Лампи срещу Транзистори

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#76 Мнение от haralanov »

Veselin Krachunov написа:Е, вече и мен може да ме пишете "ЛУТ!" :js :js :js
Записан си :mrgreen:

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#77 Мнение от Marian Lozev »

Не съм се чувал скоро с Др. Терзийски , иначе може да се съберем на по чаша кафе и да се посмеем върху диагнозите които ще ни направи с 15-минутен монолог. :mrgreen:
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#78 Мнение от Veselin Krachunov »

Абе-е-е... то си е страшничко! Уж ти нема-нема нищо, па току те жегне нещо отзаде, рипнеш и... изпрегнеш каручкята!
Е, ако успееш да овладееш ситуацията овреме, може и да понаучиш нещичко пътем. Иначе - накрая хем си (само-)пре..ан, хем каруцата у ряката, хем нищо не си научил (освен, че нещата не стават така... Е, то и това си е опит де - ако не пробваш, няма как да разбереш...)

А иначе работата не е нито в лампите, нито в транзисторите - "свирката" е на съвсем друго място... (ще оставим на специалистите като Toshko да кажат точно къде!). Лампите и транзисторите са само помощни средства за полу-прогледнали, на които нещата трябва да им се предоставят максимално "сдъфкани", да им се свърши максимална част от тяхната работа, та да могат поне веднъж да чуят това, което трябва.
Истинските музиканти обикновено имат съвсем посредствени системи - на тях не им трябват протези за сетивата и душата, за да чуват... Но и те са си съвсем отделна категория хора...
Съвсем друг е въпросът, че лампите (като технически средства) са по-добрите в тази игра...

Хвала на онези люде, които вече са прогледнали, но продължават да си губят времето и енергията за да образоват незрящите, да им правят протези и т.н. И пепел на гей-анусите, които цвъкат по тях.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#79 Мнение от DRGeorgiev »

Ivan Rachev написа:... :D ей Тоше , гринхорн с Веги . Оака що де има форум , само в този на Попа не си осмърдял , ама там няма и да те пуснат май :D . Бегай сега да си играеш някъде другаде и като преминеш през Сървин-Вегизма , Ямахо-Пайнеризма и всички останали парааудио занимания заповадяй пак :wink: .

п.с. понеже съм сигурен че не си чел Карл Май , питай баща ти какво значи тази дума дето не я знаеш :) . Моля не му трийте постовете , нека резила му стой.
:mrgreen: :mrgreen: колко цветущо :mrgreen:Тошко ! След прочетеното до тук, стигнах до извод че вечно ще бродиш в аудиомъглата в която се намираш.Има хора рано или късно излизат от нея,аз лично наскоро излязох и продължавам да излизам :D.Значи ако случайно вземеш че излезеш от нея,много ще те е срам пред тия хора,те одавна са излязали от мъглата и при тях времето е чудесно.Аз лично смятам че няма нужда да изпадаме в невъзпитани изказвания,вие му подавате ръка в мъглата да го извадите,а той ви казва: ''Не тук съм добре''.Моят приятел Калитин има една хубава фраза " Или чуваш както трябва или си глух като Бетовен".За мен измерванията не са важни,важни да бъдат за конструктурите,аз слушам!Слушал съм транзистори за десетки хиляди евро в Берлин,марки не ми се пишат,откакто почнах да слушам лампи,като че ли нищо не бях чувал,дано да имам паричната възможност да посетя тези хора и да чуя как е при тях.Това ми дойде от вътре :D ,гледай скоро да излезеш от мъглата.Всичко добро !!!

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#80 Мнение от oceanman »

След 30 години съзнателно слушане и аз "изглупях" и взех,да дялкам ламбови усилватели. В момента съм с 25 килограмов( лампов )усилвател от 2 части с невероятната мощност от 1.3 вата :lol: :lol: Ама какво да правиш-старост-нердост :mrgreen:

Хубаво е, че все пак ни казва някой от време на време колко сме се объркали... :D
Последно промяна от oceanman на Вто Юли 06, 2010 10:49 am, променено общо 1 път.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#81 Мнение от Marian Lozev »

Владо, дай да го скиваме.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
djekodjeko
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Авг 18, 2010 9:37 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#82 Мнение от djekodjeko »

Аз не съм съгласен, че ламповите усилватели правени във БГ са с максимално извлечен звук и смисленост, от това което очакваме в сравнение с транзисторите. Причината според мен е в труднонамираемите в Момента качествени лампи на пазара (интернет, познати, магазини). От друга страна цените са безбожни за "нужното ни", а често се продукта се оказва Лъскав аналог или Менте. Каточели по- удачен и смислен (икономически) вариант е в Хибридизацията на Лампово предусилване и транзисторен завършек. Това е интересна тенденция, към която имам интерес в момента и опитвам различни схемни варианти. Трябва да кажа, че звукът не отстъпва на изцяло ламповите "познати като схемотехника" усилвателчета. Дори е по- интересно, могат да се чуят различни букети и да си поиграе човек, все пак ухото също си има вкус:)
Абсолютни неща няма..., има ги само в съзнанието ни.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#83 Мнение от Rumen Suvandjiev »

djekodjeko написа:Аз не съм съгласен, че ламповите усилватели правени във БГ са с максимално извлечен звук и смисленост, от това което очакваме в сравнение с транзисторите. :)
Бъди си несъгласен, това няма особено значение.
djekodjeko написа:Причината според мен е в труднонамираемите в Момента качествени лампи на пазара (интернет, познати, магазини).
Очевидно си абсолютно незапознат с материята.
Оттук нататък коментарите ти са лишени от всякаква стойност.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#84 Мнение от DJ Popa »

djekodjeko, някой ден може би ще разбереш колко много не си прав....А, може и да не разбереш и това е тъжното... Само да вметна, че в България има конструктори на лампови усилватели, които са на най-високо световно ниво. Ако се поинтересуваш малко и попрочетеш, преди да бързаш да напишеш някоя глупост, дори ще разбереш кои са те, какво правят и как го правят....

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#85 Мнение от Stefan Stefanov »

djekodjeko написа:Аз не съм съгласен, че ламповите усилватели правени във БГ са с максимално извлечен звук и смисленост...
След това твърдение, обаче, трябва да докажеш с факти колко и кои БГ лампови усилватели си слушал и какво у тях те е накарало да мислиш така. Иначе отиваш директно в небитието! :twisted:

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#86 Мнение от npn »

djekodjeko написа: Това е интересна тенденция, към която имам интерес в момента и опитвам различни схемни варианти.
Vs
Аз съм човек, който наскоро се "Избави" от тази прекрасна, скъпа страст от 1996г. насам. Сега само наблюдавам, давам съвети на Приятели, но и се пазя да не се "заслушвам" както преди
?
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#87 Мнение от velinski »

djekodjeko написа:Лампово предусилване и транзисторен завършек. Това е интересна тенденция, към която имам интерес в момента и опитвам различни схемни варианти.
Поредният тийнейджър-ламповик?
Ей, едно време ТНТМ-то беше по-слабо развито движение :lol:
А сега сериозно - публикуваш снимки на твои проекти и сядаме да си говорим сериозно. За момента си поел твърд курс към свободата :mrgreen:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#88 Мнение от oceanman »

Напоследък само се забавлявам с подобен род изказвания и не влизам в безпредметни спорове..но да..интересно ми е да видим твоите "схемни решения" поне.. а не мисля, че някой от тук присъстващите ще ти откаже и да ги сравниш :wink: с негови... :wink: Лошо няма, може да се окажеш и прав :pm но до тогава....

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#89 Мнение от DRGeorgiev »

Г-н djekodjeko,ремонтирай телевизори и радиоапарати и недей да се изказваш неподготвен,неинформиран, в един форум където участват хора на високо техническо ниво!Пишеш големи глупости!
Поздрави!

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Лампи срещу Транзистори

#90 Мнение от haralanov »

Ето какво мисли и Владимир Шушурин по въпроса:

От 5:20 нататък - http://www.youtube.com/watch?v=FiFeVGp0PdY" onclick="window.open(this.href);return false;

Накратко: "The solid state electronics still have certain limitations… and there is nothing we can do. We can cry, we can pray ( :D :D ), but tubes are tubes. Period!"

И още една интересна извадка: " You can get that killing bass from the solid state amplifiers, but it has nothing common with the real bass... ...it has nothing common with the reality."

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта