TDA7293/4

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Presli_B

TDA7293/4

#1 Мнение от Presli_B »

Здравейте момчета ,
Искам да ви задам няколко въпроса за въпросната интеграла :oops: , имам предвид 7293 , като направим малко сравнение с следващото поколение 7294 :?
Първият ми въпрос е относно схемата на Неомонтана , Цък(7293) . Има ли нещо да се гони по тази схема :oops: , или само реда елементите и :?: Търся отзиви и на хора , които вече са сглобявали тази схема :roll:
Вторият въпрос е относно схемата на 7294 , по тази схема има ли някакви нередности :oops: , и коя от двете интеграли е по надежна . Виждам и разлика в цената , като по "старият" модул държи по висока цена , това означава ли че е по качествен
Не гоня кой знае каква мощност , избрал съм тези интеграли , толкова мощни ( по книжка ) за да не товаря по малощни на пълен капацитет . Всъщност желата мощност е около 40 вата като тенденцията е да не ги надвишава много , максимум някои път до 50 , но мисля че нагоре няма да ходят По въпроса за какво ще ги използвам , та мисля си да направя едно ампче 3 канално , чудитесе за какво :?: , не е за 2.1 . Отговорът е 5.1 , но тъй като имам вече един стерео амп ми остава още 1 стерео ( 2та канала от въпросното ампче за което питам , стерео ) за Съраунд или Rear ОТ ( нз кое е по правилно ) и 1 амп едноканален за Център , няма да има "СУБ ВУУФЕР" :lol: . please help
Благодаря на отзовалите се предварително .
Поздрави , Пресли .

GTI_PoWeR

#2 Мнение от GTI_PoWeR »

При възможност ТДА7293! Има коренна разлика в звука и най вече в работи с по-малки изкривяванията, при по-голяма мощност което "казваш" , че не е от значение.


Аватар
stj2000online
има известен опит
има известен опит
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: TDA7293/4

#4 Мнение от stj2000online »

Presli_B написа:... имам предвид 7293 , като направим малко сравнение с следващото поколение 7294 :? ...

Едно уточнение - мисля, че е точно обратното - 7293 е новото поколение на 7294 с възможност да се навързват паралелно няколко чипа ;) .

Presli_B

#6 Мнение от Presli_B »

D.Kolev мерси за линковете ориентира ме донякаде какво искам . Аз лично себе си ориентирах към Gainclone , надявам се че притежателят на този проект няма да има нищо против да го повторя и да си свиркам с него в къщи.
Благодаря на отзовалите се.

D.Kolev

#7 Мнение от D.Kolev »

ñàéòà è ñõåìàòà ñè ãè îëó÷èë. òå ñà íà Teodor Gugulanoff
åé ãî íåãî
http://www.bgaudio.org/modules.php?name ... c&start=15
:P
ñïàçâàé âñè÷êè ñòîéíîñòè íà åëåìåíòèòå êàêòî ñà äàäåíè è ïðåïîðúêèòå çà äà ñâèðè êàêòî òðÿáâà :wink:

Miroslav Danov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 451
Регистриран на: Съб Яну 15, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Miroslav Danov »

И от мен - снимки на оригиналния Gaincard
http://dogbreath.de/GainCard/GainCard.html
и на Shigaraki amp http://www.hifi.nl/recensies.php?id=1966
Тези ампoве са голяма школа :wink:

Presli_B

#9 Мнение от Presli_B »

Здравейте отново ,
Имам един въпрос , ако направя GainClone s LM3886 , kakва ще е разликата , ще има ли такава в качеството , че гледам че 86 е по ефтина и по мощност ( което не ме инт особенно ) , и по лесно се намира на пазара .

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#11 Мнение от Tisho »

Todor Kovachev написа:Най накрая да видя коментари за '93 само че много настрани от истината.

Никой ли не разбира от производство на електронни компоненти че се появяват такива коментари за стари нови поколения и.т.н.

Двете схеми са идентични с разликата че '93 е с по малък обратен ток на крайните, затова допуска и по високо захранване. Мисля ви е ясно какво означава това, а именно че '94 е "брака" при производството на '93, също както селерона се явява "брак" на пентиума, това не означава че не стават за ползване разбира се. Поради същата причина съществуват фамилии транзистори единствената разлика на които е допустимото напрежение емитер/колектор.



Мдааа... :prayer:

Само, че забравяш факта че '94 се появи доста преди '93....

Та значи започнали са да произвеждат първо брака, и около година след това са решили стига толкова брак давай да работим сериозно.... :prayer: :prayer: :prayer:

Гениално. :smt003

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от radev »

И двете са добри само където 93 е по-мощна с няколко вата,което не е чак толкова от значение :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта