Horn OR open baffle ?

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Публикувай отговор

Хорн или ОБ?

а. Хорн
69
65%
б. ОБ
37
35%
 
Общо гласове: 106

Съобщение
Автор
gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#106 Мнение от gogo »

Daniel Petrov написа:Аз съм гастарбайтер, в това няма нищо лошо :)
Виж Андрешко е друго нещо :)

Жорка, не се повтаряй, никой не го иска това, факт е, че хорната е по добра, стига си се извъртал за да не паднеш по гръб - така, както тогава, когато слушахме 2 усилвателя - твоя и моя, помниш, нали?

И не се прави на жертва, не е необходимо, на повечето ни е ясно, че хитруваш 8)
:D
По мои спомени слушахме твоя най-добър (за времето си) усилвател и мой стар модел с 6С4С (Зенита беше пред продаване и не беше при мен - знаеш). Много добре си спомням - на Кирилов повече му хареса моя Б.Е.Р. (отколкото този с 6С4С) - което още веднъж ме убеждава във факта, че "колкото хора, толкова уши, толкова и мнения :wink:
Аз да се правя на жертва? На кое? Или на кого? Май ти се изживяваш като "one and only". Ето ти буквалния отговор от Нелсън Пас относно Kleinhorn и неговите лични слушателски предпочитания (бях обещал и много се чудех дали да го постна тук, но защо пък - всеки има право да избере какво да си слуша).
"I no longer have the Kleinhorns (gave them away to an artist's collective), and both it and the OB's are a lot of fun, but over the long term the OB's are easier to play with and are evolving to be more enjoyable.
best, np"

Ако имаш проблеми с превода в ефир - свиркай :wink:

VACUUM_TUBE_MANIAC

#107 Мнение от VACUUM_TUBE_MANIAC »

Хорни или ОБ????

Много е трудно да се каже коя от двете конструкции е по добра! Защо ли?
Защото аз харесвам едно вие харесвате друго => всички хора харесват различни неща/ конструкции и т.н. Моето мнение е, че тази анкета е безмислена и не може да определи коя конструкция е по добрата. Пък и мисля, че не е съвсем коректна, защото съм слушал и ОБ и Хорни, но те не бяха в един клас, което ще рече, че не съм слушал свестни бафъли. И разбирасе гласувах за Хорни

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#108 Мнение от Stefan Stefanov »

Логически погледнато OR (или) не изключва наличието и на двете възможности.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#110 Мнение от Stefan Stefanov »

offtopic:
XOR е операцията, която изключва еднаквите алтернативи.
OR е вярно когато дори едно от двете (или и двете) условия е вярно

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#111 Мнение от Anakin »

Събективизъм съществува винаги и за всичко и така ще бъде винаги,защото хората не са изградени от логика.И това,че вие или някой друг смята,че трето лице не е "еволюирало" до най-висико ниво не означава в никакъв случай,че то е така.Това изказване е от типа ако 90 от 100 кажат да значи отговара е да,но не е задължително всичко е въпрос на вкус и на лични предпочитания.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#112 Мнение от Rumen Zografov »

Anakin написа:Събективизъм съществува винаги и за всичко и така ще бъде винаги,защото хората не са изградени от логика.И това,че вие или някой друг смята,че трето лице не е "еволюирало" до най-висико ниво не означава в никакъв случай,че то е така.Това изказване е от типа ако 90 от 100 кажат да значи отговара е да,но не е задължително всичко е въпрос на вкус и на лични предпочитания.
Май не разбра съвсем. :wink:

Звученето на истинския ("живия") инструмент си е обективизъм в чист вид - там няма субективни мнения и предпочитания. :wink: Ако не ти харесва как звучи, значи нямаш работа в областта на аудиото. Защото в крайна сметка, идеята е да се доближим до това звучене. :wink:

BTW, човек е доста логично същество.... :D
Изображение

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#113 Мнение от Rumen Suvandjiev »

За да участва пълноценно в такъв спор, човек трябва да е слушал поне няколко много добри хорни и поне няколко добри OB.
Да не говорим, че и хорните, и ОБ имат многобройни разновидности.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#114 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Замисляйки се по темата си правя някои изводи и обобщения, с които не задължавам никого. Безспорен на първо място е фактът, че хорните са многократно по-трудоемки от ОВ като пряко изработване - разкрояване, рязане, сглобяване, шлайфане, лакиране/боядисване. На второ място - също толкова трудоемък е и процесът по изчертаването им, имам предвид нагъването на контура, особено ако се работи само с ръчни чертожни инструменти.
Всички знаем какво значи в днешно време увеличеното количество труд вложено в изработването на нещо и върху какво рефлектира :)
Относно изчисляването - не мога да преценя със задоволителна сигурност кое е по-сложно, т.к. тук оказва влияние рутината на конкретния човек. От друга страна, именно облекчената практическа реализация на ОВ дава една свобода и радост за духа изразяваща се в това ти да можеш едва ли не за часове, ден-два, да направиш експеримент и да чуеш без компромиси звученето на идеята, която имаш. Това, за съжаление, не е така лесно при хорните. Първоначално, когато започнах да пиша това мнение, си мислех да призова темата да се заключи, но сега това вече не ми изглежда далновидно. Нека има битки между титаните, така джуджетата ще знаят своето място.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта