onclick="window.open(this.href);return false; четете , не го спамете излишно :) Организмът не опознава изкуствените витамини и няма никаква полза от тях , само вреда. Най-добре се набавят витамини директно от плодовете и зеленчуците, корени , ядки , грудки и всичко трябва да се консумира в сезона си.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#11 Мнение от DJ Popa »

Не зная какво разпознава от изкуствените витамини моя организъм, но спрях да боледувам. Това е факта, който има най-голямо значение за мен.

Аватар
gitsov1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Сейнт Пол Малта
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#12 Мнение от gitsov1 »

Една прясна люта чушка има 5 пъти повече витамин С от един лимон ! Не виждам нищо трудно в набавянето му , но се чудя , като отхвърляте мазнините и месото , как ще си набавите една голяма част витамини ? Като ги пиете на дражета ? На мен ми се вижда лееееееко нелогично , да се отказва нещо органично и да се замени с нещо синтетично и след това да се твърди , че е здравословно , но вие си знаете. За да съм по-ясен ще уточня , че витамините се делят на две групи , а имено на мастно разтворими и водно разтворими , от тук нататък ви оставям да си набавите останалата информация сами . А и още нещо , всяко ограничение на организма е вредно , вместо да се спазват драстични диети и да се отказват определени групи храни е по-добре да се яде внимателно , като се внимава как се подбира менюто и да се движи човек много , като не е необходимо огромно натоварване а е достатъчно едва да се ходи ежедневно пеша между 5 и 7 километра.

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#13 Мнение от titan »

Вижда се, че не си чел достаъчно , но това е поправимо , а и логическата верига не сработва добре, с четенето , размисъл и правилно хранене човек еволюира и започва да преоткрива света и да вижда невидими за останалите неща :) Животът е пред теб

Аватар
gitsov1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Сейнт Пол Малта
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#14 Мнение от gitsov1 »

titan написа:Вижда се, че не си чел достаъчно , но това е поправимо , а и логическата верига не сработва добре, с четенето , размисъл и правилно хранене човек еволюира и започва да преоткрива света и да вижда невидими за останалите неща :) Животът е пред теб
Възможно е да не съм чел достатъчно да :D няма как да знаеш всичко на света , но въпреки това вече 15 години работя с храна :D ( главен готвач ) таааааа е възможно да съм попрочел нещичко де , всъщност не приемайте всичко изписано в нета за чиста монета , 90% от готвенето е химия а напоследък особенно голямо внимание се обръща на монокулярната химия и съвременни методи за приготвянето на храната , които щадят както микробиологичният състав на храната така и консуматора , но както сам сте написал: вижда се че не си чел достатъчно , но това е поправимо.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#15 Мнение от DJ Popa »

Mитак, не консумирам червени меса, тъй като страдам от метаболитен синдром-"подарък" за 12 годишната ми служба в редиците на Българската Армия. Червените меса увеличават количествата на пикочна киселина в кръвта, което е силно противопоказно в моя случай. Слава Богу, оттървах се преди почти 3 години от армията и сега се опитвам да си възстановя, доколкото е възможно естествено, повредения организъм. В последствие научих с какво точно са ни хранили там-прост пример, готвело се е с олио, което преди това е било ползвано за пържене...

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта