Почнах да си правя усилвател - как ви се струва

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Аватар
Getzata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

Почнах да си правя усилвател - как ви се струва

#1 Мнение от Getzata »

Значи сега имам малко повечко свободно време и реших да си направя 4 канален усилвател за колата . Какво мислите за този http://www.mladkonstruktor.bg/Amp_main.htm , четери платки мисля ще ми свършат иделна работа - 2 за два баса 12" и 2 за средите и пищялките. Ще ги захранвам с четери импулсни захранвания. Как ви се струва дали ще стане добре.Импусните са от Дърт Инструктор и с малко доработки ги пуснах да изкарват по 190+ вт. Смятам че QUAD-а е с добро качество и сила за колата

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Я се поразрови първо из сайта

Аватар
Getzata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от Getzata »

3aropka написа:Я се поразрови първо из сайта

ОК , сорри че не съм потърсил , но нямам време да ровя из стари теми , много се извинявам ,но ако може да ми дадеш линк към такава тема :oops:

Аватар
dirtyboy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

:))))

#4 Мнение от dirtyboy »

човече сметнал ли си колко пари ще дадеш за този проект и колко голяма
ще е кутията и има няма ама поне нещо може да ти даде ядове, толкова кабели)))
както каза 3aropka порови се в сайта и мисля че ще успееш

Аватар
Getzata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

Re: :))))

#6 Мнение от Getzata »

dirtyboy написа:човече сметнал ли си колко пари ще дадеш за този проект и колко голяма
ще е кутията и има няма ама поне нещо може да ти даде ядове, толкова кабели)))
както каза 3aropka порови се в сайта и мисля че ще успееш

Кабели няма да има - сичко е на обща платка , заедно с филтри и термозащити
Mи елементите почти ги имам - за импулсните и за усилвателите , остана само още някой транзистор , платката е мислих 1 семица , но мисля че стана добра , радятори съм си намерил и вентилатори си купих , така че кинти за даване останаха само по направата на хубава кутия (някаде на лазер) , иначе платката стана 50х25см - но все пак тва са си 4х200вт. реални :roll:

Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 495
Регистриран на: Съб Авг 28, 2004 12:00 am
Местоположение: Студентски Град
Обратна връзка:

#7 Мнение от Teodor Ainadjiev »

200 вата реални, ама другия път ;-)

Аватар
Getzata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

#8 Мнение от Getzata »

vitekk написа:200 вата реални, ама другия път ;-)

да ама са по реални от тези "купешки" усилватели на които пише че са по 1000вт + . На опитните платки , направих измерване , като за товар сложих 4ом. реотен , за вход синусуида 0.56в (нагоре почва вече да криви) и измерванията ми с осцилоскопа докараха 162вт. без изкривяване на синусуидата. Пък и музикалната мощност трябва да е повече. (пък и на усилвателя съм правил някой доработки ) :roll:

Аватар
dirtyboy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

пак тъпо :))

#9 Мнение от dirtyboy »

и колко пари все пак си дал за тва нещо 8O
понеже аз все си мисля че е баяяяяяяя

Аватар
Getzata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

Re: пак тъпо :))

#10 Мнение от Getzata »

dirtyboy написа:и колко пари все пак си дал за тва нещо 8O
понеже аз все си мисля че е баяяяяяяя

бая е със сигурност :oops: , то и още не е свършено , но със сигурност ще ми излезе по евтино от закупуването на усилвател с тези параметри , защото през мене са минали много ампове , от по 200 , 300лв и които от едно замерване не изкарват повече от стотина вата - и то с какво качествоооо , пък и са двуканални , затова реших да си направя този , 4 канален с висока мощност и добро качество (пък и мерака не ме остави)
Така че още не съм стигнал и до средата на изработката му и ако някой има съвети или идеи да сподели нещо :wink:
В момента се чудя какви филтри да сложа преди усилвателите , мисля да са два тонкоректора , с бас и пищялка , с усилване и баланс , за да мога да настроя всеки две двойки усилватели според нуждата ( за бас касата или за елипсите и предните пищялки) Спрял съм се на това http://www.neomontana.dir.bg/kit161.htm , но му нямам печатния оригинал на платката , а пък искам двата коректора да са на общата платка на усилвателите и импулсните (има място за тях останало )
ако някой има добър тонкоректор , с такива показатели и му има печ. платка като jpg или pdf да е сподели :wink:

Аватар
SlowDead
има известен опит
има известен опит
Мнения: 266
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#11 Мнение от SlowDead »

Според мен не е добра идея да слагаш такъв коректор..
Единственото което бих ти препоръчал е бас филтър .. евентуално за баса :)
Ето ти линк към такъв със печатна платака и т.н. !
Правил съм го и останах доволен ! :)
http://www.electronics-lab.com/projects/audio/008/
БТВ много ми е интересно какви са тези елипси които ще храниш с куад !? 8O 8O 8O

Аватар
Anton Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#12 Мнение от Anton Nikolov »

Щом си решил и имаш достатъчно пари няма проблеми-ще стане.Само обърни внимание на импулсните от дърт инструктор,че трябва да се използват по 2 са всеки от каналите,иначе е много вероятно са изпушат заради неравномерното натоварване.Сметнал ли си колко пари са това? :?:

Аватар
Getzata
чете и пита
чете и пита
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 1:00 am
Обратна връзка:

#13 Мнение от Getzata »

tonkostz написа:Щом си решил и имаш достатъчно пари няма проблеми-ще стане.Само обърни внимание на импулсните от дърт инструктор,че трябва да се използват по 2 са всеки от каналите,иначе е много вероятно са изпушат заради неравномерното натоварване.Сметнал ли си колко пари са това? :?:

Готово е почти всичко , добре си свират :D Остана само филтрите на входа на усилвателя. Смятам да сложа два стерео тонкоректора от неомонтана за бас , пищялка , баланс и усилване. Някой да има по-добър вариант.

Аватар
Anton Nikolov
има известен опит
има известен опит
Мнения: 148
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#14 Мнение от Anton Nikolov »

Може например ако ти е достатъчно силен сигнала да сложиш пасивен нискочестотен филтър,като колкото по-голям ред е затихването е по-голямо.Предимството е че няма изкривявания,шумове...,но има затихване. 8)
"Теория - знае се всичко, но нищо не работи!
Практика - всичко работи, но никой не знае защо!
Теория+Практика - нищо не работи и никой не знае защо!"

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#15 Мнение от joro66 »

Гецата, това добре си го замислил, но мислил ли си и за захранването, колко ще ти издържи акумулатора. Аз съм слагал в моята кола 2 усилвателя с по 100 вата реални на канал, 10 квадрата кабел директно от клемите до багажника. . Кофти е като караш да ти примигват фаровете в такт с музиката, повярвай ми. Единия усилвател го разкарах. Прочети за всеки случай това:

http://www.assembly.nm.ru/auto/energo.html

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта