Още една изгубена брънка от научната революция

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#31 Мнение от Stoqn »

Да например кола на вода отделят се водорода и кислорода и после пак се смесват.Това го е измислил преди 20г конструктора на BMW след това го застрелват.
Един мои приятел живее в Англия и там преработват мазнината от закусвалните и я превръщат в гориво.Един ден си минавал покрай една кола и му замирисало на пържени картофи. После разбрал каква е причината.:)

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#32 Мнение от Anakin »

Аз до колкото знам това е за таксита в щатите

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#33 Мнение от Borislav Stankov »

http://www.standartnews.com/archive/2005/10/22/supplement/s4595_9.htm
еи на четете човека как си e решил проблема с биогориво :)

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от Daniel Petrov »

Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Daniel Petrov »

По скоро ускорението от двигател, работещ с такова гориво би било убийствено голямо :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

botzi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#39 Мнение от botzi »

widowmaker написа:Аз за какво мислиш съм с шосейката?
:)
Даже и книга за кола нямам.
Не ми е и тръпка...


:D Браво имало и байкари тука :). Пробвай и планиско колоездене, красивите гледки са още повече, а за тръпката да не говорим ....

botzi
чете и пита
чете и пита
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#40 Мнение от botzi »

Tisho написа:С риск да прозвучи еретично....
На мен ми се вижда това като поредната журналистическа сензация...

А какво ще кажете за хибридите които се произвеждат от доста японски производители на автомобили. :wink:


отново създаване на потребност, която да задоволят, маркетинг съчетан с много лош дизайн според мен. :roll:

Аватар
VITAN
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:00 am
Обратна връзка:

..

#42 Мнение от VITAN »

За водата – купих си кана с филтър за вода – иначе и аз пия изворна вода когато мога :) Озонирането не е за всеки и по всяко време.
Филтъра е за хлор, варовик и тежки метали. Водата наистина след това прилича на нещо.
За другите неща сте прави. Противниците затова надделяват, защото философията им е:
100 човека които бият в една посока, вършат повече от 1000000, дето всеки бие където свари...
Ние сме си виновни, че всеки следва това което си иска, а не това което споява обществото – истинската и стойностна ДУХОВНОСТ. И там гадовете са се много постарали да размият понятията.

radiok

#43 Мнение от radiok »

BlackBLOOD написа:
Всяка баба, която вари сапун от свинска мас, може да добива и евтино гориво за колата, ако знае само една допълнителна тънкост в технологията за производство, казва Пенчо Ганев от Велико Търново


То по тази технология ако заеш какво да добавиш може и Нитроглицерин да получиш само дето изходния продукт е много нестабилен за гориво :)


Знам поне за три взривени казана, при опит за направа на домашен сапун. ГЛУПОСТИ. Все едно да кажеш , че наторяването с амониева селитра е равносилно на миниране.
Образуването на сапуни, при третиране на мазнини със сода каустик, няма нищо общо с нитрирането на глицерин.

1. При правенето на сапун реакцията изисква загряване-това ускорява процеса. При нитрирането на глицерин, температура над 30 по Целзий води до спонтанна детонация.
2. При сапуна използваме силна основа, докато при нитрирането иде реч за смес от сярна и азотна киселина.
3. Сапуна се прави в метални съдове, при нитроглицерина, контакта с метал води до детонация.
4. Технологиите при двете неща са крайно различни.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта