TDA 2050

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

TDA 2050

#1 Мнение от wassilzaza »

Изображение

С черно е схемата на усилвателя, а със сив цвят е схемата, по която мисля да захраня усилвателя. Стойности на R=300Om/5W, C=3300uF/50V. Трансформатора малко ме притеснява понеже има 1 волт разлика в вторичните 25 волта и 26 волта. Мисля също и с четири отделни проводника да свържа масите след R1, C3, C4, C7 към общата точка между двата филтриращи кондензатора. Като сложа радиатора трябва ли да го изолирам от интегралата. Въпросът ми е дали така ще тръгне усилвателя ?

Аватар
HiFi_Mania
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 12:00 am
Местоположение: В. Търново
Обратна връзка:

#3 Мнение от HiFi_Mania »

Има грешка в схемата по принцип минуса на входа не се вързва към минуса на захранването, а към масата. Аз съм правил усилвател с този интеграл. Изолация от радиатора е хубаво да се направи, но при този усилвател няма смисъл. Бях го направил с 2 канала даже на един радиатор и без изолация пак си работеше.

sigkill

#4 Мнение от sigkill »

Схемата както си я дал е за еднополярно захранване.
В datasheet на ТДА-то виж как е схемата с двуполярно.
+U И -U са на 3-то и 5-то краче изхода е директно - без C6, R1,C3,R4.
R2 e към маса .
Никое краче на тда-то няма връзка с маса !, корпуса е към 3-то краче - така че е добре да я изолираш от радиатора за да не ти излиза -U на него (по-лесно е отколкото да изолираш цял радиатор от шасито).
След вторичната намотка и преди греца е добре да има две предпазителчета .
Ако тези +-25-26V си ги мерил с товар след греца ще са малко височко за ТДА2050.
Разликата от 1 V не е толко страшна.
Ако 25-26V е променливото напр. на вторичните намотки то този траф не е подходящ за тда2050.

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от bachelor »

2x16.5V са точни за 2050-то... след изправяне стават около 23 при максимални 25.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#6 Мнение от wassilzaza »

Когато купих усилвателя беше с един лист с параметрите му и там пише, че захранването е от 10 до 50 волта, но не пишеше дали е еднополярно, но за тази схема явно е. 3 краче е към корпуса ясно. 25 и 26 са променливите напрежения на трафа. Нямам време да пиша повече. Ще оправя схемата за еднополярно захранване ще погледна даташийта на тда-то и следобед ще пиша.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#7 Мнение от wassilzaza »

Изображение
Eто новата схема с едно полярно захранване краче три отива на корпуса на интегралата, а масите след R1,C3,C4,C7 с четири отделни проводника отиват след минусите на филтриращите кондензатори -точката отбелязана с черен квадрат. Така какво ще кажете. Р=600Оm/5W, C=3300uF/50V

D.Kolev

#8 Мнение от D.Kolev »

ñåãà àêî êàæåø ÷å òîâà ñè ãî ÷åðòàë ñ ïåéíòà, íàïðàâî ùå ìå óáèåø.

åòî ñõåìà çà òâîÿ ñëó÷àé

Изображение

íàïðåæåíèÿòà íà òðàôà ñà òè ìíîãî âèñîêè è ìîæå äà èçïîëçâàø òàêîâà èçïðàâÿíå

Изображение

ÿ ìè êàæè, äà íå å ñ 2 îòäåëíè âòîðè÷íè íàìîòêè òðàôà.

åòî îùå 13 õèëÿäè âàðèàíòà
http://www.google.com/search?hl=bg&clie ... %D0%B8&lr=
http://images.google.com/images?hl=bg&c ... a=N&tab=wi

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#9 Мнение от wassilzaza »

Kита съм го купил готов и схемата му е тази от предния ми пост, а тази която си ми предложил ти е малко по различна, а относно втората картинка, която си ми посочил за изправянето ще го изправя по нея. Но единствения въпрос е нали трябва да събера масите след R1, C3, C4, C7 в една обща точка от захранването на нулата, излизаща от трафа, а относно него има дали е с две отделни намотки незнам има две вторични намотки по 26 волта всяка.

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#11 Мнение от wassilzaza »

Добре значи ще пробвам да го пусна усилвателя, но в даташийта на тда-а то пише, че 3 краче се свързва с корпуса на интегралата и така и мисля да направя, а дали е удачно като сложа един резистор 1KOm/2W и напрежението на 26-волтовата намотка спада към 25,2 и става максимално близко да до другата 25 това го меря на празен ход.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от Fenkiller »

klana написа:...Относно трафа след като не са равни двете намотки не можеш да го ползваш по тази схема ще се получи брум...

Защо смяташ така?!?!? 8O 1волт разлика е все пак?!?!?
С 60000 микрофарада електролити?!?!??!

wassilzaza виж поста на Д.Колев там има всичко за твоя случай.
Направи схемата с двата диода и еднополярно захранване на ИС.Колев ти е дал и точната от дейташиита от това повече здраве.
С твоето захранване дето си го нарисувал ще изправиш около 50 волта променливо което автоматично ще стане около 70 след филтрацията и ще спреш веднага да правиш опити понеже ще ти изгори интегралната схема моментално!
Късмет все пак в пускането!
:wink:
едит: И 3 краче не се свързва с корпуса а си е свързано вътрешно с него и това не може да се промени!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#13 Мнение от wassilzaza »

Еми остава ви само да пробвам да го пусна това е ще пиша. Поздрави !!!

wassilzaza
има известен опит
има известен опит
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 1:00 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

#15 Мнение от wassilzaza »

Пробвах схемата за изправяне на D. Kolev с два кондера по 3300uF и излезе 36 волта, което е и напрежение дадено в характеристиките на кита за 30W при 4Оm. Остава само утре да го пусна.

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта