Още една изгубена брънка от научната революция

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#16 Мнение от oceanman »

Подкрепям дамата...Мисълта е сила...Когато мислено хората се обединят, утопията ще се превърне в реалност...Мислта на хората може да създаде за 100 години клоаката, която сега наричаме "ЦИВИЛИЗАЦИЯ"....Но може да създаде и рай...Къде ви е по-приятно да седите...сред един прекрасен двор с дървета и цветя..или в цигански мизерен коптор...или бетонирана богаташка кооперация...Аз отказвам в мисълта си да създвам клоака...а вие? :?:

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Daniel Petrov »

Аз за какво мислиш съм с шосейката?
:)
Даже и книга за кола нямам.
Не ми е и тръпка...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#18 Мнение от Teodor Ainadjiev »

оффтопик: Ей Дани, ела да земеш онея бомби другата седмица със шосейката
:mrgreen: :mrgreen: :P

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Daniel Petrov »

Теодоре, има влак на ток и съвсем случайно минава наблизо покрай теб :)
Пускай по него :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#20 Мнение от oceanman »

След месец ще съм на регата във Хърватска...ако не ми мине котка път...Няма нищо по-красиво в морето (от сътворените неща от човека), от 2(3 със спинакера) ветрила... и духа на този, който ги направлява по законите на Природата...Знаете ли колко екологично чисти проекти пък за морско приложение има... :!: :?: :idea: :arrow: :wink: 8) Ще кача и снимки...
Дидо,знам...Като се видим ще ти кажа за какво не дойдох на велопохода... :(

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#21 Мнение от Teodor Gugulanoff »

oceanman написа:Приятели...Проблема е много по-дълбок,от колкото си мислите....Помислете само каква вода пиете...Минерална...Та това е мъртва вода..

Ами аз нещо не разбрах. Коя тогава по твоята логика е 'живата' вода ?
Изображение

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#22 Мнение от velinski »

Осветената от дядо поп :lol: :lol: :lol:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#23 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Не съществува чиста вода подходяща за пиене от човека. От друга страна, 'водата' от канализацията прекарана през йонообменни филтри, RO и пр. водообработващи съоръжения, може да бъде доведена до състояние да е годна за пиене - това се и прави на много места по света.
Все пак, по принцип си прав - не всяка минерална вода е добра; то, затова и се правят изследвания ... а после мангалите и други недобросъвестни типове наливат от чешмата ;) и продават 'мин.вода' ;)
Изображение

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#24 Мнение от oceanman »

Живата вода след извора се обогатява с микроорганизми,чийто състав е полезен за всичко...докато не стигне до населено място от човека...или човешка дейност. (не визирам минералната). На село ходим да наливаме вода след извора(пред тетевенския балкан)...Дори глътка от тази вода те кара да се чувстваш зареден с енергия...но не е с калорий, както "цивилизования " човек е свикнал да мери енергията...
Ако някой следва мисълта ми( а дотук виждам,че няма напълно такива хора) нека прочете 8-те книжки "Звънтящите кедри на Русия"...Между приказната обстановка има невероятни истини,които нито една друга духовна книга не разкрива с такъв размах Сътворението...например...Поне аз не съм чел...

Между другото знаете ли,че "енергийния" и елементен състав на ябълката бил 26 пъти по-богат преди 100 години...

В първия си пост не визирах само водата...тя е само една брънка от цялостно деградиращото ни духовно човечество...няма смисъл да споменаваме достиженията на "великите" умове,щом резултата е плачевно налице. И колко ценно в моите очи е всяко "цвете"на надеждата, което е дръзнало да ни покаже верния път от който сме се отклонили преди повече от 7000 години...Но ние не го забелязваме...
Затова,Златане,приятелю...аз винаги ще се боря и ще се захващам за всичко чисто останало ни...и в часност хора,защото хората са всесилни,но не го знаят още... Хората могат да дадат невероятна топлина на всичко живо и неживо на тази Земя....или могат всичко да отровят до тотално самоунищожение...Дори и един човек си заслужава борбата...
Отново извинете ако някой съм неволно засегнал... :(

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#25 Мнение от Teodor Gugulanoff »

oceanman, а какво ще кажеш за Елена Блаватская и Алистър Кроули ?
Изображение

Аватар
DDB
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#26 Мнение от DDB »

Браво Oceanman! Повече светлина!...

P.S. Преди много години прадядо ми твърдеше, че водата в дамаджаната е "мъртва", " Разклати седем-осем пъти преди да пиеш, не пий мъртва вода!" - казваше...

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

ROYAL RAYMOND RIFE

#27 Мнение от Kiril Kirilov »

http://rife.org/dinnerparty.html

Днес е 20-ти ноември. През 1931 година най-големите медици в САЩ и вероятно и по света са се събрали да празнуват "КРАЯТ НА ВСИЧКИ БОЛЕСТИ".
Защо още не сме ги надвили?!
Прочетете историятя. Моето мнение е, че сме много зле, за да си позволим да бъдем дрогирани 74 години от тогава от фармацефтичната олигархия, вместо да превърнем Земята в рай. Поклон пред паметта на Реймънд Райф...

Изображение

http://www.rife.org

Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#28 Мнение от Zlatan Kitanov »

Колкото повече мисля за Райф, толкова по-зле ми става.
Можеше вече да няма рак и какво ли още не...
Неговата история показва, че човечеството е много кофти нещо. Би трябвало поне в някои области хората да имат задръжки и, когато става въпрос за здраве и живот да се издигат над финансови интереси. Защото, в крайна сметка това касае всички. По законите на теорията на хаоса всички сме свързани и всяко наше действие има отклик някъде, а рано или късно последиците се връщат при нас.

gps

#29 Мнение от gps »

Как да имат задръжки в една държава в която натрупването на максимална печалба за минимално време е издигната в култ?Така наречените "свободно предприемачество" и американска "инициативност" в крайна сметка ще унищожат не само човешката раса но и цялата планета Земя!

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#30 Мнение от Tisho »

С риск да прозвучи еретично....
На мен ми се вижда това като поредната журналистическа сензация...

А какво ще кажете за хибридите които се произвеждат от доста японски производители на автомобили. :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта