Проблем с много TDA7294-ки

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
kukufen

Проблем с много TDA7294-ки

#1 Мнение от kukufen »

Здавейте!
Преди доста време си бях направил едно стерио усилвателче с две TDA7294. Безпроблемно си работеше до деня, в който реших да изцедя преоразмерения траф. Реших да сложа още две интегралки. Те са с отделен грец и кондензатори.Тях исках да ползвам за други канали.До тук добре,но щом подам сигнал на всички ит. - от говорителите започва да се чува едно досадно тихо бучене(не се влияе от силата на усилване на сигнала). На какво се дължи това според вас ?

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от SlowDead »

При мене също е ставало така но с транзисторно А+Б на уоди ...
бяха 2 канала с един грец .. един ден реших да сложа 2-ри грец и да разделя кондензаторите по равно на всеки грец и се случи същото нещо ... яко шум в говорителите ... върнах пак 1-ния грец за 2-та канала и всичко беше ок ... пробвай и ти така и ако не се оправи пак пиши :)

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#3 Мнение от Svetlin Iliev »

Измери какви пулсации имаш след изправянето и филтрирането. Не разбрах точно това към две съвсем отделни намотки ли го включваш или към една обща.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от Dimitar Atanasov »

А как си вързал масите на двата канала?

kukufen

#5 Мнение от kukufen »

Захранването ми е като това тук: http://sound.westhost.com/project04.htm
А що се отнася до масата тя е обща за всеки канал.

kukufen

#7 Мнение от kukufen »

Масите на говорителите са си заедно и всяка схема си свири беспроблемно по отделно. Проблема ми идва когато подам едновременно сигнал на коя да е ис от единия 'чифт' и на друга(и) от втория. Две по две са ми сварзани на грец. Пробвал съм и варианта само с 1 грец и много по капацитет кондензатори, но е без успех. :cry:

kukufen

#11 Мнение от kukufen »

Извинявам се че нищо не сам ви осговорил, но това е защото и нищо не сам и барнал по проекта. Нямам време засега тъйкато едновременно ми се налага да даботя и уча за испитите (студентски мъки). Преключа ли с тях, ще си търся пропоска наново. Благодаря за проявения интерес :st

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Stefan Stefanov »

Offtopic: Студент с правопис от предучилищната детска градина! Наистина ме впечатли!

kukufen

#13 Мнение от kukufen »

За съжаление това съм го чувал и преди :smt022

kukufen

#15 Мнение от kukufen »

Първо искам да се извиня за бързината с която водя темата :oops:
Продължавам по същесво. Днес отново натоварих всички интегралки на 1 грец. Постарах се максимално да скъся захранващите кабели. Същото въжеше и за всички кабели на масата. Резултата ме зарадва. Шума не е премахнат напълно, но е в много ниски, почти недоловими нива. Чесно да си призная не вярвах, че една дължина ще има толкова голяма роля. Може и да греша с хипотезата си. Като се замисля то имаше близост на входните и захранващите кабели, когато бяха дълги. Както и да е, важното е, че правилно ме насочихте и имам добър резултат. Благодаря на всички ви [smilie=kiss of love.gif]

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта