TDA 8560 NeoMontana Проблеми

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
Zonian
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 12:10 am
Местоположение: София кв. Дружба
Обратна връзка:

TDA 8560 NeoMontana Проблеми

#1 Мнение от Zonian »

Наскоро купих зглобена 1557 от Елимекс и ми хареса как свири. Въпреки че, масите в кита не са разделени както пише и това чудо в кола силно ме съмниава да работи. С първите два канала добре. Виждайки, какво представлява, за вторите два реших да взема 8560 от Неомонтана, защото целият кит беше по-евтин от самата схема във футурел примерно. Запоих я и не тръгна. 8O Мислех че единствения начин да не тръгне TDA е да му обърнеш захранванията. :( В изхода я няма средата на захранването както пише, че триябва да е.
Между изходите за колоните ми дава 4 КОма (на 1557 е 5.7КОма). Захранванията са правилно вързани. Стабилизатора ми на 15V работи и захранване до чипа има. :( Никаква идея наямам защо не работи. Аз само 2 варияната виждам. Единият е да не си работи принципно. Схемата е на Not Exactly Philips. Другият е да съм я прегрял при поенето или да съм я гръмнал по ESD. Някой друг да е изпадал в подобна ситуация или да си е купувал неработещ кит от Нео ? :?: :?: Този кит съм го отписал (за да подкараш TDA според мен просто не си залужава повече от 4 часа работа , а аз вече на това TDA му ги отделих) да пробвам ли друг да поръчам ? :?: :?:

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: TDA 8560 NeoMontana Проблеми

#2 Мнение от Fenkiller »

Колко е напрежението на пин 11 на ИС? :roll:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Zonian
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 12:10 am
Местоположение: София кв. Дружба
Обратна връзка:

Re: TDA 8560 NeoMontana Проблеми

#3 Мнение от Zonian »

Това не го измерих просто мислех че по презумциа 11 е към Vcc. Довечера ще проверя. :pm

Zonian
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Окт 08, 2010 12:10 am
Местоположение: София кв. Дружба
Обратна връзка:

Re: TDA 8560 NeoMontana Проблеми

#4 Мнение от Zonian »

Еми 'кво да ви кажа. С големи букви пишеше, че този форум не е за аматьори ама като не слушам. :roll: Мерил съм друг пин, не Enable, а този до него. :idea: Enable беше 0V. Схемата не се съмовъзбужда, както всички се оплакват. Разделил съм сигналната земя. Благодря на Fankiller. Този път наистина ме уби.

(Темата е за закриване , че да не правим спамове с тъпи теми)

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта