шум след свързване на стъпало help

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

шум след свързване на стъпало help

#1 Мнение от dmad »

Здравейте,
някой може ли да помогне в решаването на следния проблем, след като сложих стъпало в колата (за да захранва 2те елипси отзад) се появи един паразитен шум който е свързан по някакъв начин с промяната на оборотите на двигателя, много ми се ще да се оттърва от него. Стъпалото се захранва директно от акумулатора а кабелите са на Boshman комплект за кола. :?: :!: :?:

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от velinski »

1. Првиш си сериозен CLC филтър на захранването

2. Екранираш си захранващия кабел и го прекарваш далече от запалителни свещи и бобини
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

шум

#3 Мнение от Goro »

Освен това което казва Velinski провери дали случайно стъпалото, поставено в колата не се възбужда на висока честота, която не чуваш, но генерациите се смущават от запалването и в резултат да се получава някакъв шум. Ще ти трябва портативен осцилоскоп, но може да се познае и по консумацията. Или движейки ръка по платката, ако има генерация, може да я прекъснеш.

Zmej

#4 Мнение от Zmej »

Kaк са ти свързани кабелите на стъпалото и на източника (цд-то)? Масите имам предвид...
Почти съм сигурен, че проблема ти е точно от навързването на масите...

Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от dmad »

Kaк са ти свързани кабелите на стъпалото и на източника (цд-то)? Масите имам предвид...
Почти съм сигурен, че проблема ти е точно от навързването на масите...

Ами от цд-то има аудио изходи ляв и десен и по този начин (предполагам от предусилвателя), не чрез изхода за колони, а масата на стъпалото е с една дебела видия и медна пластина завита към купето. Колкото до захранването на цд-то - то е със стандартната "евробукса" ако мога така да се изразя, захранването му идва по същия кабел, който е служил и на stock касетофона, масата също.
Има ли някой който иска да помогне освен със знания и практически тъй като нито имам уреди нито идеи, не безвъздмездно разбира се :)

Zmej

#7 Мнение от Zmej »

Пусни един директен (много дебел, какъвто намериш) кабел от масата на касетофона (там, където се вързва към шасито), към минуса на акумулатора (там, където ти е хванат минуса на стъпалото) и виж дали има разлика... Или - друг вариант (може би по-лесен) - хвани масата на стъпалото там, където ти е вързана за шасито масата на касетофона... И пиши какво е станало...

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Fenkiller »

Послушай Змея, от масите е!
На един авер така му гръмна ЦД-то понеже стъпалото в един момент се захрани през интерконекта между него и усилвателя(независимо че беше захранил и двете директно от акумулатора!!!)!!!
След доста време и колата спря да пали понеже ръждясали определени болтове по шасито и маса не ходи до определените места а контурите се затварят от където могат!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#10 Мнение от Fenkiller »

tehnotronik написа:Може да е шум от генератора , премахва се с поставяне на кондензатор

По добре с ЛЦ филтър но имайки се предвид че усилвателя най вероятно е импулсно захранване това е безпредметно!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#11 Мнение от dmad »

ок , минуса на усилвателя не е свързан директно към акумулатора, а на ламарината зад задната седалка, но вярвайте ми- с доста сериозна видия. Цд-плеъра е също свързан към маса чрез някакъв друг кабел (може би и други уреди са замасени към него),а не директно към акумулатора. Въпреки това докато нямах стъпало нямаше и шумове цяла година.
1. Ще пробвам да замася стъпалото към минуса (т.е. жица, а не корпус което всъшност би следвало да е едно и също), но честно казано по- лесно ще ми е да го замася към "-" кабела на някои заден стоп, че като си спомня какви акробатики бяха с прекарването на "+"са ми става лошо още отсега, мислите ли че това ще е ок или разглабяне му е майката, и нов кабел наобратно?
2. Корпуса на цд-то не си спомням дали е замасен, какво мислите ако се замаси към черната (маса) жица която влиза в евробуксата за захранването.

M.L

#12 Мнение от M.L »

kalmuk
1. Ще пробвам да замася стъпалото към минуса (т.е. жица, а не корпус което всъшност би следвало да е едно и също), но честно казано по- лесно ще ми е да го замася към "-" кабела на някои заден стоп, че като си спомня какви акробатики бяха с прекарването на "+"са ми става лошо още отсега, мислите ли че това ще е ок или разглабяне му е майката, и нов кабел наобратно?

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от Ivo_Hristev »

Това което се опитват да кажат колегите е да си пуснеш "чисто" захранване за усилвателя. Пусни си външни проводници тип "черва" :D висящи директно до акумулатора. Ако брума спре - мисликак да ги вграждаш. Ако не - дерзай нататък.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#14 Мнение от Fenkiller »

Ако пуснеш от стопа ще започнеш освен оборотите на двигателя да чуваш и мигачите!Забрави за ламарината като проводник!
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
dmad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Дек 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

.

#15 Мнение от dmad »

Само това ми липсваше :) мерси за съветите, в събота ако намеря време ще експериментирам, мерси и на "kalmuk " или т.нар. famous, за това че не разбра въпроса, но въпреки това коментира.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта