toshiba TA8210

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

toshiba TA8210

#1 Мнение от ionko »

Купих си такова китче http://www.dobrikit.dir.bg/page6b.htm#nch2x22 направих му захранване с траф 150ватов 6 ампера,с грец 10А,и един кондензатор 10 000мф 45волта.Въпроса ми е трябва ли да сложа още един кондензатор и ако трябва как да го свържа,когато работи усилвателя и го увелича малко повече започва да се чува едно като пукане или по скоро дращене,аз си мисля че трябва още един кондензатор но само си мисля :lol: Не очаквам да свири добре този усилвател но искам аз да го направя.
Благодаря на отговорилите!!!

Аватар
Krumkata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от Krumkata »

От вторичната на трафа колко волта ти излизат?

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от ionko »

17-18волта с кондензатора се вдига до към 22 и като пусна усилвателя пада до 19

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

Re: toshiba TA8210

#4 Мнение от Tisho »

ionko написа:Купих си такова китче http://www.dobrikit.dir.bg/page6b.htm#nch2x22 направих му захранване с траф 150ватов 6 ампера,с грец 10А,и един кондензатор 10 000мф 45волта.Въпроса ми е трябва ли да сложа още един кондензатор и ако трябва как да го свържа,когато работи усилвателя и го увелича малко повече започва да се чува едно като пукане или по скоро дращене,аз си мисля че трябва още един кондензатор но само си мисля :lol: Не очаквам да свири добре този усилвател но искам аз да го направя.
Благодаря на отговорилите!!!



Съмнява ме да е от това.
Виж си входните и изходните вериги.
Може да се самовъзбужда на някъде... :wink:

Аватар
Krumkata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 110
Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от Krumkata »

Тази чип с тези 10000 мкф трябва да си работи. Има нещо друго! Не е от захранването според мен. :roll: Аз и не можах да разбера какво точно се чува на по - високи нива....

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от ionko »

чува се леко като дращене може и интеграла да криви и от него да е цялата работа,по принцип на входовете на сигнала резистори с какви стоиности трябва да сложа,когато усилвателя е намален докраи се чува едно бучене ако сложа резистори на входовете въпросното бучене ще се махне ли

Аватар
Svetlin Iliev
има опит
има опит
Мнения: 297
Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Svetlin Iliev »

Здравей.Преди да почне6 да слагах входни делитеели си виж захранването.Това може да стане като включиш мултицета на променливо напрежение и жидиш какво показва тогава.Най - вероятно има шумове по захранване.Те могат да се избегнат като свържеш паралелно на 10mF един кондензатор от 100nF/100V примерно и вече на входа на платката сложиш един електролитен примерно от 220uF/50V .Предполагам че брума трябва да изчезне след това, ако ли не му трябва входен делител.

Rado Penev
има опит
има опит
Мнения: 162
Регистриран на: Сря Яну 04, 2006 1:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#8 Мнение от Rado Penev »

[quote="ionkPрува ± аеко
ра д°аiаа моfа интеааа даравИ ир негоа е ця ра раба по п0арип н°ародова пв сёаайа рарторй‚)иакbитаиносr ррэбваа сло аогатррилваар е нааЕн драа сераа дд= аученµаао сла рдзи±ари наЂрадовеRѓ)иъпровро буwаа ще  аахнеаP/quo0053250`f]
рри вха към ар и п8а дали°ррмчи а ®.акѕаа - н АерояІа проб аа е вpарранвАро... `Араще ра` бр@ аа 5000хц ла0

Аватар
Toni Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 12:00 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

#9 Мнение от Toni Nikolov »

здр, аз не че съм от много разбиращите в този форум, но аз имам точно такъв амп с които и аз вчера се занимавах. Та по схема му дават max 18V. Всъщост имам два такива като единия е готов а другия е кит. и на готовия пише в листовката max14.4V- автомобилното захранване.
Та тези 19волта не са ли му в повече?
Мене лично вчера ме беше страх да го пускам на моите 22-23волта които също щяха да паднат до към 19-20.

Аватар
ionko
Търговец
Търговец
Мнения: 1049
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от ionko »

в саита на добрикит пише от 9 до 20волта,другата седмица ще го базикам усилвателчето защото нямам вече свободно време

poiuyt
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от poiuyt »

Обикновено в китовете слагат кондензатори от 16V и от тая гледна точка ги пишат max 14.4 ако се сменят тези кондензатори с да кажем 25 волтови схемата няма проблеми да бачка на 18.

бтв и аз съм правил амп с тая интеграла точно и също имам някакъв бръм ама той е съвсем слаб и се чува само в тиха стая като си доближа ухото до говорителя ... и мисля че е нормално.

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от DJ69 »

Според мен я пусни на напрежение под 18В и виж 2 та кондензатора по 1Нф паралелно на входа и ако от оня синичките като капки... Ги смени с Wima!

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#14 Мнение от DJ69 »

Ioan написа:Тая интегралка има много грозен и крив звук :) и е много дърта


Няма никакув спор по отношение на "качеството" както каза но на човека явно това му вурши работа!

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта