LM3886

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

LM3886

#1 Мнение от Nikolay Kolev »

Днес се сдобих с 4 LM3886 смятам да си направя два ампа от тях за да си настроя тл с бг20 , че в монета нямам амп и немога да го завърша , а ми писна да си седят така недовършени , а после смятам единия да го ползвам за малкиа ми тл , а другия за един приятел . Така че съм ограничен във времето и немога да си позволя да поръчвам специални компоненти . Смятам да правя монтаж без печатна платка Значи спрял съм се на схема поблукивана тук. http://www.chipamp.com/lm3886.shtml
Така значи започвам от захранването . Смятам да ползвам за канал 4X4700 fujicon 50v 85C от комет байпаснати с Wima 100nf MKS4 400V (нямат 250) ако има по добри някъде в София казвайте. За диоди смятам да ползвам ирф407 , на тях да слагам ли кондензатори . Трафа ще е по 300вата тороид за амп две по 18 волта за да мога да ползвам ампа и на 4 ома . Смятам да го поръчам от комет ако ме устройва срока или дайте идеи от къде другаде .
Значи за разисторите в схемата смятам да ползвам 1% металфилм от комет тези зелените . За електролитните кондензатори в схемата смятам да ползвам fujicon 47нано и 100 нано 105C 50v , ако има по добри и от къде могат да се купят казвайте . В схемата са използвани 0.1uf 63v – BC polypropylene capacitors гледах в комет и намерих това като техен заместител WIma CW 100nF 400Vdc 10% MKP10 , но ги няма и смятам да ползвам Wima CW 100nF 630Vdc 10% MKP4 ако има по добри в комет моля посочете ми ги . Кабелите смятам от Bojo да ги взимам това е засега . Дайте съвети
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

tinki

...

#2 Мнение от tinki »

С парите за тези елементи щеше да си налепиш малкото DOCG и щеше да си много по доволен.Но с тази елементна база пак ще постигнеш нещо.Слагай по един кондензатор на диодите(4n7).

Аватар
lishev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от lishev »

не е ли ниско това наппежение 18в ? Щото аз смятам да правя две ДОГЦ-ета (двойни - за ниски и високи, т.е. с активни филтри) за обща мощност към 25 вата. На какво напрежение ще е най-добре да бъдат?
Въпросът е да бъдат по-в линейната си част транзисторите.
Извинявам се, че говоря не много по темата.
Между другото това е много добре, че си решил да използваш хубави компоненти! :D

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#4 Мнение от Nikolay Kolev »

Първо нямам необходимите познания за догк и виждате какво става никой не го е подкарал като хората освен widowмакер :) , дето ще се побърквам да се чудя кое ми е гръмнало , по добре с нещо по-лесно и за набързо . Widow ми беше казал да не ползвам кондензатори по диодите специално за irf607 за неговия A+B амп , значи за този проект е добре да се сложи . Какви да ползвам мкс4 на вима добре ли са .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rusin Atanasov »

Виждам че имаш емаил. Мога да ти пратя малко снимки сваляни от нета за усилвател с този чип. Като правиш кутията да ти е по лесно . Само пиши тук да ли си съгласен!

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#6 Мнение от Nikolay Kolev »

Съгласен съм , даже много ще се радвам на вашата помощ . Може да ми пишете мейли да ме търсите по icq , затова съм ги дал . Мерси много за помоща .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rusin Atanasov »

имаш поща :D

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#8 Мнение от Nikolay Kolev »

Супер са . Сега за тороида от къде да го поръчам . Къде в София са най-качествени , ще ми трябва 200-300 вата . Още не съм питал в Комет дали приемат поръчаки ако не намеря от къде другаде ще поръчвам от unitraf .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#9 Мнение от Rusin Atanasov »

Ми виж PROSTAKA... :D в раздел продажби той прави по поръчка.

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#10 Мнение от Nikolay Kolev »

Не ми се дават по 60 лева за траф , като другаде искат около 30-35 до 40 лева , все пак това е нискобюджетен проект . И се цели ниска цена .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rusin Atanasov »

Не съм от софия и не знам къде можеш да немириш трафове. Разгледай форума и ще намериш от къде . Загорка за неговият Алеф е ползвал такива от халогенни лампи =провери в магазините за осветителни тела. За друго не се сещам. А можеш и обикновен траф да сложиш =по евтино ще ти излезе

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Ivan Rachev »

nightyj написа:Не ми се дават по 60 лева за траф , като другаде искат около 30-35 до 40 лева .

..на боклука може да намериш и безплатно някой изхвърлен траф :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#13 Мнение от Nikolay Kolev »

Еми сега остава и да ми пуснеш лично кога си иззхвърляш кошовете , че от тебе само качествени неща могат да се очакват . Така проблема за трафа остава още нерешен . Давайте идеи за качествени трафове по поръчка от София .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ivan Rachev »

ти не разбрали че качественните неща струват пари ?
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Nikolay Kolev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 994
Регистриран на: Съб Фев 26, 2005 1:00 am
Местоположение: ХАРМАНЛИ
Обратна връзка:

#15 Мнение от Nikolay Kolev »

Разбирам добре според тебе колко струва един 300 ватов тороид качество като за тази схема и от къде може да се поръча в София . Аз затова съм пуснал темата да ме насочите . Приемам критики и за останалите елементи и съвети какво и най-важното от къде може да се вземе .
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 13 госта