LM3886

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Ivan Rachev »

ако не се лъжа вече получи насока която не ти хареса , аз лично по ефтини трафове незнам , но затова пък знам няколко души който предлагат по-скъпи.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#17 Мнение от Nikolay Kolev »

Сподели ги тогава . Вчера гледах катралога на фарнел имаше различни модели от 60 лева до към 75 ама това е цената в каталога иначе се оскъпява ми казаха .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Ivan Rachev »

nightyj написа:Не ми се дават по 60 лева за траф , като другаде искат около 30-35 до 40 лева .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#20 Мнение от Nikolay Kolev »

Е добре де аз съм казал да ми посочиш цени и при кой . Може пък вече да ми се дават повече кинти и да отделя , пък ако искаш не ми казвай :twisted:
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#21 Мнение от Nikolay Kolev »

Не можах да дочакам да се домъкна до София и го сглобих е така да видя за какво иде реч . Значи намерих едни експериментални платки в Харманли незнам колко ги бива . Без да се замислям мноо мноо го лепнах и го запуснах , тръгна от първия път ама с ужасен шум и това без още да съм добавил потенциометъра , като сложих и него пфу на нищо не приличаше работата . Викам си ех с те две леви ръце какво да очаквам , почнах да си играя първото нещо което направих бе да пусна едно кабелче от масата на захранването директно към масата на сигнала на потенциометъра точно на крачето , шума който излизаше без да има вързано сиди изчезна . Като закачих сидито установих , че сега усилването на потенциометъра е по-голямо от преди . Имаше още лек шум . Теглих и една маса към шасито на потенциометъра и нещата се подобриха , сега имаше само лек шум като сигнала е намален докрай . Пуснах и една маса към радиатора и шума изченза , защо пък му е на радиатора маса като не е свързан към нищо . Сега има някакъв много лек шум като почна да увеличавам едвам се долавя трябва да спра климатика и телевизора и да съм на десет санта от говорителя. Почнах да прослушвам интеграла , добре свирка по-добре от амаповете на приятелите ми техникс и сони не им знам моделите преди им сменяхме електролитите по захранването и знам че са с стека . Системата не е същата както когато бях с на уидоу амппа ама добре си спомням ясните високи на някои парчета които сега липсваха и баса определено не ми хареса за среди не говоря с бг 20 съм и той ти има в повече и то кресливи . . Иначе като за компютърно ампче добре . Почнах да си играя и премахнах кондензатора с червено дето е ограден и свирна по-добре . Някъде четох , че свири и без този в жълто ама тва го прочетох , като бях вече в София и не съм го пробвал . Притесняват ме резистора два вата който е , че съм го пленснал по диагонал , таква селяния по други платки не съм виждал и че имам прави ъгли по свързването :evil: .За захранване ползвам едни обикновен траф от амп сони още не ми е пристигнал тороида .Препоръчайте ми лазер да резна един горен капак с дупки да се охлажда , не че ампа грее защото кутията ми е от дърво цялата . Ето малко снимки , кутията явно съм забравил да я снимам .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#23 Мнение от Teodor Ainadjiev »

Какви антени, какви 5 лева ? Досега никога не ми е шумял усилвател,
заради незаземен радиатор. Как ли стават тея чудеса .... :)

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#24 Мнение от Nikolay Kolev »

Днеска като монтирах усилвателя в дъвената кутия с тороида шумовете се промениха . Сега има шум който нараства с усилването , когато не съм пуснал песен от сидито се чува нещо като брумтене като почна да усилвам преминава в леко свистене , пусна ли песен си е шум който се увеличава пропорционално с звука . Някакви идеи как да го махна . Кутията ми е изцяло дървена това проблем ли е .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#25 Мнение от joro66 »

Прилича ми на самовъзбуждане :roll: , Чипа грее ли на празен ход много?

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#26 Мнение от Nikolay Kolev »

Да загрява , като дам входа на късо няма грам смущения .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#28 Мнение от Nikolay Kolev »

Значи днеска пробвах с кондензатор и резистор , грам разлика нямаше , същото си е шуми като се усили преминава в някакв свистене и после пак като пум все едно от радио .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#29 Мнение от velinski »

Не знам каква ти е схемата, но сложи по един съвсем малък керамичен кондезатор ~100n директно на захранващите пинове на чипа - по възможност отдолу на платката със съвсем къси изводи.

Ако от това не се оправи най-вероятно нещо си оплескал масите.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#30 Мнение от Nikolay Kolev »

Днеска пробвах и с керамични кондензатори , нямаше никакъв ефект на слух . Довечера ще гледам с осцилоскопа , ама той един осцилоскоп като го включа и дава назабена черта вместо права :) . Накрая ще пусна масата на всеки елемент с кабел директно към тази на захранването .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 16 госта