Здравейте,ако може малко помощ TDA 8560Q

HIGHLY INTEGRATED AMPLIFIER SOLUTIONS
Съобщение
Автор
pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Здравейте,ако може малко помощ TDA 8560Q

#1 Мнение от pantera »

Здравейте.Имам следния проблем.
..Направих си едно усилвателче..домашно 2 по 40 вата с въпросната интеграла.Купих я готова с платката и компонентите сглобени.Сложих радиатор и вентилатор,траф --> грец и един потенциометър...та проблема ми е,че когато пусна музика,в началото на потенциометъра(тоест в края) когато силата на звъка е най-слаба се чува едно пращене/бръмчене,което се маха като усилиш малко.Друг проблем е като усиля докраи,и вече към края на потенциометъра музиката спира и почва да се чува само съскащт шум...И другото е че не се чува много качествено...като си пуснеш някаква песен..и певицата като пее и думите с "Ш,С,Щ,Ч" се чуват поизядени...на тези съгласни се чува едно такова ...на пращене бие... и ако може някой да ми каже къде е проблема ? Може ли да е във проводниците за входния сигнал ? направил съм ги от интернет кабел, и са дълги 10-ина СМ преди и 10-ина СМ след потенциометъра ? захранващото напрежение е 16 волта след греца ! трафа е достатъчно мощен!! Ако ми помогнете ще съм благодарен...

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Nikolay_Hristov »

Проблема е в интегралната схема.. :) Тия чипове автомобилните просто не могат да свирят...

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от pantera »

А възможно ли е да е нещо от масите ? Масата на входния сигнал и свързана с корпуса(кутията) на усилвателя, с корпуса са свързани трафа,радиатора на интегралата,потенциометъра и заземяването(третия проводник от кабела за 220 волта) може ли да е от това ? (извинявам се,но масите са ми слабото място, винаги ги бъркам..)

Другото което ме съмнява е съпротивлението на колоните. интегралата е за 2 или 4 ома, аз имам колони сяка по 8 ома...и един бас - 6 ома....може ли да е от по-високото съпротивление на колоните ?

В упътването пише "Необходимо ниво на входния сигнал - 90 mV" аз взимам входния сигнал от компютър...там 90 mV ли е сигнала ? ако е повече, може ли да е от това проблема ?

Аватар
radev
има опит
има опит
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от radev »

Проблема е в масите както сам си забелязал.Разкачи масата от корпуса на кутията и гледай тя да е една от входа (обща и за двата канала).
Това че ползваш 8ом колонки не е проблем.

pantera
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Авг 25, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от pantera »

Благодаря за отзивите, проблема се оказа в масите наистина. Изгорих интегралата в следствие на ...недоспиване може би :lol: , но купих нова и усилвателя си свири, при това доста добре при положение че интегралата е 7 Лв.

Поздрави !

Публикувай отговор

Обратно към “CHIP (CHEAP) AMPS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта