TDA 1554 Проблем - къде да вържа входния сигнал ?

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
bobbymichaelspemb

TDA 1554 Проблем - къде да вържа входния сигнал ?

#1 Мнение от bobbymichaelspemb »

Здравейте 8)

Закупих си този НЧ усилвател

Разбрах къде трябва да му се сложи захранването +/- и къде да му сложа жичките за подаване сигнал към колоните , но къде да сложа жичките за входен сигнал, този който подава РС-то ми ?

Ако някой може да погледне схемата за секунда и да ми каже къде трябва да се спои ще съм му много благодарен Изображение

Аватар
bojilov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#2 Мнение от bojilov »

ми на входа ти къде искаш?R1 R3

cenarius
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 12:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#3 Мнение от cenarius »

Ами, аз досега съм ползвал само ТЧП кабел който е с една синя, една червена и една обща линия за стерео звука, т.е. имам 3 броя - синя, червена и една обща която се разделя на 2. Къде да сложа тези 4 многожилни жички, виждам че има R1, R2 които на схемата са свързани (фиг2 от линка който съм дал) и R3 което прави според мен 2 входа защото R1 u R2 са едни и същи (според минималните ми знания по електротехника)

newbie ми е много точно определение горе :) съвсем нов съм в тези води да се надяваме че ще проплуваме :lol:
Blue Happy Bobble

Аватар
lishev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#4 Мнение от lishev »

Входовете са там, където се съединяват R2 и C1(единия) и R4 и C2(втория). Там ще сложиш синия и червения проводник. Общия ще го сложиш към масата( минуса).

cenarius
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 12:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#5 Мнение от cenarius »

ето това чаках да чуя, до 15 мин съм го сглобил, дано не изгори :lol:

почва сеееееее :twisted:
Blue Happy Bobble

Аватар
lishev
има известен опит
има известен опит
Мнения: 82
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от lishev »

Айде, чакам да кажеш какво е станало

cenarius
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 12:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#7 Мнение от cenarius »

Споих всичко както трябва, уви "усилвателят" не дава никакъв признак че е жив. Нито бръмчи нито грее нищо. Ходих у приятел който си е сглобявал такова стъпало(но на добри кит, може би тук се явява истината каква е разликата между добрикит и неомонтана .. ) та нищо нередно не открихме, ни вопъл ни стон, след малко ще взема мултицета да го измеря, в момента съм много гладен и първо ще ям.

Ето нещо което открих:

Забележка:

От схемнотехнически съображения, масите ("-") на крайните стъпала (краче 7,11 на TDA1554Q; 5,8 на ТDA1557Q, TDA8560Q, TDA8563Q) и входните стъпала (краче 3 на TDA1554Q; 2 на ТDA1557, TDA8560Q, TDA8563Q) не са свързани в интегралната схема.
Те трябва да се съединят с два отделни проводника в минуса на захранващия източник (извън платката)!


добре къде са тези крачета 7 и 11 за да ги вържа към минуса, явно докато не ги вържа и тях няма да просвири този красавец :roll:
Blue Happy Bobble

cenarius
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 12:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#8 Мнение от cenarius »

widowmaker написа:Стига бе, по добре не прави нищо, ами дай да ти го направи някой, който разбира!
Ти не си за тоя форум просто...
Не знам дали изобщо има такъв като за теб...



:roll:

ЕДИТ:

Първо, ТИ когато за първи път си хванал поялника знаел ли си как да разчиташ схеми :twisted: , е аз не знам, ако ти си роден научен идвам до софия и те черпя каквото искаш ! Прочетох не малко твои поста където казваш че ти е писнало от ламерски въпроси и споменаваш за форума на някой си, е дай линк ? Аз се поразрових и намерих ТОЗИ форум. Смених не малко 5.1 системи и НЕ ми харесаха. Сега съм намислил нещо, искам да пробвам. При положение че имам желание, нерви и засега финанси не виждам какъв е проблема ? Ако искаш ме банни, ще си намеря от другаде информация :idea: Написъл съм че вчера ходих у приятел, който се води че разбира и ми е правел не 1 и 2 пъти такива стъпала в готов вид, е и той не разбра защо скапаното стъпало не свири :idea: Толкова можем толкова правим. Утре ще си купя на добрикит кит-чето и ще пробвам с него.
Blue Happy Bobble

Аватар
dirtyboy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

от краката за главата :))))

#9 Мнение от dirtyboy »

на тозИ модел корпус /интегрални усилватели/ когато го погледнеш от към надписите и краката са доло
краче 1 е в ляво а, последното краче най-дясно
но какво ли ще извадиш като сила аз ти препоръчвам следния вариянт
HA 13158
провери си e-maila.

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост