Лампи срещу Транзистори

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#1 Мнение от Rumen Suvandjiev »

widowmaker написа:Ако обаче се окаже, че моята машинка е по вярна на звук от другата, ще държа човека, участвал с усилвателя си в теста да напише с големи червени букви тук:
дадохме се без бой...
:)


За да напише такова нещо, въпросният човек трябва да притежава рядкото съчетание от обективност и доблест.

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

:)
Ами на мен винаги ми е стискало да си призная, че не съм на прав път...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#3 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Ако в България имаше магазин/и, откъдето да можеш да излезеш с всичко необходимо за един лампов усилвател (качествени (!) трансформатори, дросели, кондензатори, резистори, ключове, галети, лампи, проводници, конектори и пр.), то все по-малко щяха да бъдат любителите на DIY, които да не са преминали, поне на виртуално ниво към 'ламповия' отбор.

EDIT [ мой ;) ]: E, да, реалността показва, че начинанието се оценява като безсмислено от тези, които биха могли да го реализират. Но това категорично не означава, че по принцип е такова. Към горния списък могат да се добавят и китове, както и разни други хубави нещица.
Последно промяна от Teodor Gugulanoff на Сря Сеп 07, 2005 3:43 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от velinski »

nightyj написа:То магазин от където да си накупиш всичко за транзисторни усилватели няма , вие за лампи чакате .


който търси намира :P
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rumen Suvandjiev »

progressor написа:Ако в България имаше магазин/и, откъдето да можеш да излезеш с всичко необходимо за един лампов усилвател (качествени (!) трансформатори...


То въобще никакви няма на пазара, ти за качествени говориш...

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#6 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Преди години се знаеха няколко марки климатици - York, Career, Trane.., сега е друго. Котлите бяха Buderus, De Dietrich, Г.Кирков (промишл.). Да не става статистика - идеята е, че всичко тече, всичко се променя. Един ден може и такъв магазин да се отвори. Безспорни са предимствата му пред е-пазаруването - имайки предвид спецификата на нещата - това не са Nike-ове или Rayban. Задържащ фактор е може би единствено все по-спадащото общообразователно ниво в страната с последващите ефекти; оказва се финансите са от второстепенно значение /по признание и на уважавани тук хора/.
Изображение

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#7 Мнение от velinski »

Аз продължавам да не разбирам идеята за такъв магазин в България - отиваш в partsconnexion.com или kandkaudio.com, гледаш частите (има и снимки за невярващите) и пазаруваш. До 5 дни нещата ти пристигат. Не виждам грам проблем, че да си мечтая за магазин в БГ с 50-100% по-надути цени от тези на канадците 8O
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Аз пък виждам.
Проблемът е, че няма как да се чуят/пробват изделията.
Само по картинка не става.
Параметрите също не са достатъчни.
Читавите магазини от този род в Европа предлагат точно това - DIY на всяко едно ниво. Ако си правиш лампов усилвател например, можеш да си купиш частите на парче, можеш да си купиш кит (който в магазина да чуеш как свири вече сглобен), а ако си скаран с поялника, можеш да си го вземеш като готово изделие, като имаш възможност да си избереш какви да бъдат елементите като марка и цена. Разбира се , всичко това се заплаща.
Колкото до разликата в цените, да не забравяме, че от Канада дотук трябва да се плати транспорт (за 5 дни - задължително авиационен), като не забравим 5% мито и 20% ДДС.
А, и още нещо- всичо това трябва и да се освободи от митница... 8O

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от velinski »

Rutcho написа:Колкото до разликата в цените, да не забравяме, че от Канада дотук трябва да се плати транспорт (за 5 дни - задължително авиационен), като не забравим 5% мито и 20% ДДС.
А, и още нещо- всичо това трябва и да се освободи от митница... 8O


Аз лично мераци да прослушвам частите преди да платя нямам - поддържам контакти с мои познати в Канада и Щатите, чието мнение и вкус уважавам и те ми дават добри насоки, кои части как свирят при какви условия. Пък и досега Black Gate или Lundahl, например, не са ме подвели като звук, че да се съмнявам в качествата им, а заводските им данни са ми напълно достатъчни за да знам, който модел точно ще ми свърши работа.

Шипинга от Канада ми е около $15-20 до 500 грама. Мито и ДДС не съм плащал никога, а части под $200 наведнъж не поръчвам - ако някой има интерес мога да му обясня как да ги избегне :wink:

Lampuda написа: Istinskia zvuk na instrumentite mnogo 4esto e dosta netarpim i vsashtnost ne e osobeno zdravoslovno da se vazproizvejda taka kakto zvu4i realno.


8O 8O 8O И кой точно инструмент едвам издържаш :?: За нездравословното си прав: "Слушайте ВЕФ - звукът му е здраве!" :lol:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Rumen Suvandjiev »

velinski написа:
Аз лично мераци да прослушвам частите преди да платя нямам - поддържам контакти с мои познати в Канада и Щатите, чието мнение и вкус уважавам и те ми дават добри насоки, кои части как свирят при какви условия. Пък и досега Black Gate или Lundahl, например, не са ме подвели като звук, че да се съмнявам в качествата им, а заводските им данни са ми напълно достатъчни за да знам, който модел точно ще ми свърши работа.

Шипинга от Канада ми е около $15-20 до 500 грама. Мито и ДДС не съм плащал никога, а части под $200 наведнъж не поръчвам - ако някой има интерес мога да му обясня как да ги избегне :wink:



Не бива да правим заключения от един частен случай.
На мен например ми изпратиха като подарък 20 броя 5687.
По твоята логика мога да твърдя, че тези лампи са без пари.

Изходните трансформатори не тежат под 500 грама.
Не всеки има възможност да избегне мито и ДДС.
Пък и да намери, това отнема време, което също е пари.
А що се отнася до прослушването, за мен единствен еталон е собственият ми вкус. Познавам хайфисти, които са си извоювали световна известност, но никога не бих се доверил сляпо на нечие мнение...

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Ivan Rachev »

Rutcho написа:А що се отнася до прослушването, за мен единствен еталон е собственият ми вкус. Познавам хайфисти, които са си извоювали световна известност, но никога не бих се доверил сляпо на нечие мнение...

Тука мисля две мнения няма
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#12 Мнение от IvoNovakov »

Смятате ли че ламповия звук е "истински" или е по-точно да се каже, че чисто и просто си е много як?

Да :D

Аватар
IvanAG
чете и пита
чете и пита
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от IvanAG »

Имаш предвид инструменти като гаечни ключове,дрелки,крикове?
:lol: :lol:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Rumen Suvandjiev »

ultimate написа:В една от старите си песни "Мастерс Анд Сървантс" Депеш мод трескат с един чук, но, кой знае защо, е една от любимите ми.


Старите Einsturezende Neubauten използват не само чукове и длета.
Има пневматични чукове (на един от концертите в Лондон сцената се продънва и отдолу зейва 12 метра дупка - изоставени галерии на Лондонското метро), има камъни, пробити и в дупките монтирани микрофони. Има бормашини и какво ли още не. Но това не пречи групата да прави стойностна музика, която си струва да бъде слушана на много качествена система.

С други думи - няма нищо лошо да се ползват всякакви източници на звук. Единственото лошо нещо е да се генерира (нарочно не казвам "твори") посредствена музика. За жалост именно тя ни залива. За да се чуе нещо различно, трябва човек да се порови дори и сега, в ерата на Интернет. А това изисква усилие...

Именно затова повечето хора слушат посредствена музика и се научават да нямат претенции.
Към естетическата стойност.
Към изпълнението.
Към саунда.
И като резултат - към собствената аудиосистема.

Лампи ли? .......

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта