Само за милионери

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Ebor

Само за милионери

#1 Мнение от Ebor »

Снощи имах възможност да чуя култовата комбинация еднотактен триод в клас А с ГУ81М и широколентов Ether 6 в 7 метров рупор .
Всичко това с любезнaтa покана на домакина Иво Рачев (Alnico). Всъщност момчето не е такъв asshole на живо:) Започнахме с един лек джаз. Бях покорен от вокала, средите, но високите ме озадачиха. Сториха ми се пясъчни и донякъде слаби. Това мое впечатление беше разбито в крайна степен, чувайки в последствие Пинк Флойд, Джими Хендрикс, Вивалди, техно и т.н.При положение, че слушах непозната за мен музика без обичайните +6dB за високи и ниски, смятам, че изпитах определено екстаз. Мамка му, има нещо в това! Както казва Dr. Gizmo, мъжкия мозък е създаден за да изпитва екстаз! http://www.meta-gizmo.com/ Ние мъжете си оставаме винаги едни момченца дето се кефят на бързи коли, хубави девойки и музика, но качествна. (Иначе и Голф единичка може да е бърз:)) Нямах представа, че технолгии от началото на миналия век ще могат да се съвместят със съвременна бълагарска електронна музика. Определно творенията на г-н Alnico и неговите съдружници са нещо култово. Приветствам идеята им да направят тези неща достъпни! С Кирил се шегуваха снощи, че имало 5 резистора в схемата на Gaku или не знам си на кого, а цената била $200 000. OK приятелю, но освен 10 000 EUR за части ти си прекарал хиляди часове в подбор, слушане и търсене на онзи звук с който мъжете искат да си легнат:) Освен това, бих казал, че влагането на средства в една такава комбинация е един вид инвестиция. Как ще го продадеш евтино? Купих си BMW за 50 000, сега струва много по-малко, но е хубаво. Кефи ме, а и жена ми казва, че звука на атмосферния шестак е възбуждащ. Така казват и от авто-списанията, но тя не ги чете. Няма да я водя в Иво Рачев щом се възбужда от звуци:) Не си купих Rolex, зщото не съм сноб и въпреки, че е инвестиция не ми носи полза. Сега
събирам любима музика и искам да я чуя на онова огнено чудовище. Тогава ще пиша пак.
Сега ще препоръчам не мъжете с пари да си купят един лампов еднотактен триод с широколентов рупор! Porsche Cayne е ширпотреба, Rolex е снобска инвестиция, а риболова е досаден. Каква е алтернативата? Всеки слуша музика. Преди няколко месеца, когато за първи път посетих сайта знаех твърде малко. Подразних няколко души с въпросите си, които въпреки всичко се оказаха търеливи да ми отговорят. Скарах се и с Иво Рачев, но както разбрах в последствие това е закономерно. После осъзнах, че трябва да чета. За мен Hi-End стана ново хоби. Удоволствието и приятните емоции са крайната цел, а това изглежда е съвсем достъпно сега в България.
Искам да изкажа благодарност на няколко души:.
На Kirilov, че е направил този сайт и за ентусиазма му, въпреки, че е голям моралист;)
На widowmaker за страстта към схемотехниката, творчеството и търпението да обяснава на любителите прости неща.
На progressor, Goro, Zagorka, Velinski, rutcho, че бяха търпеливи да ми обясняват азбучни истини.
На Alnico също, но не знам защо! ;)

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sasho Tashov »

Знаеш ли, много време съм се чувствал длъжник на тези хора, но ти си успял да формулираш нещат така, че да не се налага да пиша след теб. Това аз го определям с една един ствена реплика от един от най- култовите филми за мен- The Matrix:
I can only show you the way, you have to walk through it
Това правят те, а дали ние сме в състояние да минем през пътя и дали ни стиска да си признаем, че до преди това сме чакали на грешния светофар е друг въпрос....

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#3 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Еуфорията и екстаза от Гу81м+етерите е несравнима !
Още един човек, който с ушите си разбира, че тука няма фанатици,
а само аудиофили, с ентусиазъм, който разбива всичко на пазара ;)
Още веднъж - браво ! 8)
a.k.a. vitekk

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Daniel Petrov »

офтопик: Теодоре,
маани тоа аватар бре
я ме скив мене колко слънчев поглед имам :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

rudiem

#5 Мнение от rudiem »

След толкова добри думи за всички хора с опит, които се подвизават в сайта не ми остава нищо друго освен да изкажа благодарността си за начина, по който се отнесоха в началото към моите наивни и понякога смешни въпроси и за търпението и желанието да ми помогнат при прохождането ми в аудио-то. Тук се толерират опитите на младите и неопитни да постигнат нещо и да се учат, за разлика от други форуми където не ми беше обърнато внимание.
БЛАГОДАРЯ!

п.ц.надявам се да не дразня никого с аватара си.Нямам претенции сравнване на възможностите ми с него прост картинката ми харесва.

п.п.widowmaker:Това беше аватара на Иво Рачев, ама той го прежали :)

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#6 Мнение от Teodor Ainadjiev »

В изблик на простотия се получават тея неща :)
На мене в повече ми идва понякога 8)
Извинявам се за оффопиците ;)
a.k.a. vitekk

KOKO

милионери

#7 Мнение от KOKO »

....спомних си приказката за новите дрехи на царя.....

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: милионери

#8 Мнение от Ivan Rachev »

KOKO написа:....спомних си приказката за новите дрехи на царя.....

...а приказката за тъпия завистлив селянин който умраял от яд защото кравата на съседа давала пове4е мляко...спомнилиси я :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: милионери

#9 Мнение от Daniel Petrov »

KOKO написа:....спомних си приказката за новите дрехи на царя.....

Дай пак, че нещо не ми излиза на монитора.
Поясни се, че взе да става интересно.
Току виж някой извадил говнохвъргачката, пък ти всъщност си имал нещо съвсем друго наум.
Пък и като ми гледаш аватара, надали съм много лъчезарен, макар, че търсех точно обратния ефект, затова съм рошав и брадясал :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Винаги

#10 Мнение от Kiril Kirilov »

Винаги ще има невярващи. Не може нищо да се направи срещу това. Обаче външният израз на подобно недоверие е признак на проблеми...
Мисля, че положението е чудовищно тежко в България...
Много хора не остискват на тежкият живот и се предават.
Преди 10 години, когато работех във всекидневник, публикувахме проучване, че всеки 8-ми в България има психични проблеми...

Оттогава тази цифра много е нарастнала...
Забелязва се и тук...

Е, ние поне имаме лесно решение :twisted: :twisted: :twisted:

Писна ми да обяснявам, кое как е станало, но щом въпреки напълно новите хора, наскоро получили подобни преживявания и споделящи опита си, продължават да се чуват завистливи гласове, не мога да кажа нищо, освен че всеки си има избора да извади кабела от тила си или да си остане в слузестия пашкул и да седи да се грее!!!

Ebor

Re: милионери

#11 Мнение от Ebor »

KOKO написа:....спомних си приказката за новите дрехи на царя.....

Исках да кажа много неща, но реших, че е тъпо да се обяснявам. Само до преди няколко дни бях в конфликт с Иво Рачев. Казахме си остри думи, но аз реших понеже съм по-стар и по-мъдър да чуя какво прави той;) Не съм му нито адвокат, нито клиент. Коагато надвих гордостта си той беше така любезен да ме покани в дома си и да ме постави на стола където е sweet point-а. ( На Кирил ще кажа само, че sweet point не е да седиш до мацката:) Написах мнението си единствено от чисто вдъхновение след слушането. Сигурен съм , че както и към мен Иво ще прояви гостоприемство и към всеки друг желаещ да чуе системата му. Не прави чест на никого да отправя безпочвени обвинения и подигравки без да е "чул и видял". Аз искам да призова всички във форума да бъдат толерантни и добронамерни!
Има ли полза от другото?!

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

усилвател

#12 Мнение от Goro »

А нещо за техническата реализация ще кажете ли?

KOKO

милионери

#13 Мнение от KOKO »

Алнико-умнико и единомислещи. Жалко че другомислещи ги нари-чате завистници и им изрязвате съобщения дори с 2-3 дни закъсне-
ние./то вече за съжаление е прочетено/. Какво безсилие срещу дру-
гомислещи...Думата "завист" присъства в речника на ония, които стра-
дат най-често от нея.
А разликата м/у единомислещи и другомислещи
е,че първите започват да обливат вкупом по сигнал...
п.п. widowmaker:
Това за завистта... нали себе си визираш? М?
Виж сега, ако теб(и такива като теб) ви нямаше във тоя форум, щях си сложа другия аватар - дето съм сресан, бръснат и грейнал като слънчице.

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#14 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Чак се чудя как може все още някой хора да се опитват да налеят акъл
в кухите канчета на "многознайковците"..... лошото е, че на повечето им
е закърнял мозъка и са "ин дъ матрикс", без право на излизане от нея,
квото и да направиш :)
БАН и нищо повече :)
a.k.a. vitekk

gps

#15 Мнение от gps »

Имаше един тъпанар който твърдеше че в тоя форум 2-3 правели стойностни неща а другите около тях им ръкопляскали за да са в отбора на победителите 8O -като гледам Коко скоро ще започне да твърди същото.Коко мислех те за по- интелигентен но щом не можеш да разграничиш личноста на един човек с всичките му положителни и отрицателни страни на характера от това което е постигнал в областа на аудиото-проблема си е твой.Това че си имал личен конфликт с някой не е повод да плюеш постиженията му.И аз съм се карал с някои юзъри в форума но като виждам че са направили по-стойностни неща от това което аз правя -признавам го открито.И за стотен път казвам-най -големите критикари са тези които не са виждали и чували това което критикуват-това ми се струва меко казано тъпо ......Винаги съм се чудил защо отворковците не отидат лично да придобият впечатления от нещо- и тогава да критикуват!Ама не отиват-свиват им се малките ташачета........

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост