Искат да забранят гледането на домашни животни

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

#16 Мнение от Ivan Rachev »

Gethsemane написа:
Ivan Rachev написа::) ...в Лондон глобата за стопанин на животно което цапа е до 1500 лири .
А колко бездомни кучета има в Лондон, които да серат наред?
.
...говорим за домашни , концентрирай се.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

#17 Мнение от Ivelin Braikov »

Gethsemane написа:Аз няма да събирам лайната на кучето си докато хората не спрат да хвърлят боклуците си през терасата например.
Еми придържай се към тяхното поведение тогава!
Разсъждаваш инфантилно.
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Kris Dimitrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 12:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Re:

#18 Мнение от Kris Dimitrov »

Gethsemane написа:Аз няма да събирам лайната на кучето си докато хората не спрат да хвърлят боклуците си през терасата например.
Това е проблема на българина. Всеки като си рече "Другите щом правят така и аз ще правя" и нищо не става и затова сме в такова положение !!! :evil:

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re:

#19 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Kris Dimitrov написа:Това е проблема на българина.
Зависи от българина.
Хайде да не обобщаваме.

Kris Dimitrov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 12:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Искат да забранят гледането на домашни животни

#20 Мнение от Kris Dimitrov »

На повечето :wink:

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Re:

#21 Мнение от Kiril Kirilov »

Kris Dimitrov написа:
Gethsemane написа:Аз няма да събирам лайната на кучето си докато хората не спрат да хвърлят боклуците си през терасата например.
Това е проблема на българина. Всеки като си рече "Другите щом правят така и аз ще правя" и нищо не става и затова сме в такова положение !!! :evil:
Най-тъпия и най-лесен начин да станеш пълен нещастник за цял живот!
Абсолютно същия механизъм е като да се правиш на много "cool" говорейки само цинизми, мислейки си, че така си над другите, и самозаблуждавайки се, че си добър човек! Обаче, жонглирайки само с негативно съдържание в мислите си започваш да структурираш живота си по абсолютно същия начин и в крайна сметка ставаш поредния "кисел гъз", чийто живот приключва статистически нормално в пълна духовна мизерия и здравословно състояние, гарантирано и "модерирано" от средностатистическите "други, които също правят така..."

Ако такава презумпция беше вярна, щеше да е добре същите душици да дават шанс на себе си да стават по-добри, когато видят по-светъл пример, а не да прилепват само към тъпите възможни модели на живот и мислене.

Сигурен съм, че избора им "щом те така и аз така" е продиктуван от пълната им неграмотност по отношение на значението на собствения ум/свят/намерения върху живота им и липсата на осъзнаване за връзката между "това което си мислиш" и "това което виждаш и ти се случва"! Или пък изборът им е продиктуван от нуждата им да изживеят точно така живота си, както го виждат у милиони около тях с примиренческата нагласа, че така е правилно да се живее.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Искат да забранят гледането на домашни животни

#22 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Kris Dimitrov написа:На повечето :wink:
Важното е ти самият с кои си.
Кирилов го дефинира много добре с последния си пост...

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Искат да забранят гледането на домашни животни

#23 Мнение от Gethsemane »

Kirilov, споделям възгледите ти. Присъединяваш ме обаче към категория от хора без да ме познаваш. Признавам, че поста ми може да те е подвел.
Живял съм известно време в чужбина и чистота и реда са неща, които ми липсват. След връщането ми тук имах нещастието да се населя в кв. Люлин. В началото ентусиазиран слезнах с жената и почистих цялото пространство около входа, хванах 2-ма циганина да изрежат храсталаците и да насадят райграс в градинката.
След 1 седмица всичко беше осрано с торбички с боклуци и си бяха паркирали колите в градинката.
Явно съм слаб характер, но не успях да се преборя. Затова си взех серящото куче, продадох тази кочина, Оставих ги да гинат в тази клоака и се нанесох сред "себеподобни".
Съгласен съм, че някой трябва да направи първата крачка, но според мен трябва да се почне от това да сложат кошчета където да хвърлям събраните лайна, да се мият улиците ежеседмично, да се реши въпроса с бездомните кучета, разделното събиране на боклука. Може и да ми е инфантилна логиката, не знам.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост