Horn OR open baffle ?

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Публикувай отговор

Хорн или ОБ?

а. Хорн
69
65%
б. ОБ
37
35%
 
Общо гласове: 106

Съобщение
Автор
Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#46 Мнение от Borislav Stankov »

Защо нападате човека така бре?
Той е единствения защитник на ОБ и вие го изядохте с парцалите. :)

Сигурен съм, че ще пусне и проекта на неговите бафъли като стане, пък хората да си преценят сами какво да слушат хорни или бафъли.

Аз лично вече съм го сторил имам 400 л хорни :D
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#47 Мнение от gogo »

Daniel Petrov написа:Жоро, с риск да прозвуча остро (за твоите уши, които както на всеки имат сходство с хорна), ще спомена няколко факта:

1. Нямаш нито един проект публикуван тук
2. Постовете ти са основно в раздел продажби
3. От висчките тях няма нито един с нещо креативен
4. Незнайно защо (заради Иван най вече) си със 6 звезди, т.е. бг аудио тийм, при положение, че по ти подхожда ранг търговец.

Още веднъж се извинявам за недискретното си откровение.
Забавлявай хората както желаеш, но го прави по-малко показно, моля.
Или както каза Иван, създай форум за ОБ.

Бтв, плексигласа (и още много материали наред с него) е най големия шит като материал за конструкция на ОТ.
Ефектно е и хората, които не разбират от акустика масово си купуват подобни смехории :)
Не го намирам остро, правил си доста по-остри изказвания за мен (и не само). Да ти отговоря подред:
1. Не знаех, че трябва да си публикувам проектите тук
2. Имам и на други места, ти пък :lol:
3. Това е твое мнение, не всичко съм показал още. Но да, по-лесно ми е да пускам сериино по-малките си модели, те и по-лесно се продават.
4. Честно - и аз предполагам, че той е виновника за шестте ми звезди, но никога не съм го питал за това. А за ранга търговец - мисля, че не е подходящ за човек, който продава направените от него самия изделия, виж DIY-ър - да. Аз не продавам/препродавам чужди изделия.

За плексигласа - писал съм в една друга тема. Когато става въпрос за ОТ - да, абсолютно неподходящ. Но за този случай (ОБ) си е направо супер. Подобна смехория като моите "Кристали" (само че с друг драйвер - Суправокс 215bicone) изработва и продава един човек, Торстен Лоеш се казва, предполагам си чел негови публикации - занимава се и с лампи, и с digital, и с ОБ. Та неговата смехория изглежда доста подобно на моята (пак е от плексиглас) и струва има-нема 2400 англ. лири. На заинтертесованите мога да покажа и снимка, но утре, че ще трябва да бягам сега :wink:

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#48 Мнение от Daniel Petrov »

:)
Винаги си се измъквал сух...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#49 Мнение от Ivan Rachev »

Borislav Stankov написа:Защо нападате човека така бре?
Той е единствения защитник на ОБ и вие го изядохте с парцалите. :)

Сигурен съм, че ще пусне и проекта на неговите бафъли като стане, пък хората да си преценят сами какво да слушат хорни или бафъли.

Аз лично вече съм го сторил имам 400 л хорни :D
:lol: Майка Тереза , никой не нападаме , Гого е един от нас а и аз съм защитник на ОБ също , просто прекалиха с този бас , ако не беше натъртвано неколкократно никой нищо нямаше да каже :)

Гоге , изобщо не е нужен внимателен прочит за да се разбере , за намекът ти , че не допускаме други гледни точки ...ако беше така ти нямаше да си в тима :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#50 Мнение от gogo »

Ivan Rachev написа:[...просто прекалиха с този бас , ако не беше натъртвано неколкократно никой нищо нямаше да каже :)

Гоге , изобщо не е нужен внимателен прочит за да се разбере , за намекът ти , че не допускаме други гледни точки ...ако беше така ти нямаше да си в тима :wink:
Ами гледай сега (по отношение на баса), хората сами си пишат нещата, не под моя диктовка :)
И реакциите са им такива, защото едва ли някой от тях е очаквал от отворена конструкция да чуе такъв бас...И явно това ги впечатлява, за да го напишат. Е, сега с баса при теб няма да правим сравнения - то е ясно - даже съм си го написал - просто говорим за различни ценови класове, за различни конфигурации на ОТ и т.н.

Daniel Petrov написа::)
Винаги си се измъквал сух...
Ами! Опитвам се да бъда обективен :wink:

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#51 Мнение от Daniel Petrov »

Жорка, казах ти, в твоя ценови клас, но след средата на септември.
Мисля, че не е проблем чакането до тогава, не иде реч за трансплантация на органи, а за слушане на музика :)
После както в "това го знае всяко хлапе" се казва 3 пъти на всеослушание какъв е резултата, че и в тая насока се измъкваш все сух и си кротуваш тихинко :)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#52 Мнение от Ivan Rachev »

:D Даниелее да не стане така , че ти да потретваш :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#53 Мнение от Daniel Petrov »

Аз казах в неговия бюджет, не съм казвал обаче нищо за размерите
Изображение Изображение Изображение
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#54 Мнение от Angel Gekov »

Ръкавицата е хвърлена - чакаме дуела, а ние, кибиците, ще ви гледаме (разбирай слушаме) сеира. :D :D :D

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#55 Мнение от Borislav Stankov »

Не съм никаква майка Тереза.

Просто съм добър човек и не обичам приятели да се карат (в случая не е имало караница просто спор).

При положение, че повечето кавги в живота са поради недоразумения мисля, че позициите са изяснени.
Ivan Rachev написа: [...просто прекалиха с този бас , ако не беше натъртвано неколкократно никой нищо нямаше да каже Smile

Гоге , изобщо не е нужен внимателен прочит за да се разбере , за намекът ти , че не допускаме други гледни точки ...ако беше така ти нямаше да си в тима :wink:
@Gogo хубаво би било да споделиш някои от проектите си не само в продажби, а и ако почувстваш, че можеш да отговориш на някой от въпросите в другите раздели не се колебай. В крайна сметка форума е за да си помагаме един на друг и да увличаме повече хора в дебрите на аудиофилията.

@Daniel Petrov - друже, чакам те като топъл хляб да си дойдеш.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#56 Мнение от gogo »

Daniel Petrov написа:Аз казах в неговия бюджет, не съм казвал обаче нищо за размерите
Изображение Изображение Изображение
Да де, аз ще дойда с 1300-1400лв в джоба и ако наистина твоите хорни ми харесат повече (комплексно, по звук и визия, като краен продукт) ги купувам веднага на момента (без майтап), нали така се договаряме :D

Аватар
Krassy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Сеп 26, 2007 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#57 Мнение от Krassy »

Малеее... не очаквах, че темата ми ще разпали толкова страстите.
Не съм целял караници и се извинявам за създалата се ситуация.
Наистина в спора се ражда истината и ще се радвам, ако ситуацията се окаже спор между приятели и без нищо грозно като резултат...
Съжалявам съто така и че не съм от София, за да мога да направя сам преценката, която е нужна за един избор на ОТ.
Също така четейки форума и интересувайки се от нещата разбрах, че за ОБ е много важно помещението, в което се слушат.
Съобразявайки се с този факт аз клоня към хорни, но остава това желание, да слушам ОБ и някой ден, ако имам голяяям апартамент и жена ми не ме набие - хи хи хик - ще си имам голяма акустична стая и кой знае, ОБ сигурно биха ми паснали 8)

Дано от тази тема да излезе нещо хубаво, най малкото да даде повод на толкова чудесни хора да се съберат и да изпият бутилка изстудено бяло вино докато слушат музика!

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#58 Мнение от Daniel Petrov »

gogo написа:
Да де, аз ще дойда с 1300-1400лв в джоба и ако наистина твоите хорни ми харесат повече (комплексно, по звук и визия, като краен продукт) ги купувам веднага на момента (без майтап), нали така се договаряме :D
Жорка, ти пак си носи пари... да кешираме по едно вързано, хехех.
Кандидатите купувачи при мен се одобряват на лична среща, а с тебе сме се виждали достатъчно пъти... Изображение
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#59 Мнение от Borislav Uzunov »

:smt033 :smt033 :smt033
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#60 Мнение от gogo »

Daniel Petrov написа:Жорка, ти пак си носи пари... да кешираме по едно вързано, хехех.
Кандидатите купувачи при мен се одобряват на лична среща, а с тебе сме се виждали достатъчно пъти... Изображение
Почваш да се измъкваш май :wink:
Или бюджета ти е набъбнал :D
Казах, че ще ти купя за обявената цена (1300-1400лв) хорните, ако те се представят комплексно по-добре от моите "Кристали". А ти сега за одобрение ми говориш, глупости на търкалета :lol:
Да не би така да си подбираш клиентите? Представи си, че съм купувач, ти си обявил желаната от теб цена, аз идвам с парите, а ти почваш да се дърпаш и да не искаш да продаваш :lol:
Или може би тези 1300-1400лв са само за материалите плюс драйверите? А труда си е отделно?
Ако е така, аз веднага мога да коригирам моята цена доста надолу, ти тогава с какво ще излезеш?
Писал съм преди, че на вързано не играя - пари не залагам, комара ми е непознат и доста неприятен - познавам хора, които играят комар и им знам проблемите.
Аз ще дойда с парите, но не за залагане, а за пазаруване - не ми говори глупости за одобрение. Ако наистина това ще ти е цената, веднага ти намирам купувач (който дори и в момента може да ти предплати хорните), дори и да не съм от "одобрените" :lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта