Съвет за покупка

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#31 Мнение от rusnache »

Фенкилер, запазвайки добрия тон искам а ти поясня нещо, Алкохол, Червило, Ялта, БлекБокс, Сиело, Син Сити, Биад, Шугър и още много са с озвучение много над 2кВ. Партитата на които съм ходил в зали винаги са били с озвучение над 20кВ, последното беше с ДАС Аудио 92кВ, беше добро.
Знам в какво се измерва силата и налягането, обаче за някои сила не е налягане, а силно извисяващите се средни честоти носещи гласа на любимата му чалга певица.
А и трябва добре да запомниш, че не всеки който ходи по земята е заклет аудиофил и търси от озвучението това което търсиш ти.
Малко е дебилно да обявяваш хората за тъпанари когато нехаресват твоя избор. Аз никой не съм нарекал смотаняк за това, че си е купил чисто нова лада, апартамент в люлин или че слуша индъстриал, нали.
Извинявам се за грубия тон, но неуспях да запазя добрия.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#32 Мнение от Nanko Rusev »

rusnache написа:А и трябва добре да запомниш, че не всеки който ходи по земята е заклет аудиофил и търси от озвучението това което търсиш ти.


[smilie=hi ya!.gif] Забеляза ли къде си ?

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#33 Мнение от rusnache »

Аз много добре знам къде съм. Но е тъпо да се правят нападки към неразбиращите, особенно в раздел Кар Аудио, имайки предвид, че всички много добре знае що за стока е то, и колко от истинските аудиофили го смятат за каквото и да било аудио.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#34 Мнение от Ivan Rachev »

rusnache написа:А и трябва добре да запомниш, че не всеки който ходи по земята е заклет аудиофил и търси от озвучението това което търсиш ти.
Малко е дебилно да обявяваш хората за тъпанари когато нехаресват твоя избор. .
... :D шефченце дебилно е да си помислиш че някой ще ти търпи СПЛ мисленето точно тук :lol: , това което търси Фенкилер е това което търси абсолютно всеки меломан ,аудиофил,хай-фист-реалистично и вярно представяне на музикалната картина , колкото се може по близко да реалното изпълнение.
В форума на Тояга мисля че ще се чустваш по комфортно.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

zdravkoto

#35 Мнение от zdravkoto »

Хора не се карайте. Всичките си казахте вашите мнения за които благодаря :smt023
Те ще ми послужат и за напред.
rusnache отказах се от бастубата/box-варианта поради проблеми с багажа.
Все пак си мисля че ако не намеря подходяща бастуба мисля да взема някое говорителче на JBL или Hertz (от технополис) примерно и аз да си я направя като се прибера.

Какво купих?
След доста време превключване на усилвателите и бастубите
(повечето от които кутий на маркета с говорители на Alpine, Pioneer, Dual, Kenwood, Infinity и др.)
взех Alpine M450 - 220 вата при 4 ома.
http://www.alpine-usa.com/US-en/product ... l=MRP-M450

Искам да допълня че беше един от най-слабите но пък ми хареса как звучи дори и тихо при същото ниво на усилване от сидито

Няколко дни след това реших да взема и сиди.
И то е: Alpine CDA-9885
http://www.alpine-usa.com/US-en/product ... l=CDA-9885

Не знам обаче нещо не бях доволен. Нещо не ми харесваше.
Отскачам си аз до маркета и пак отивам до кар усилвателите.
След може би 15 минути непрекъснато сменяне на усилвателите и бастубите реших да върна усилвателя.
Доста ми хареса как звучи това нещо и го взех.

Усилвателят вече е Infinity REF1600a

http://www.infinitysystems.com/car/prod ... Region=USA

Отново благодаря за съветите :smt002

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#36 Мнение от Martin Krumov »

Ми... екстра, щом ти е харесал как свири. :) Сега направо може да изтичаш и да си купиш това ако няма да ти създаде проблеми с багажа. Измисляш му една 40-45 литрова кутия - кеф ти басрефлексна, кеф ти затворен обем (говорителчето има възможност за промяна на Qes и Qts). При по-ниски стойности правиш басрефлекс, а при по-високи затворен обем. :idea:

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#37 Мнение от Sylis »

малее доста ще си разтовари джобовете човечеца...

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#38 Мнение от Martin Krumov »

Нали работи :P :) Не, има и други добри решения, но аз ако имах парите бих се замислил. Трябва да доидеш, като стане Суб-чето ми, да дадеш мнение за по-малкото братче на горното ми предложение :)

zdravkoto

#39 Мнение от zdravkoto »

Е то хубаво ама в маркета имат лошия навик да взимат по 2-3 модела от производител (говорители, усилватели)
На Infinity имат само два модела и те са:
REF1052W и REF1252W съответно 250 вата за по малкия и 300 за по големия. Разликата в цената им е 10 долара...
Като гледам обаче ще ми трябват два от тази серия.
Има басове на Alpine (500 ватови) като цената за един ще излезе 20 долара по-евтина от два на Infinity
Виж тук какво мога да взема че не мога да поръчвам от интернет.
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp ... e=category
Не знам. Имам още работи да купувам и не знам дали ще събера всичко в багажа.

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#40 Мнение от Sylis »

milmar написа:CarAudio без мощност и зв. налягане е като HiFi без качество :lol: :lol: :lol:

Нищо не каза и млъкна...айде помисли малко повече следващия път преди да напишеш нещо подобно

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#41 Мнение от Sylis »

колкото пъти да го чета все до едно и също заключение стигам...а сега ако ми кажеш и че си имал впредвид усмивките накрая :D :D :D Мисля че ме разбра правилно

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#42 Мнение от Martin Krumov »

Интересни твърдения. 8O
Аз пък предпочитам да отделя пари за добра изолация на купето и двигателя отколкото за толкова важният и чаровен според теб SPL :lol:
После ако искаш ще сравняваме ? :wink:

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#43 Мнение от DLS »

В колата винаги ще трябват по-високички нива на баса за да се възприема нормално. Дори да има добра изолация тя няма как да премахне вибрациите породени от движението на автомобила, а как се отразяват те на ниските честоти всеки може да се досети.

zdravkoto

#44 Мнение от zdravkoto »

Дам истина е - радиото не работи на нашите честоти.
Търси през 0.2 мегахерца и някои радиа не се хващат добре.
99.1, 99.3, 99.5, 99.7...
Все пак ако някой знае къде могат да го направят да работи по нашите стандарти ще съм му благодарен ако сподели.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта