Food Matters

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#46 Мнение от velinski »

Аз съм на мнение, че човешкият организъм, бъдейки висша форма на генетичен интелект поне на Земята, може лесно да се нагоди към различни агресивни среди - имам предвид не само хранителна, но и радиационна, химическа и пр. Но трябва да се прави плавно, с подход, а не насилствено. Не знам дали сте чели, но пушачите, които почват да пушат активно постепенно в рамките на години, а не скачат на кутия цигари на ден веднага - много рядко боледуват от рак на белите дробове. С половин уста статистиките го казват. Хората, които живеят до природни радиоактивни находища - също не страдат от смъртност. Предполагам същата е логиката с млякото, месото и пр. Ако се почва определен тип диета - трябва да се прави постепенно, по схема. Започне ли се 100% млечна или протеинова диета без период на привикване - резултатите могат да бъдат много лоши. Организмът трябва да се "обучи".
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#47 Мнение от npn »

Има хора преживели Чернобил или Хирошима и не са заболели от рак. Защо ли? Защото всичко идва от съзнанието, т.е. психосоматиката е от първостепенно значение към какво си склонен да заболееш. От къде идва името на радиоактивния елемент "Уран". Идва от Бог Уран, Богът на промените и това наименование не е дадено случайно. Личност, която не се противи на промените и живее в хармония с тях има силна устойчивост на радиация. Знам , че е трудно да се разбере, само споделям.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#48 Мнение от velinski »

http://www.fishki.net/comment.php?id=70359" onclick="window.open(this.href);return false;
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#49 Мнение от titan »

Veselin Krachunov написа:@titan
Приятел, в нивото на твоите знания се убедихме от изказванията ти за алкалната среда на стомаха.

Ако имаш нещо полезно да споделиш - сподели го, само да не е подобно по компетентност на горното изказване, 'щото в такъв случай - айде, нема нужда...
Ако нямаш - ходи да си играеш в търговския раздел.

Това е сериозен форум и в него държим да се пишат смислени неща, дори ако те не са по основните му теми. Имай предвид също така, че го четат много хора, и доколкото форумът има авторитет в техните очи, читателите се доверяват на нещата, написани в него.

Всеки може да провери (вече дори онлайн, или в Chemical Abstracts) биохимичната структура на BGH/BST и на HGH/HST, както и на техните синтетични (рекомбинантни) аналози (rBST и т.н.) - при публикуването на тези структури не виждам кой, как и защо може да излъже - все едно някой да напише, че водата не е H2O, а е HO2 (ако беше второто, щяхме да можем да дишаме вода вместо въздух. За наше голямо съжаление - това не е така). Държа да отбележа и че т.нар. "официална наука" (както ти я наричаш) рядко има единно "официално становище" по даден въпрос, защото и тя се състои от различни научни екипи, които поставят, защитават или оборват различни хипотези. В конкретният случай спорът изобщо нe е дали BST и HST са едно и също нещо, а е дали BST има или няма въздействие върху организма, когато е приеман перорално (през устата). Съдейки по личните си експерименти със собственото си тяло - със сигурност има. Това е и причината да пиша тук, а не че просто съм го чул/чел някъде.

И си пий спокойно виното - неговата "киселина" в никой случай не е по-страшна от стомашната. Виж, ако от вино ти вървят киселини - това е вече съвсем друг въпрос, който (пак от личен опит) мога да ти кажа как да разрешиш. Между другото, виното, особено червеното, особено кабернето, и особено раслото в по-северните райони е много, много полезно (съдържа ресвератрол и производни). Единственото вредно нещо в него е алкохолът, който обаче при определени условия (кипене под вакуум при стайна температура) може да бъде отстранен. Но консумирано дори в оригиналния си вид (разбира се в минимални количества и редовно), ползите от него са далеч повече от вредата на съдържащия се алкохол.

Наздраве! (...не случаен поздрав, нали? Но се отнася конкретно за виното, а не за алкохола като цяло... )
Именно в това е проблемът, не виждаш кой , как и защо може да излъже :) Сигурен съм ,че ти лично нищо не си проверил, просто си попрочел тук там , харесал си си теория и си се залепил за нея . Лошо няма щом ти харесва подържай си я.
Разкажи за експериментите със собственото си тяло , интересно ми е ...
Аз вино не пия , даже като се замисля май освен вода ( не всякаква ) и чат-пат фрешове май нищо друго не пия.
За 10 тина години преминах през много опити с мен и наблюдавах други хора, така че съм формирал лично мнение , което щом не ти допада просто не го възприемаш и така е с всички останали. Лично на мен ми е все едно дали ще пиша тук или не.
Ако някой има нещо да ме попита за някаква грижа моля , ако всички си знаете ОК :)

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#50 Мнение от titan »

velinski написа: Хората, които живеят до природни радиоактивни находища - също не страдат от смъртност. Предполагам същата е логиката с млякото, месото и пр. Ако се почва определен тип диета - трябва да се прави постепенно, по схема. Започне ли се 100% млечна или протеинова диета без период на привикване - резултатите могат да бъдат много лоши. Организмът трябва да се "обучи".
Нещо си силно заблуден драги , хората , които живеят до природни радиоактивни находища има сериозни аномалии и не се радват на дълъг живот .. ако искаш мога да те заведа до едно -две села да се поогледаш .Аз като поразпитах там хората трудно стигат 70 г. Разбира се всичко е изчерпано като залежи вече , но хората наоколо не ме радват с вида си изобщо :(

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#51 Мнение от velinski »

Ако са първо поколение заселени там - нормално е
След 2-3 поколения ще се родят доста устойчиви хора... или същества, приличащи на хора :)

http://chudesa.net/p2312/" onclick="window.open(this.href);return false;

Въпреки мутациите, хората живеят пълноценно и не страдат от острата фаза на радиокативно заразяване, която би убила нормален несвикнал човек за седмици. Моите наблюдения (без да съм специалист в областта) са, че човешкият организъм може да се обучава и привиква към екстремни среди, той е гъвкъв и възприемчив, има силен механизъм за оцеляване. Можем да го манипулираме до крайности и в положителна посока, и в отрицателна. Можем да не се храним с месеци, можем да живеем до ураново находище, можем да живеем на студено и на топло. Всичко можем, но трябва да правим процеса на обучаване/привикване постепенно. Понякога са нужни дори 1-2 генерации за да се привикне с много агресивна среда.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#52 Мнение от titan »

Ти си много прав , човешкият организъм е много резистентен и в някои случаи адаптивен

Аватар
titan
Търговец
Търговец
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София , ул. Солунска 39
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#53 Мнение от titan »

Заповядайте , надявам се да ви е интересно :)

http://www.vbox7.com/play:16c29949" onclick="window.open(this.href);return false;

Аватар
gitsov1
има известен опит
има известен опит
Мнения: 115
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Сейнт Пол Малта
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#54 Мнение от gitsov1 »

Мдаааааа а унас положението с храните е просто ужасно , понякога се питам какво ядем :evil: положението е особено страшно с пилешкото месо!

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#55 Мнение от npn »

Можеш да покажеш извора на човек, но не можеш да го накараш да пие от него.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

[AK]
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 12:13 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#56 Мнение от [AK] »

Между другото, забелязали ли сте по какво се различава истинската храна от обработената, тази, която си купуваме от магазина?
Понякога ми се случва да ям нормално селско сирене, домати от градина, мляко от домашно животно, неща, които са произведени от един човек за собствена консумация...
Всеки знае, че вкусът е едно от сетивата, както са зрението и слухът. Интересното е, че възприятията и за вкус може да се характеризират по много сходен с този на слуха или зрението начин. Например, храната има "динамика" на вкуса си. За мен тя е не по-различна от тази, която можем да чуем, но изразена във вкусови параметри. Обърнете внимание, каква голяма динамика, плътност, сила, но и естественост във вкуса има нормалната храна, сравнена с преработената. Достатъчно е да опитате домашно подквасено истинско мляко и след това да опитате от дори и най-доброто, което се предлага в кофички от магазина. Разликата е огромна и не оставя капка съмнение какво ядем. Същото направете с градински домат и "някакъв домат" от магазина. Абсолютно нищо общо! Не само, че вкусът на градинския домат е ясно и силно изразен, но и след консумацията му остава напълно безпогрешното за организма задоволство и убеждение, че това е верния домат! :) Опитайте същото с всякакви градински плодове и зеленчуци, добре направено домашно сирене, мед, etc. Реализмът и естествеността във вкуса им буквално "смачкват" всякаква масова продукция, която ни се продава. Разбира се, ако това не ви се струва налудничаво :). За мен аналогиите в сетивата съществуват.

Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#57 Мнение от Simon »

[AK] написа:...За мен аналогиите в сетивата съществуват.
:D напълно съгласен.
Всъщност това е начина да "преведем на по-познат език",
когато искаме с думи да разкажем за качествата на даден обект.
За съжаление обективни са само количествените оценки, а качествените оценки
които (за мен винаги) са субективни, обикновено се привеждат до количествени ... :(

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#58 Мнение от npn »

Едва ли има човек, който да не различи хубава от лоша храна. Проблемът идва от там, че има хора и то не малко, които нямат база за сравнение. Дете израстнало след промените и в зората на менте храната, няма база данни за това, което ние по-възрастните сме яли някога, по времето на комунизма. Честно казано хубавата храна, беше едно от добрите качества на комунизма и ми липсва много. Добрата новина е, че все повече стават фирмите, които се ориентират към производството на все по-истинска храна. Има и тарикати, които се усещат, че това е свободна ниша в пазара и са надули цените до небесата. Скоро си купих кренвирши за 19лв. килото. 8O Ей така, за експеримента и мога да кажа, че са се постарали, но комунистическите кренвирши не са достигнали, консистецията им беше,като на полицейска палка. Разрязах ги с зегето :chain:
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Food Matters

#59 Мнение от Teodor Gugulanoff »

[AK] написа:...домашно подквасено истинско мляко ...
Зависи с какво е подквасено. Ако е подквасено с купешко, резултатът все още е далече от "онова мляко, дето вкисваше за 3 дни, дори и в хладилника" ;)
Сега просто и въздуха дори е друг - едно време в центъра на цвета на едно цвете, прилично на равнец, имаше малко черно петно, преди още повече време петното е било по-голямо, сега е почти незабележимо. Това автоматически не означава, че сега има по-голямо общо замърсяване, напротив, общият фон е по-малък, промяната е качествена, не количествена (промишленото и слескостопанското производство сега са в пъти по-малки като обем, а и замърсяват по-малко от преди) и със сигурност не се дължи само на локални фактори.
Между другото, мой познат, завършил ВИХВП и работещ във фирма-вносител на европейски добавки за ХВ промишленост, сподели, че акселерацията (основно физическата) при подрастващите в последните 10-20 години се дължи главно на хормоните в животинската храна, респ. преминали в месните и млечните продукти, които купуваме.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта