Импулсно захранване - Схема и платка !

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#16 Мнение от SlowDead »

В импулсното има грешка в обратната връзка !
Обръщат се полюсите там ... резистора е към - а ценерите към +

kd503

#17 Мнение от kd503 »

SlowDead написа:В импулсното има грешка в обратната връзка !
Обръщат се полюсите там ... резистора е към - а ценерите към +

Заради която изгорих една торба оптрони ,но добре ,че се сетих да помисля малко по схемата и я открих тая грешка сега захранването работи (още не мога да кажа че е добре) , но факта че работи много ме радва мисля ,че е подходящо за всеки по непретенциозен и неможещ и незнаещ това захранване :D

kd503

#18 Мнение от kd503 »

Още един пропуск, диодите също не са показани правилно свързани в файла IZ%20COMP мисля ,че липсват едни мостчета от д5 и д7 съответно към VCC+ и VCC- :roll: въпреки това само с 2-та диода захранвам тда 7294 докраи и напрежението от+/- 33 пада само с 1 волт :D при положение че 12-те играят с около 0,4 8)

Аватар
marto_el
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Импулсно захранване - Схема и платка !

#20 Мнение от marto_el »

Здравейте на всички,
имам голям мерак да реализирам схемата, но импулсно до сега не съм правил и никога до сега не ми се е налагало да навивам тарф :roll: ,но за всичко си има първи път а и мерака ми е голям и реших да реализирам схемата :) . Докато разглеждах темите разбрах за пропуските и грешките, но имам няколко въпроса :?: .Днес си купих ферит r40 - една бройка достатъчна ли ми е за да изкарам достатъчна мощност за това http://www.elecfree.com/circuit/power-a ... ransister/" onclick="window.open(this.href);return false; и също (знам, че не е тук мястото, но не си струва да отварям нова тема) ще имам ли проблем с усилвателя, подходящ ли е за кола ? :roll: За тези 60v колко навивки първична-вторична ще ми трябват ?

Аватар
marto_el
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:00 am
Обратна връзка:

Re: Импулсно захранване - Схема и платка !

#21 Мнение от marto_el »

Стигнах до следният проблем- пускам платката на токоизправителя, той се товари, а импулсното неработи :? . VCC+/VCC- =0v. Схемата я захранвам директно след С5 като елементите нлед това не са сложени (ненамерих ВС558), но предполагам и без нея част би трябвало да работи ?!ООВ+/ООВ- са свързани към VCC+/VCC- .Някаква идея от какво може да е? :roll:

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта