усилвател за начинаещ

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
lamar_bb

усилвател за начинаещ

#1 Мнение от lamar_bb »

Здравеите скоро време сам решил да си направя някои евтин и прост като изпалнение усилвател преди мислих за gainclone но се самнявам че ще мога да го направя и сам се спрял на
http://www.dobrikit.dir.bg/page6b.htm#nch2x22
усилвателя не е толкова сложен и мисля че ще мога да се справя с него но има и друг вариант
http://www.neomontana.dir.bg/kit69.htm#
тои е по сложен за направа но според мене би трябвало да е по добър от 1вия вариант за трансформаторите горе долу сам запознат усилователя ще свири в началото с колони 2по30вата ЧасПром а след време може би два тла с фрс8м.Сащо мисля да си направя локомотив с някое 100ватов усилвател.За двата усилватела искам да питам как ще се регулира усилването ако може да ми кажете някои бг саит кадето се продават модоли и схеми ще сам ви много благодарен.Очаквам предложения за друг усилвател лесен за изработване като за начинаещ в занаята . :D :D :D

NIKOLOV

Re: усилвател за начинаещ

#2 Мнение от NIKOLOV »

lamar_bb написа:Здравеите скоро време сам решил да си направя някои евтин и прост като изпалнение усилвател преди мислих за gainclone но се самнявам че ще мога да го направя и сам се спрял на
http://www.dobrikit.dir.bg/page6b.htm#nch2x22
усилвателя не е толкова сложен и мисля че ще мога да се справя с него но има и друг вариант
http://www.neomontana.dir.bg/kit69.htm#
тои е по сложен за направа но според мене би трябвало да е по добър от 1вия вариант за трансформаторите горе долу сам запознат усилователя ще свири в началото с колони 2по30вата ЧасПром а след време може би два тла с фрс8м.Сащо мисля да си направя локомотив с някое 100ватов усилвател.За двата усилватела искам да питам как ще се регулира усилването ако може да ми кажете някои бг саит кадето се продават модоли и схеми ще сам ви много благодарен.Очаквам предложения за друг усилвател лесен за изработване като за начинаещ в занаята . :D :D :D

усилването щте го регулираш , чрез един стерео потенциометър и за двата канала , а за друг лесен за изпалнение усилвател пробваи сас lm3886 или TDA 7294 , те свирят много добре и са много подходящти са субуфер :)

Аватар
Gogo_0300
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 1:00 am
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

#3 Мнение от Gogo_0300 »

Неомонтана продават като първия сглобен за 5.90 ако не се лъжа

lamar_bb

#4 Мнение от lamar_bb »

Искам да питам за тошибата има ли изход за потенциометър защото ми се струва ,че няма а това ме притеснява ще трябва ли предосилувател.

bachelor
има опит
има опит
Мнения: 202
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от bachelor »

lamar_bb написа:Искам да питам за тошибата има ли изход за потенциометър защото ми се струва ,че няма а това ме притеснява ще трябва ли предосилувател.


потенциометъра го сложи на входа.. преди самото стъпало :D, а за предусилвател... мисля че няма да е нужен... при неомонтанския кит можеш да си избереш колко да е чуствителноста на входа, която зависи от стойноста на R2 :wink:

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Nikolay_Hristov »

По-добре се комбинирайте с ceneto за платки за гейнклон-а.. Не е много по-сложно от това с неомонтанския кит с ТДА2050, а при добро изпълнение, качеството ще е несравнимо по-добро. :)

lamar_bb

#7 Мнение от lamar_bb »

Решил съм да направя нещо просто.Дори и на качество ,защото това ще ми е първият усилвател .Като дойде лятото съм решил да направя gainclone,когато разполагам с повече време.Тогава ще съм свободен по цял ден.Сега съм на училище , имам домашни и се връщам късно и съм изморен.Но като има няколко свободни дни ще се пробвам с тошибата . :D :D :D Благодаря за информацията! Дано да не съм ви досаждал.

Последно предупреждение да пишеш грамотно! Следващите ти постове ще бъдат трити! - velinski
Последно промяна от lamar_bb на Съб Фев 17, 2007 6:01 pm, променено общо 2 пъти.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Stefan Stefanov »

lamar_bb, като гледам какви въпроси задаваш май трябва да наблегнеш на учебниците по електроника. Трябва в схемата, която правиш да можеш да си обясниш за всеки един елемент защо е там и защо е точно с такава стойност, какво ще стане ако му се промени стойността и такива подобни въпроси.
Имаш ли желание ще намериш и възможност да постигнеш целите си.

niksn

#9 Мнение от niksn »

Stefan Stefanov написа:Имаш ли желание ще намериш и възможност да постигнеш целите си.

В тези случаи аз казвам.. :
"Има ли желание - намира се начин...няма ли желание - търси се оправдание" :mrgreen:

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта