Темата за мраморните колони

Тук е мястото за: лампи срещу транзистори,
SE срещу пуш-пул, ЦД срещу винил,
чалга срещу музика, Linux срещу Windows
и каквото още се сетите
Съобщение
Автор
Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Stefan Stefanov »

И аз съм за "кошче", да не може да се пише в него и все пак да му дадем подобаващо име! Само модераторите ще местят съответните теми там без да ги трият.
"Перли" например, или "Hall of Fame"

Аватар
DDB
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#17 Мнение от DDB »

Доколкото си спомням в колоните от МЕИ-то имаше само български говорители, че то тогава други нямаше почти... Изобщо знаете ли как се правеше в ония години DIY HIFI? Отиваш в магазина - няма! Трябва ти информация - няма, трябва да ровиш като кърт сума време, докато откриеш информация за нещо, което те интересува... Ще кажете - ама е имало лампи - имало - грънци! EL34 се продаваше на черно за 50лв. - тогава 200 хляба. Измервателна апаратура - смях в залата. Добри специалисти към които да се обърнеш за съвет - клони към нулата, майстори занаятчии - бол, хвани единия,- удари другия. И въобще...Разбирам, че е оффтопик, но все пак...свалете шапки на ония, които тогава се занимаваха с HIFI, те са вашите духовни братя и бащи, много неща се експериментираха и правеха (отречени сега), но в това е развитието...
Последно промяна от DDB на Пет Фев 03, 2006 1:06 am, променено общо 1 път.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: АЗ съм за форум КОШЧЕ!

#18 Мнение от Rumen Suvandjiev »

kirilov написа:АЗ съм за форум КОШЧЕ! Подкрепям Посейдон!
Много ми харесва! :smt040 :smt040 :smt040


В един сайт имаше "кът на олигофрена".
Там бяха събрани само такъв вид бисери.

Колкото до мрамора, аз отдавна съм казал мнението си за него.
Това е материал с кристална структура.
Дори порцеланът и стъклото са по-добри.
Проверено.
Е, ако се посчука малко и се добави малко полиамидна смола, нещата стоят другояче...

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#19 Мнение от Nikolay Savov »

в отговор на DDB и показаните от него предложения

http://www.norh.com/products/norh9/index.html

http://www.gbaudio.com/classad.htm


Тези неща които даваш за пример са произведение на изкуството и нямат нищо общо със опита ,който уважавам на човека ,сътворил темата и духът на нейното продължение... сиреч няма да разказвам ,че няма да ми повярвате ,ако кажа че изпитвам уважение и с това започна да се смея ,но наистина цена труда на всеки ,независимо от резултата. А колкото до твоят пример.. едни от колоните имат вид на краката на Волтрон :))) а първите са направо божествени.... и спирам да ги описвам ,защото няма какво повече да кажа.. онемях [smilie=happy.gif]

Аватар
DDB
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#20 Мнение от DDB »

Нямам предложения, имам констатации. Тези неща съществуват реално. Не съм ги коментирал като качества, пък и никога не съм слушал такива колони. Лично аз бих избрал гранита. Но исках да припомня част от историята на акустиката у нас. Ама все забравям, че някои хора са се родили научени (нямам предвид тези, които са трупали опит и убеждения с години - личи си кои са едните и кои другите). Едно е да кажеш, че един материал не става за нещо като резултат на дълги години учене и/или опит, друго е да твърдиш същото само за да поддакваш и създаваш впечатление, че си "член на клуба на знаещите".

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#21 Мнение от Ivan Rachev »

ДДБ историята на аудиото у нас барабар с всичките ни професори е жалка работа :wink:

п.с. звездите в сайта се дават освен за знания и за по-елементарни нещица , като това например да покажеш съпричастност към група :wink: ...ако някой още не е разбрал мрамора не е препоръчителен.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#22 Мнение от oceanman »

Тук има проекти с 15 сантиметровия Ревелатор на Скан-Спиик...Последният може да се чуе у нас в последната му версия на ТЛ...

http://www.norh.com/products/norh9/index.html

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#23 Мнение от Nikolay Savov »

А ,каква ли колона би станала от поостарели пънчета ,леко изгнили отвътре,за да не се дълбае много за обема.. и лакирани после отвън ,за красота?
Напреееееед гъм близката горааа :H и доброто старо истинско дърво 8)

Ех ,ако хората разбираха и четяха по-добре... няма да се налага да си връзвам обувките а все ще нося мукасини ,но купени от магазина на приятел :smt025 :partyman:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#24 Мнение от velinski »

Имах познат, който искаше да си прави зидани хорни от YTONG. Задната част - стената на апартамента, отпред и отстрани - ЗИД! Височина - от пода до тавана.

Трудно щяха да се местят из помещението, да не кажа, че е невъзможно :D Но пък звучи добре - "продавам апартамент с хорни" :lol:
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

poseydon
има опит
има опит
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#25 Мнение от poseydon »

А като заговорихте за тия тонколони в МЕИто, все още може да се видят, даже преди време ходих в техния "музей" и там се мъдреха въпросните тонколони, много весело ми стана като ги видях... :D

Музеят се намира в първи блок, точно срещу луксозната лафка на преподавателите...

Аватар
moni
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#26 Мнение от moni »

gps написа: Аргументите му бяха че фундаментите на металорежещите машини били от чугун за да гасят вибрациите.Значи отлива се един блок от алуминий или чугун с кухини вътре за говорителите и готово!Далеч по-бързо е от обработката на мрамора :wink:


Не отливката гаси вибрациите, а чугуна, защото е материал с нееднородна структура-желязо+сфероидален графит. През 80-те години започнаха успешно да се правят корпуси от бетон.
Дали да не спретна и аз една тема за "кошчето"...

Teodora Todorova

#27 Мнение от Teodora Todorova »

И аз съм ЗА колекционирането на забавните теми. Мен са ме разплаквали от смях и други теми, в една от тях отправих молба към модераторите да не я трият ама :D :D :D

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#28 Мнение от Rumen Suvandjiev »

moni написа:Дали да не спретна и аз една тема за "кошчето"...


Няма да е за кошчето.
Бетонът е много подходящ материал, защото добавяйки му различни съставки, могат да се променят параметрите. Проблемът при него е плътността. За да нямаме арматура, трябва да се използва пресован бетон, който в извънзаводски условия няма как да се изработи.
От металите като че ли най-разпространени са магнезиевите сплави. Преди години ми попаднаха чифт мониторни колонки на Akai от такъв материал, които много приятно изненадаха всички, които ги чуха.
Не съм пробвал олово, но според мен това е един изключително подходящ материал. Лее се лесно и на ниска температура, има голяма маса и заради пластичността си - много малки резонанси. При него проблемите са два - цената и токсичността. Накар, че като се покрие с дебела боя второто отпада....

Аватар
nickolaycho
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Съб Май 06, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#30 Мнение от nickolaycho »

Аз съм от Владая и преди 20/двадесет/ години в читалището "Светлина" такива мраморни колони озвучаваха киносалона. Бяха бългаски трилентови с висок ВЛД!

Публикувай отговор

Обратно към “Flаme wаrs”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта