Проблем с усилвател

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
drag_bg

Проблем с усилвател

#1 Мнение от drag_bg »

Здравейте на всички от Форума,аз съм нов тук и се надявам да се задържа за дълго.По принцип се занимавам с коли(Ауди),но ето че сега дойде време да обърна вниманние и на музиката.Имам долу-горе познания по електротехника,но има още много да уча!
Имам много странен проблем с един усилвател 2х20w(http://www.hobbykit.dir.bg/bulgarian.htm)
Пробвах го вкъщи как работи и се оказа,че нещо не е както трябва-захранвам го с адаптер на 12волта?,на входа му подавам сигнала който идва от компютъра.НА единия изход работи перфектно,но като преместих говорителя на другия започва едно такова работене на пулсации-мембраната започва да се издува и прибра на макс,за звук да не говорим.Все едно,че говорителят идава слаб за този усилвател,а му се подава захранване на интервали-немога точно да го обесня.
Когато го пробвах с два говорителя,и двата канала се разваля качеството.Имам предположение,че това може да бъде от неточното захранване(все пак е предназначен за в кола),от това ,че му подавам стерео сигнала от компютъра,а не сигнал от два отделни канала,или третият вариант -просто да са ми продали усилвател с заводски дефект :?:
Можете ли да ми помогнете по въпроса,предварително 10X

Аватар
Azeroth
има известен опит
има известен опит
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с усилвател

#2 Мнение от Azeroth »

drag_bg написа:....захранвам го с адаптер на 12волта.....


На първо време измери колко волта остават от тези 12 след като натовариш това адаптерче с усилвателя. Намери си по-сериозно захранване - поне 5-6А или използвай автомобилен акумулатор.

drag_bg

#4 Мнение от drag_bg »

ХА-ХА,непогледнах-на адаптера пише максимална мощност 1 ампер :lol: ,просто бях в домашни условия,вероятно в това е проблема-недостиг на енергия?Най-ме беше страх от заводски дефект,всичко друго се оправя!

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#5 Мнение от Rusin Atanasov »

НА единия изход работи перфектно,но като преместих говорителя на другия започва едно такова работене на пулсации-мембраната започва да се издува и прибра на макс,за звук да не говорим.Все едно,че говорителят идава слаб за този усилвател,а му се подава захранване на интервали-немога точно да го обесня.

От това става ясно че само 1 канал ти работи а другия не . Щом като адаптора може да отдаде не повече от 1А тогава не усилвай усилвателя толкова че да черпи повече от този 1А за да можеш да разбереш дали е от захранването проблема или не. Предполагам че единият ти канал си е заминал или пък имаш някъде пътечки на късо, провери за студени спойки, може би си обърнал поляритета на някой капацитет. В краен случай може да смениш чипа . Успех !

Аватар
ogy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 52
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 1:00 am
Местоположение: Хасково
Обратна връзка:

#6 Мнение от ogy »

Имах същия проблем, смени кабела на масата на захранването с доста по дебел или ако е в кола го вържи близо до источника като масата я вземеш от корпуса на компакт диска или каквото е там.

drag_bg

#7 Мнение от drag_bg »

Добре ще пробвам,но мисля че няма да се окаже прецакан усилвател,или ще работи или няма,съвсем се обърках,ще пробвам утре всички преположения и пак ще пиша!

Аватар
Rusin Atanasov
има опит
има опит
Мнения: 316
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#8 Мнение от Rusin Atanasov »

Размени кабелите за входния сигнал и виж дали проблема не е от нещо преди крайното стъпало или от самите кабели.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта