Съвет за избор на усилвател

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
itskata
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 19, 2009 12:44 pm
Обратна връзка:

Съвет за избор на усилвател

#1 Мнение от itskata »

Здравейте колеги!
Наскоро станах собственик на следните елипси: http://www.aval-bg.com/car-audio/dls/govoriteli/dls-269
Слушам ги в момента без усилвател, за мен свирят много добре, но едва ли разкриват повече от 30% от потенциала си, работейки само чрез плеара. Затова реших да ги захраня както подобава и въпросът ми е: Какъв усилвател би бил подходящ за тях? (може и втора употреба)
Бюджетът ми е 180лв макс.
Благодаря предварително :)

dzwer
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на усилвател

#2 Мнение от dzwer »

За толкова пари даже е препоръчително да е втора употреба...
http://www.ljclub.net/auto-audio/amps_new/amps_new.htm
Ей ти едно място от където можеш да избираш на воля.
Колкото по-мощен, толкова по-добре ще ти контролира говорителите(по-висок дъмпинг фактор), но трябва да се направят внимателни настройки, за да не си избушиш говорителите...
Аз лично харесвам усилвателите Сони като много добри по отношение цена/качество/мощност. Не твърдя че са най-добрите!
Разгледай марките Alpine, JBL, Pioneer, Sony. На сайта има и други марки, така че ако си харесаш нещо - просто потърси мнения за дадената марка.
Аз нямам нищо общо със сайта! Лично съм пазарувал от там и съм доволен!

П.С.: Твоите елипси ги дават по 80 вата реална мощност. Аз бих търсил усилвател 2х100-120 вата поне, за да съм сигурен че ще им подавам сигнал с минимални изкривявания и без да влиза в клипинг режим усилвателя.

Аватар
bodan
Търговец
Търговец
Мнения: 788
Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 12:00 am
Местоположение: Лом
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на усилвател

#3 Мнение от bodan »

Aз ако ще давам такава кинта бих взел :
http://usilvateli.com/ad/view/JL%20Audio-e2150-178

Аватар
bgatev
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 5:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на усилвател

#4 Мнение от bgatev »

Можеш да погледнеш и усилвателите на Blaupunkt. За тази цена ще вземеш и 4-канален

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на усилвател

#5 Мнение от DLS »

Blaupunkt и Sony определено е добре да се избягват! Звука на тези елипси ми е до болка познат и мисля, че най-приятно звучене ще се постигне с този усилвател. Последния "коригира" доста успешно малко по-анемичния и недостатъчно плътен бас на елипсите, а щом някой си купи елипси вместо 6,5" коаксиални, които биха свирили по-добре, значи ниската октава му е важна. Пищялката на 269 също е малко по-наточена от необходимото и мекото звучене на това стъпало ще е много голям плюс.

Относно мощността, при един нормален монтаж чисто акустически погледнато 50в са абсолютната граница, която може да се трансформира в звук :)

Аватар
bgatev
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 5:23 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на усилвател

#6 Мнение от bgatev »

...DLS стига с тези GZ - всички форуми само реклама и реклама. Има доста по-добри марки.

Правилно си се насочил към LJClub. Момчето е от Лом и има доста богат избор в твоята ценова категория. Дори и 2-ра употреба, то усилвателите му са тествани и работят безпроблемно

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Съвет за избор на усилвател

#7 Мнение от DLS »

bgatev написа:...DLS стига с тези GZ - всички форуми само реклама и реклама. Има доста по-добри марки.

Правилно си се насочил към LJClub. Момчето е от Лом и има доста богат избор в твоята ценова категория. Дори и 2-ра употреба, то усилвателите му са тествани и работят безпроблемно
Много заблудени хора има явно из форумите предполагам :D
Това, че предлагам нещо наше не мисля, че го прави автоматично обикновена реклама, в случая това е стъпалото, с което ще свирят най-солидно елипсите, тествано е многократно - работим и с много други марки.
Идеята ми беше да не се насади колегата с Blaupunkt или Sony, в пъти по-добре е да помисли за JL-a от линка по-горе макар и втора ръка.
Последния е вероятно по-добро стъпало от моето предложение, но в случая просто няма да свири по-добре.
Успех с избора!

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта