Усилвател Thunder tca-2125 проблем с входен сигнал

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
nasko3005
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 02, 2015 7:15 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Усилвател Thunder tca-2125 проблем с входен сигнал

#1 Мнение от nasko3005 »

Здравейте. Проблемът с усилвателчето е следния - след няколко месечна почивка на гърба на задната седалка реших да го раздвижа малко, но уви не се получи очаквания резултат. Свързан със светещ power диод заработи за кратко след като минах пред няколко дупки и след това не заработи. Реших че е лоша връзка в кабелите и пробвах с друг кабел директно от телефона да му пусна сигнал, заработи за много кратко време. Гейна беше на половина. Почистих чинчовете от окисите и малко контактен спрей. Резултат нулев. По дъното всичко изглежда ок освен два резистора на изхода леко опушени, но се съмнявам да е в тях проблема. ще приложа снимков материал. Като цяло се надявам на съвет къде да търся проблема и евентуално неговото отстраняване собственоръчно. Имам някакви познания по цифрова схемотехника. В краен случай съм съгласен да го занеса при техник, но при положение, че цените им толкова много паднаха не знам дали ще е удачно. Предварително искам да благодаря за отделеното време :)
ПС: само не разбрах как да кача снимка като нов потребител, но то и без това от тях не става много ясно

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател Thunder tca-2125 проблем с входен сигнал

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Закарай го на сервиз.

nasko3005
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Юни 02, 2015 7:15 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Усилвател Thunder tca-2125 проблем с входен сигнал

#3 Мнение от nasko3005 »

Благодаря за съвета, но възниква още един въпрос - къде във Варна?
пс: ако може на лични да не стане проблем с реклама

поздрави

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Усилвател Thunder tca-2125 проблем с входен сигнал

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Няма никакъв проблем с рекламата, но наистина съм далече от Варна и не ги знам сервизите там. Във форума на eshop, където си писал, има една тема за търсещите сервиз. Намери я.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта