mp3 vs. CDA

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

mp3 vs. CDA

#1 Мнение от Gethsemane »

В един форум се заформи лют спор по темата mp3 срещу аудио CD.
Интересно ми е тук какво смятате по въпроса дали правилно направeната мр3-ка /320 кбпс/ може да се различи от един аудио диск.
Дори се предлагаха пари на човека, който разпознае 10 от 10 парчета кое е мр3 и кое CDA.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Точно тук този въпрос не стои на дневен ред!
Ако си се поразровил по форума, ще видиш че на места се обсъжда дали записаното аудио цд се различава от оригинала и дали различните матрици се различават.
Сети се сам кой тук обръща внимание на МП3 или другите компресии със загуба.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

з

#3 Мнение от Nikolay Savov »

мп3 се слуша на компютър ,но за да се проедават "техниките" ,те трябва да са съвместими с възможно най-изчекнатити желания на потребителите ,които от своя страна определят пазара.
Ако слушаш cd записано от мп3 и оригинално,но не на пс, а на уредба от отделни компоненти Няма как да не чуеш-усетиш-почувстваш разликата .
Защото разликата е в усещането,настръхването.

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay_Hristov »

MP3-ките звучат плоско, в сравнение с оригинала.. :cry: :wink:

vankata_r
има опит
има опит
Мнения: 200
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#5 Мнение от vankata_r »

Stefan Stefanov написа: Сети се сам кой тук обръща внимание на МП3 или другите компресии със загуба.
Като на всичко отгоре ще слушате дискове записани от мп3, за какво ще се надпреварват?
А тук едва ли някой ще желае да се жертва за такова "прослушване"...

devil90

Re: mp3 vs. CDA

#6 Мнение от devil90 »

Gethsemane написа:В един форум се заформи лют спор по темата mp3 срещу аудио CD.
Интересно ми е тук какво смятате по въпроса дали правилно направeната мр3-ка /320 кбпс/ може да се различи от един аудио диск.
Дори се предлагаха пари на човека, който разпознае 10 от 10 парчета кое е мр3 и кое CDA.
Много ясно, че няма да има разлика хаха. Сигурно го слушат на някоя калпава система. На евтините системи, които ги има масово на пазара каквото и да се пусне няма разлика. И на компютър няма разлика, ако саунд картата е най - обикновенна.

Купи си един диск оригинален направи го в MP3 и го сравни, но на качествена система.

Да не говорим клко е скапано да се слуша от mp3 ки има по 100 песни аз за да изслушам един диск тряба да минат 10 часа. И да се ровиш в някакви директории да си откриеш песента.

Аз MP3 то го ползвам само като за архив, да си съхранявам песните. Но гледам повече музика да намирам на FLAC / APE формат.



Най - много мее яд на хората, които след като си купят оригинален диск го наравят в Mp3 128 kbps това си е престъпление!

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: mp3 vs. CDA

#7 Мнение от Gethsemane »

devil90 написа:
Gethsemane написа:В един форум се заформи лют спор по темата mp3 срещу аудио CD.
Интересно ми е тук какво смятате по въпроса дали правилно направeната мр3-ка /320 кбпс/ може да се различи от един аудио диск.
Дори се предлагаха пари на човека, който разпознае 10 от 10 парчета кое е мр3 и кое CDA.
Много ясно, че няма да има разлика хаха. Сигурно го слушат на някоя калпава система. На евтините системи, които ги има масово на пазара каквото и да се пусне няма разлика. И на компютър няма разлика, ако саунд картата е най - обикновенна.

Купи си един диск оригинален направи го в MP3 и го сравни, но на качествена система.

Да не говорим клко е скапано да се слуша от mp3 ки има по 100 песни аз за да изслушам един диск тряба да минат 10 часа. И да се ровиш в някакви директории да си откриеш песента.

Аз MP3 то го ползвам само като за архив, да си съхранявам песните.
Каква е идеята да правиш архив от мр3-ки ако не харесваш формата?

devil90

#8 Мнение от devil90 »

Лесно, ще ти отговоря. Масово музиката се разпространява в Mp3 аз нямам толкова финанси да си купя толкова много музика.

А като се изтегли в Mp3 , каквото и да го нправиш звука си е все същият.

От Mp3 на Audio cd няма как да се подобри. Аз си правя дисковете на Audio CD за да си ги слушам на системата. А тези албуми, кото не ми харесват чак толкоз на едно DVD DATA. Както съм ги дръпнал в оригиналният им вид изтеглени от интернет, било то Flac mp3 или други там.

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Miroslav Danov »

Слушам мп3 главно с познавателна цел. Например, имам 60 албума на Кийт Джарет в мп3, слушам си ги на ПЦ и мога да кажа, че имам поглед върху творчеството му. Набелязал съм си поне 4 негови концерта, които са записани с кашляния, тананикане, аплодисменти, хилене, сумтене и темподобни. :D Искам да си ги купя/запиша.

D.Kolev

#10 Мнение от D.Kolev »

îòêðèë ñúì áåçêîìïðîìèñåí íà÷èí çà ïðàâåíå íà ìï3-êè. ñìúêâà ñå îò ÖÄ àëáóìà â .wav , ñëåä òîâà ïðîñòî ñå ïðåèìåíóâà ***.wav â ***.mp3. ïðîöåñà îòíåìà ñåêóíäè è íÿìà ðàçëèêà â êà÷åñòâîòî :P
ñúñ ñúâðåìåííèòå òåðàáàéòîâè õàðäîâå , äâä-òà, áëó-ðåéîâå è ìåãàáèòîâè èíòåðíåò âðúçêè íåùî ìè óáÿãâà ñìèñúëà äà ñè ðèïâàø ìóçèêàòà â çàòâîðåí ôîðìàò ñúñ çàãóáà.

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Gethsemane »

D.Kolev написа:открил съм безкомпромисен начин за правене на мп3-ки. смъква се от ЦД албума в .wav , след това просто се преименува ***.wav в ***.mp3. процеса отнема секунди и няма разлика в качеството :P
със съвременните терабайтови хардове , двд-та, блу-рейове и мегабитови интернет връзки нещо ми убягва смисъла да си рипваш музиката в затворен формат със загуба.
Това е ясно. Спора беше може да се направи разлика между 320 кбпс мр3 и аудио CD и кой може да ги различи.

D.Kolev

#12 Мнение от D.Kolev »

è çàùî òðÿáâà äà ïðàâèø ðàçëèêà ñëåä êàòî åäíà ìï3-êà íà 320 çàåìà ìÿñòî êîëêîòî åäèí ôëàê 8O
èíà÷å ùîì ñèãíàëà å êîìïðåñèðàí âèíàãè ìîæå äà ãî ïîçíàåø,ñïîð íÿìà. äîêàçàíî å ìíîãîêðàòíî.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:41a5450344="Gethsemane"]

Това е ясно. Спора беше може да се направи разлика между 320 кбпс мр3 и аудио CD и кой може да ги различи.[/quote:41a5450344]

Всички с повече от 2 звезди тук!

devil90

#14 Мнение от devil90 »

Stefan Stefanov написа:
Gethsemane написа:
Това е ясно. Спора беше може да се направи разлика между 320 кбпс мр3 и аудио CD и кой може да ги различи.
Всички с повече от 2 звезди тук!

Аз съм с една звезда и пак ги различавам !!!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Stefan Stefanov »

Това, което казах не изключва и другите.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта