OP AMP

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
slavun
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 12:24 am
Обратна връзка:

OP AMP

#1 Мнение от slavun »

Здравейте,
Реших да пробвам да си модна PC ситемката 2.1 Philips SPA9300. Чипа на крайното стъпало не може да се подмени и затова реших да сменя операционните усилватели(2бр.), които според мен се ползват за активните филтри. Оригинално бяха поставили дъртите JRC4558D. Чудих се с какво да ги подменя и първо пробвах с OPA2132P. Имаше ефект към по-добро. После сложих LM4562(в сайта на National пише, че е за High fidelity active filters), но нещо при баса имаше някакво смущение и лек брум. Накрая стигнах до компромис - високите с LM4562, баса с OPA2132P. Според мен се получи много добра комбинация поне доколкото позволява евтиня чип за крайно стъпало на Philips TDA8947J. Сега има по-плътен бас и ясни високи, но може и само да си внушавам. Запоих си даже ДИП цокъл и мисля да експериментирам и с други варианти.
Вие как мислите такава промяна може ли да промени звука до толкова, че да се усети?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: OP AMP

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

По-голяма промяна според мен ще се усети от по-хубаво захранване и по-добри кондензатори.

slavun
чете
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 12:24 am
Обратна връзка:

Re: OP AMP

#3 Мнение от slavun »

За захранването и кондензаторите е ясно. Те са в процес на промяна. Операционните ми бяха най-лесни за подмяна. :) Просто исках да чуя някое мнение за ефекта от този мод.

Аватар
ipetkow
чете и пита
чете и пита
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 12:20 pm
Местоположение: София

Re: OP AMP

#4 Мнение от ipetkow »

определено има ефект да смениш операционните усливатели с по-добри - лично аз бих препоръчал LME49720 - opa-та на мен лично не ми харесва като операционен - НО все пак зависи в какви вериги участват тея операционници :mrgreen:
който каквото иска да мисли аз слушам музика от PC ... и се радвам на звука

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта