Съвет за покупка

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#16 Мнение от Martin Krumov »

От къде това CD за тези пари?
Взимай всичко щом имаш място в багажника. Ако рЕ кер продаа м с арй. Та някощеггн щеpґагнеша компаатитеаато тааoадааай-мнОЪн'

zdravkoto

#17 Мнение от zdravkoto »

От Америка. Страната на дебелите хора :smt083
В момента съм на студентска бригада в щатите и живи и здрави другия месец се прибирам :)
По-принцип във всеки магазин/маркет ти слагат тax (данък) от %5.
И сидито ще излезне към $216 но пак е доста по-евтино от България :wink:
Ти какво ще кажеш за усилвателя ?
Ще може ли да изкара тази мощ от 400 вата на 2ома при положение че на 4 ома е 220 RMS ?
Може ли да се вярва на сайта на производителя ?
Все пак са ALPINE 8)

Martin Krumov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 303
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#18 Мнение от Martin Krumov »

Мисля, че не. Не съм много запознат с операционните класове на усилвателите. Клас Д е доста ефективен, но все пак мисля, че мощността не е чак тази.
Подчертавам, че така разсъждавам аз. Няма как да гарантирам думите си по простата причина, че никога несъм се докосвал до усилвателя.
Пък си мисля - защо обръщаш чак такова внимание на мощността? Потърси си някои по-чувствителен говорител, който да ти компенсира нуждата от мощен усилвател.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#19 Мнение от rusnache »

Аз пък мисля докато си там някаде в далечните Съединени Американски Щати, що не си вземеш един говорител от там и не ти го маунтнат в кейс там, след като гледам, че на теб не ти се занимава. Ония са олигофрени в насока SPL и ще ти направят нещо готино. А говорители 500++W бол.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#20 Мнение от Fenkiller »

Извинявам се предварително за оффтопика ама вие тия ватове за нищо ги нямате 8O 8O 8O !
400-500-800 8O !
На дискотека нали сте ходили това е горе долу същата мощност ама в кола 8O !
Защо? За кого? За какво? Май не е ясно или колкото повече толкова повече?!?!?
Изумен съм за сетен път до къде може да се стигне с грандоманията и гъзарията!
Пак се извинявам за спама ... само искам да подчертая че ще оглушеете ако параметрите на усилвателите са верни (аз до сега не съм успявал да слушам в кола повече от 10W RMS на канал, което включва и субууфър в багажника с възпроизвеждаща мощност пак толкова?!?!?! Може аз да съм в грешка! :roll: )
Ама вие си знаете де - поне така предполагам! :wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#21 Мнение от Sylis »

@Fenkiller Колега тя мощноста голяма ама загубите още повече...пичовете затова гледат да им е по кораво ампчето,а не им идва на ум да си сложат нещо по енергоспестяващо (чувствително)...ама както се казваше в една реклама "трябва и акъл"...питай дядо ти той знае :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

zdravkoto

#22 Мнение от zdravkoto »

Sylis понеже не съм много навътре с нещата предложи ми нещо по енергоспестяващо (чувствително).
Аз искам просто да се опитам да направя една що годе прилична аудио система за кола.
Тук има един kenwood (500 вата при 4 ома) на който цената му е малко по-висока от "по-слабия" alpine (220 вата при 4 ома).
И все пак мисля да взема Alpine-a защото не гледам само мощността а и качеството ;)

rusnache съгласен съм с теб но ще ми излезе доста солено.
Кутийте им ми се виждат скъпи. А пък и говорителите на Alpine (500 вата RMS) са от порядъка на 200-230 долара.
Хвърли един погледн тук:
http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp ... d=cat03082

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#23 Мнение от rusnache »

Ем евтино ем готино няма.
А за колегата който роптаеше за силата, еми човеко, едни гонят качество, други сила, трети налягане. Всеки човек си има право на избор.
По тая логика за кво правят озвучения в дискотеки по 10kW като и 1 е достатъчен. За кво на концертите се слагат по 20kW, като и с 5 ще се чува????????

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#24 Мнение от Sylis »

Разгледай тук

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#25 Мнение от Fenkiller »

rusnache написа:Ем евтино ем готино няма.
А за колегата който роптаеше за силата, еми човеко, едни гонят качество, други сила, трети налягане. Всеки човек си има право на избор.
По тая логика за кво правят озвучения в дискотеки по 10kW като и 1 е достатъчен. За кво на концертите се слагат по 20kW, като и с 5 ще се чува????????

Синко би ли ми обяснил разликата между сила и налягане :lol: (сигурен съм че не можеш!!!Измерва се в децибели!).
После ти къде си чувал в дискотека повече от 2 киловата (аз съм правил озвучаване на дискотека за 1000 човека и трябва да ти кажа че 2000 вата на канал ще ти откъснат главата!)???
А че за концерт (сериозен не на Сашка Васева солово изпълнение :lol: ) 20 киловата са малко това не търпи коментар!
Въобще какъв е опита ти в озвучаване на открити пространства и в затворени помещения?!?!?
Все пак в колата са 2 кубика затворен обем и ти ми предлагаш 600 вата инсталирана мощност която е добре 8O така ли?
Сигурно аз съм тъпанара в случая разбира се!!! :wink: който не вдява нищо и пасе трева :lol: .
По добре за да бъдеш полезен на човека задал въпроса му препоръчай добра акустика а не мощности - това е препъни камъка винаги, повярвай ми!
Аз съм правил безумни опити и не съм докарал качество в автомобил(за съжаление) и работата не е в мощността на усилвателите.
Извинявам се за резкия тон но се подразних малко от това че се говори на изуст, от рекламни материалчета ,и досега никой не попита каква е колата барем за да се прецени в акустично отношение как стоят нещата :roll: .
Успех все пак на инспиратора на темата- в щатите всичко си е по евтино така че си избери нещо и взимай!Ако можеш първо слушай!
И се надявам да не си купиш 500 ватов усилвател за в колата - веднага ще оглушееш!
:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#28 Мнение от Fenkiller »

:wink:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#30 Мнение от Anakin »

Fenkiller написа: къде си чувал в дискотека повече от 2 киловата

В Космополитън едно време в Бургас и сега в Вакуум дори някои от форума беше споменал доста отдавна колко е ама не съм сигурен 20 ли беше какво що :wink: а и ти къде си чувал в дискотека 2кВ
Не че ме интересува де ...

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта