Horn OR open baffle ?

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Публикувай отговор

Хорн или ОБ?

а. Хорн
69
65%
б. ОБ
37
35%
 
Общо гласове: 106

Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#61 Мнение от Ivan Rachev »

gogo написа: Да не би така да си подбираш клиентите? Представи си, че съм купувач, ти си обявил желаната от теб цена, аз идвам с парите, а ти почваш да се дърпаш и да не искаш да продаваш :lol:
...ама сигурен ли си , че няма фирми който продават само на клиенти на който решат ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#62 Мнение от Daniel Petrov »

Жорка, не съм казал, че няма да продам колоните за тия пари, просто няма да ги продам на теб :)
Има нещо "аграрно" в подхода ти към аудиото та поради тая причина, да ме прощаваш за откровението, просто много ръчкаш, предполагаш, правиш безсмислени догадки, иначе щях да ти го спестя...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#63 Мнение от gogo »

Daniel Petrov написа:Жорка, не съм казал, че няма да продам колоните за тия пари, просто няма да ги продам на теб :)
Има нещо "аграрно" в подхода ти към аудиото та поради тая причина, да ме прощаваш за откровението, просто много ръчкаш, предполагаш, правиш безсмислени догадки, иначе щях да ти го спестя...
Не "аграрно", а чисто практично :wink:
На всеки е ясно, че за такива пари може сам да си глобиш хорните, но не и да си ги купиш. Както и да е...

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#64 Мнение от Daniel Petrov »

Омбре, 2 фостекса 166 струват 140$, дъските за тях не повече от 160-180 кинта.
Защо да не се продават чифт хорни за 1400?
С най обикновен, но ефектен финиш :)
Питай Борислав Станков за какви пари слуша хорни с Етери у тях.
Чисто "практичната" ти насоченост не може да допусне, че някой може да ти откаже продажба, защото не го кефиш примерно, независимо от факта, че вадиш кеш :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#65 Мнение от Daniel Petrov »

Значи или не си слушал правилната колона или е било на неправилното место...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#66 Мнение от Borislav Stankov »

Berlingo написа:Хорните могат да свирят добре, когато се направят добре...
Но ако говорим за комплектовка с фостекси... все пак те струват 140 долара ли казахте?
Все пак има колони с много по скъпи говорители, добре сметнати кутии и изработка, които сигурно биха свирили като за парите си :)
Какъв е смисъла на говорители от порядъка на 4-500 евро чифта, когато някакви си фостекси за 300 лева чифта ще свирят по добре като цяло в колона?
Ами те тия по скъпите направо да вземат да фалират ли кво?

Само мнение де, масло в огъня един вид :)
Тук става въпрос за бюджетно решение друже и въпросните фостекси свирят колкото за парите си.

Не е казано, че по-скъпите драйвери свирят по-добре, но обикновено е така.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#67 Мнение от Daniel Petrov »

Аз давам пример с фостекс 166, но не съм се зарекъл, че ще е с него, може пък да имам други идеи.
Голямо фолософстване, предположения и анализи!
Има обявен дуел, като му дойде времето ще гледате сеир, толкова :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#68 Мнение от Borislav Stankov »

kromuilis написа:... От всичко написано по темата - някой слушал ли е въпросните ОБ при Гого, или просто дискусията тече на друга основа?
Слушахме.

С Кирилов днес бяхме при Жоро. (благодаря на любезния домакин за това, че ни прие и отдели от времето си).

Впечатление ми направи усилвателя му БEP малък но с достатъчно голям детайл и солиден звук.

Чухме и МиниСтелт-а представи се прилично имаше по-малъко детайл от БЕР-а и от третия усилвател, но за тези пари е отличен.

Третия усилвател с който всъщност започнахме слушането го поставям веднага след БЕР-а, въпреки че Гого си го харесва май най-много.

Моето мнение по отношение на ОБ.
Изработени са от плексиглас, с много добър външен вид и отлично биха се вписали във всеки интериор.
Кристалите като цяло са добро решение за парите си, с отлично позициониране на инструментите, имат детайл, който при БЕР-а си пролича най-добре. Баса слиза достатъчно ниско.

Започнахме с диск на Готам проджект там системата се представи по мое мнение най-добре. За жалост стаята като че ли пееше малко повече от необходимото.

След това послушахме Yello. На мен лично нещо ми липсваше, което и споделих с Гого. Суит пойнта беше тесен, но това се дължеше найвече на квадратната стая.

Доволен съм от срещата разменихме идеи и всичко протече в приятелка атмосфера.

Крайната ми оценка е, че ако нямаш място за хорни Кристалите са добро решение.

Аз все пак си оставам с хорни :D
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#69 Мнение от gogo »

Daniel Petrov написа:...Чисто "практичната" ти насоченост не може да допусне, че някой може да ти откаже продажба, защото не го кефиш примерно, независимо от факта, че вадиш кеш :)
Това е доста наивно обяснение (по-скоро измъкване от ситуацията):wink:
В този ред на мисли аз отказвам да участвам в прослушването поради това твое изявление.
Когато направиш хорни (дори и с FRS8), които комплексно да се представят по-добре от моите "Кристали", когато официално ги пуснеш на цена 1300-1400лв (но и аз да мога да си ги купя - не виждам какво те притеснява; след като е по-добро от моето, защо да не го купя?), тогава - заповядай да сравняваме. Всичко останало звучи несериозно.
От Кирилов вчера подразбрах, че имало доста добри хорни с ФЕ166 при Владо, с удоволствие отивам да ги чуя след малко. Ти си мислиш че съм враг на хорните? Напротив, не съм. Казвал съм, кое ме впечатлява при ОБ (и защо ги предпочитам), не мисля да се повтарям.
Плексигласа в "Кристалите" е 10мм, можеш да попиташ и Борето Станков за разликата в "свиренето" при плексигласа и ПДЧ-то. Скоро ще имам и вариант изцяло от стъкло. Прекрасно знам какви са недостатъците на моите тела, не очаквай да свирят като хорни - просто свирят различно. Като се върна от Владо, задължително ще споделя впечатления за това, което съм чул при него в тази тема. Аз не съм като кон с капаци, не издигам в култ своите творения, не твърдя, че съм "the one", и че моите неща са "the best". Обективен съм и ти добре го знаеш. Хайде до скоро :)
Последно промяна от gogo на Пет Авг 29, 2008 1:22 pm, променено общо 1 път.

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#70 Мнение от gogo »

Да, върнах се вече. Впечатления:
Визията е перфектна, което не ме учуди - Владо ги е правил. Използвал е качествен и скъп шпертплат - за подробности може да го попитате него. Финише е леко нетипичен за него (това и той го сподели), но крайния резултата е отличен.
Разбира се, сравнението в звуково отношение не би могло да бъде на 100% коректно - все пак говорим за различни помещения, размери, друг източник, кабели и т.н. Като цяло звука е доста различен при единия и при другия вид оформление - въпрос на вкус и предпочитания.
Но все пак за звука - баса е доста внушителен (дори и за този малък говорител), но няма как да не е - все пак е хорна, при това 130-литрова (ако греша моля да ме коригира Владо). Това, което ми направи впечатление - на определени дискове (Готан Проджект например) хорните с FE166 се представят по-зле в "басите" от моите "Кристали" (чисто субективно мое мнение), на други - напротив - доста по-добре (умишлено си взех мои дискове и мой усилвател за сравнението). По отношение на сцена, детайл, обем и въздух - ами аз предпочитам ОБ.
Горещо препоръчвам да се чуят (така ми препоръча Кирилов вчера, послушах го и му благодаря за това), за цената си са перфектни.
Аз за себе си затвърдих моя избор - той си остава ОБ. Мога да живея с неговите недостатъци, защото предимствата му за мен са повече от недостатъците.
Последното изречение е мое мнение, без да го натрапвам на никого :D (казвам го, защото докато съм слушал при Владо, две мнения са изчезнали от тази тема).

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#71 Мнение от Krassy »

А каква е тази цена на хорните с ФЕ166? За да можем да направим паралел с Кристалите?
Благодаря :)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#72 Мнение от velinski »

Daniel Petrov написа: Има нещо "аграрно" в подхода ти към аудиото та поради тая причина, да ме прощаваш за откровението, просто много ръчкаш, предполагаш, правиш безсмислени догадки, иначе щях да ти го спестя...
Приятелю, на мен пък ми се струва че има нещо "аграрно" в твоя подход към аудиото. Не е опит за обида (както и твоя намек към Жоро), просто е констатация. Предполагам си чувал думата СИНЕРГИЯ за една система - е, на Жоро системите имат синергия с ОВ. Твоите системи имат синергия с хорни (предполагам). 2 системи трудно могат "да си ги мерят" в пряк дуел само със смяна на ОТ, просто е дилетантско и силно любителско виждане. Ако се прави "дуел" между 2 системи със СИНЕРГИЯ е напълно нормално те да свирят различно и едната да се хареса на Петко, а другата на Цецо. Какъв точно извод ще направиш от едно такова сравнение с кешовица под и над масата, че не разбрах? Дори един и същий интерконект, плъгнат в 2 различни системи вече е труден за А-Б сравнение, защото става част от СИНЕРГИЯТА на всяка от отделните системи. Жоро е направил 100% напасната система и е леко смешно да обясняваш за "аграрния" му подход.
Последно промяна от velinski на Пет Авг 29, 2008 12:20 pm, променено общо 1 път.

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#73 Мнение от gogo »

Berlingo написа:А каква е тази цена на хорните с ФЕ166? За да можем да направим паралел с Кристалите?
Благодаря :)
Владо официално не ги е обявявал за продажба, просто сподели предполагаема цена, ако все пак реши да се раздели с тях (не очаквай да са по-малко от хипотетичните 1400лв...)
Можеш да попиташ директно Владо - 0886676768

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#74 Мнение от gogo »

Ivan Rachev написа:
gogo написа: Да не би така да си подбираш клиентите? Представи си, че съм купувач, ти си обявил желаната от теб цена, аз идвам с парите, а ти почваш да се дърпаш и да не искаш да продаваш :lol:
...ама сигурен ли си , че няма фирми който продават само на клиенти на който решат ?
Ванка, знам, че има такива фирми (и не само за аудио) - кой ти спори за това :?:
Ама каква фирма е Даниел? (без да ти прозвучи гадно) :?:
Като се върна обещавам да дойда да ти чуя седмиците :)

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#75 Мнение от Krassy »

Благодаря за предполагаемата цена!
Аз имам заявена поръчка към човек от БГаудио тима, който ще изработи и съгласува усилвател с хорни. Не бих се отметнал от нея и думата си :)
Въпроса ми беше чисто сравнителен...

По темата.
Винаги съм си мислил, че за да работи един говорител, му трябва работна среда, обем, който да взаимодейства адекватно с мембраната му. Говоря като чист лаик, който се опитва да си обясни нещата...
Значи, ОБ колоните биха звучали добре според моята представа и логика в ОПРЕДЕЛЕНО помещение, поставени по определен начин, като голямо значение за звука също така би имал и материала, който е в стаята ЗАД ОБ колоните!
Това ме навежда на мисълта, че ако на мен ми харесат как звучат тези колони ТАМ, то ако ги купя и ги поставя ТУК, то те със сигурност НЯМА да звучат така!
Един вид... ако се проектират определени ОБ, то те трябва да се съобразят и 'донастроят' в съответното помещение. Зависими са както от размера на стаята, така и от това какво има в нея и зад колоните.
Това са много съобразяванки и бих казал - голям компромис.

Докато хорните според мен са по 'независими' и шанса да звучат добре на различи места е много по голям.

Поправете ме ако греша?

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта