mp3 vs. CDA

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Vladimir
има известен опит
има известен опит
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Ное 11, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Vladimir »

Gethsemane... чети четеш четем. Още да те спрягам ли ? :lol:

http://audio.bgaudio.org/

п.п. а цитата от къде го изрових не е истина

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#17 Мнение от Gethsemane »

Vladimir написа:
Gethsemane... чети четеш четем. Още да те спрягам ли ? :lol:

http://audio.bgaudio.org/

п.п. а цитата от къде го изрових не е истина
Мерси за линковете, но не разбрах въпроса ти и какво общо има flac с темата.

Аватар
Vladimir
има известен опит
има известен опит
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Ное 11, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Vladimir »

FLAC е аудио кодек, който се използва за компресия на аудио файлове. Той е по-различен от mp3, защото при него няма загуба на качеството. Каквото има на диска, това има и във файла. Въпреки това размера се намаля, но не кой знае колко.
Ми деда знам пръкна ми се идеята да те просветля какво е flac.
A ти още ли се чудиш кой обръща огромно внимание на mp3 ката и форматите със загуба ?????????????????????????????????????????????

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Gethsemane »

Vladimir написа:FLAC е аудио кодек, който се използва за компресия на аудио файлове. Той е по-различен от mp3, защото при него няма загуба на качеството. Каквото има на диска, това има и във файла. Въпреки това размера се намаля, но не кой знае колко.
Ми деда знам пръкна ми се идеята да те просветля какво е flac.
A ти още ли се чудиш кой обръща огромно внимание на mp3 ката и форматите със загуба ?????????????????????????????????????????????
Явно не си прочел какво точно съм писал в първия ми пост.
Много добре знам какво е мр3, flac и тн.

Интересно ми беше дали едно средно тренирано ухо, на средно ниво система /по тукашните разбирания/, може да се направи разликата между 320kbps mp3 и оригинала на аудио диск.
Ето част от спора:
http://www.hardwarebg.com/forum/showpos ... count=1159

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#20 Мнение от Kiril Kirilov »

Gethsemane написа:
Vladimir написа:FLAC е аудио кодек, който се използва за компресия на аудио файлове. Той е по-различен от mp3, защото при него няма загуба на качеството. Каквото има на диска, това има и във файла. Въпреки това размера се намаля, но не кой знае колко.
Ми деда знам пръкна ми се идеята да те просветля какво е flac.
A ти още ли се чудиш кой обръща огромно внимание на mp3 ката и форматите със загуба ?????????????????????????????????????????????
Явно не си прочел какво точно съм писал в първия ми пост.
Много добре знам какво е мр3, flac и тн.

Интересно ми беше дали едно средно тренирано ухо, на средно ниво система /по тукашните разбирания/, може да се направи разликата между 320kbps mp3 и оригинала на аудио диск.
Ето част от спора:
http://www.hardwarebg.com/forum/showpos ... count=1159
Едно добре тренирано ухо може да различи оригинален от презаписан диск, както различни оригинални дискове, включително и от един производител.
Отговори си сам на въпроса.

copland

#21 Мнение от copland »

Здравейте на всички! Това е първото ми мнение в този прекрасен форум, затова се чувствам длъжен да се представя: на 23 години съм, следвам класическа музика (пианист съм) в Германия от 4 години, определям се като аудиофил, защото живея зради усещането да слушам и правя музика. За съжаление обстоятелствата не ми позволяват да се замислям за истинска аудиофилска техника, но и това, с което разполагам в момента (бих казал) ми стига. Засега...

По темата: на мнение съм, че всъщност всеки може да разграничи мп3-ка от качествен компакт диск след малка тренировка. Просто компресирането при мп3-файловете работи така, че няма начин да остане незабелязано. Друг е въпросът дали човек иска да обръща внимание на подобни "дреболии"...

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#22 Мнение от rusnache »

Само едно мога да кажа:

Ако слушате на уредба тип Панасоник 100 в едно нема да намерите разлика, ако ще и от винил да го пускате. И при 320кбпс високите високи изсъскват поразяващо гадно.

Аватар
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 238
Регистриран на: Нед Окт 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#23 Мнение от AlexKame »

..."Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже!"
Изображение

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#24 Мнение от Gethsemane »

Нека да поясня, че не взимам страната на мр3. Познавам не един човек, който разпознава без проблеми компресирания файл /макар и да не са били точно 320 кбпс/ и за себе си съм убеден. Аз лично съм далеч от добрия слух, най-вероятно след няколко години репетиции с пънк банда в 30 кв. стая. :) Засега съм благодарен, че все още чувам изобщо.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#25 Мнение от Rumen Zografov »

rusnache написа:Само едно мога да кажа:

Ако слушате на уредба тип Панасоник 100 в едно нема да намерите разлика, ако ще и от винил да го пускате. И при 320кбпс високите високи изсъскват поразяващо гадно.
Слагаме по 100 Евро на масата и слушаме! :wink: После ти ги казвам в точно определения ред.
Изображение

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от Gethsemane »

Rumen Zografov написа:
rusnache написа:Само едно мога да кажа:

Ако слушате на уредба тип Панасоник 100 в едно нема да намерите разлика, ако ще и от винил да го пускате. И при 320кбпс високите високи изсъскват поразяващо гадно.
Слагаме по 100 Евро на масата и слушаме! :wink: После ти ги казвам в точно определения ред.
Ами онзи от Hardwarebg даваше 500 лв. така че може да изкараш някой лев набързо. :)

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#27 Мнение от Kiril Kirilov »

Gethsemane написа:
Rumen Zografov написа:
rusnache написа:Само едно мога да кажа:

Ако слушате на уредба тип Панасоник 100 в едно нема да намерите разлика, ако ще и от винил да го пускате. И при 320кбпс високите високи изсъскват поразяващо гадно.
Слагаме по 100 Евро на масата и слушаме! :wink: После ти ги казвам в точно определения ред.
Ами онзи от Hardwarebg даваше 500 лв. така че може да изкараш някой лев набързо. :)
Пусни му линка тук и ще му организираме такъв експеримент, да си носи няколко пъти х500 за да провери теориите си и за посоки на кабели ако иска ;-)

Аватар
Gethsemane
има известен опит
има известен опит
Мнения: 134
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Gethsemane »

Има го малко по-нагоре в темата.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#29 Мнение от Kiril Kirilov »

Gethsemane написа:Има го малко по-нагоре в темата.
Ти му пусни в неговия форум темата, ако желае.
Ние тук не спорим по този въпрос.

Аватар
Vladimir
има известен опит
има известен опит
Мнения: 65
Регистриран на: Съб Ное 11, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от Vladimir »

Gethsemane
Възпитаните и добри хора се опитаха да ти кажат ,че не ги вълнуват подобни въпроси.Не ги вълнуват защото отдавна са разбрали коя е истината за тях и този форум съществува точно заради нея.Белким някой се присъеди и сподели радостта им.

Затова отговора на темата ти тук е -->>елементарно е дори и за "нетренирано" ухо да различи mp3 от WAV.Лично съм го изпитвал.

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта