Едно недовършено усилвателче

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
kliocko

Едно недовършено усилвателче

#1 Мнение от kliocko »

Преди време направих едно малко усилвателче с две ТДА2050.Въпреки че свирна по-добре от очакванията ми има някои дразнещи проблеми които искам да изчистя.
Проблем 1:Вх.съпр. на схемата е 47Кома аз съм сложил стерео отенциометър 2х100Кома общо на двете но той сякаш не дава хубав контакт трябваше много да усуквад жиците докато даде контакт за да свири и искам да махна този проблем.
Проблем 2: едното стъпало загрява повече от другото а и след продължително свирене и двете загряват и двете а на всичкото отгоре и трафовете накрая започват да греят.Искам да направя нещо да не загряват толкова.А и да попитам дали мога да им сложа примерно радиаторчета от процесор например.
Проблем 3:Това не го смятам за проблем но все пак искам да попитам за да го направя по-добре.Как да направя стъпалата да се вкл малко по късно а не веднага щом щракна копчето за захр. Имам предвид закъснение с цел защита.
Ще бъда много благодарен на всеки споделил мнението си!

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от bachelor »

...да попитам дали мога да им сложа примерно радиаторчета от процесор например.
Проблем 3:Това не го смятам за проблем но все пак искам да попитам за да го направя по-добре.Как да направя стъпалата да се вкл малко по късно а не веднага щом щракна копчето за захр. Имам предвид закъснение с цел защита.
Ще бъда много благодарен на всеки споделил мнението си!


Съвет от мен - по-добре не им слагай радиаторчета от процесори, защото ще греят много... 3-тото питане... За софтстарт ли става въпрос или...? :roll: пък за софтстарт мисля че е писано вече :)

D.Kolev

#3 Мнение от D.Kolev »

1. çàìåíè ãî ñ ãàëåòà ïðèìåðíî
2. ïî ãîëÿì ðàäèàòîð è ïî-ãîëåìè êîíäåðè â çàõðàíâàíåòî
3. ñ äâîåí êëþ÷ - ïúðâèÿ ïðåêúñâà 220 âîëòà , âòîðèÿ - èçïðàâåíîòî íàïðåæåíèå ïðåäè èíòåãðàëàòà.

kliocko

#4 Мнение от kliocko »

За да е по пълна информацията открих че стъпалото което загрява повечко загрява и когато го остава вкл без сигнал. А също греца ми е 6амп а кондензаторите са ми по 2х2200мф за всяко стъпало. Радиатора съм навързал една дебела ламарина към още 4извити и е малко гаден защото тогава нямах друго. А трансформаторите ми са 2х12 2амп.-всяка схема си напълно отделно от другата. А относно софт старта-трябва ли да се слага по принцип.И моля да не се смеете на този мой тъп въпрос но какво е галета?
С уважение Слави!

kliocko

#5 Мнение от kliocko »

Забравих да кажа че схемите са от гадните китове на неомонтана и платките са им доста оскъдни и мисля че евентуално проблема със загряването може да идва от там.

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от Svetlin Iliev »

Ами просто усилвателя ти се самовъзбужда. За елеминираш проблема си оправи захранването.

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от bachelor »

Може да добавиш по още един конд. на захранването... Радиатори се продават на доста места и си мисля че ако потърсиш ще намериш нещо подходящо :) Софт старт се слага по желание... Въпреки че и аз съм правил усилвател с този чип и го нямаше този проблем... Пък в последствие смених неомонтансата платка с мое производство и всичко се изчисти :)

kliocko

#8 Мнение от kliocko »

Какво трябва да променя в захранването за да не се самовъзбуждат стъпалата освен че може да го подобря като му сложа още някой кондензатор.

Аватар
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 795
Регистриран на: Чет Яну 13, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#9 Мнение от Dimitar Atanasov »

Може да се намалят дължината на жиците, и най вече на масата, да не вървят успоредно на входния кабел и т.н. Масата трябва да е читаво направена и т. н.

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост