Неприятен шум при запален двигател

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
radi0303
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 11:50 pm
Обратна връзка:

Неприятен шум при запален двигател

#1 Мнение от radi0303 »

Здравейте колеги от скоро съм във форума и въпроса мие относно един амп за кола вързан е със 4кв. кабел за (+) директно от (+) на акомулатора и маса от багажника на болта на задния колан мисля че там е добре защото там мие вързан другия амп тъндер тса 4100 а тои си свири без проблем
Та въпросния амп е вързан за две елипси той е 4 канален пише на него някакви си измислени 360 вата ама колонките свирят прилично но само, когато е изгасен мотора на колата като запаля и се чува някакво брамчене и като давам газ на колата се овеличава и направо е непоносимо моля помогнете дасе отърва от този шум моля пишете може аз дасам объркал нещо благодаря предварително

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Неприятен шум при запален двигател

#2 Мнение от Marian Lozev »

... 8O , щом тъндера има филтър на тока и няма проблем или (не го чуваш), представи си колко по не качествен е другия УС.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Неприятен шум при запален двигател

#3 Мнение от DLS »

Aко Тъндера няма трансформаторен филтър на чинчовете или свири само на баса, прехвърли го на елипсите или предната линия за да чуеш дали го има същия проблем. Ако го няма - оправи си връзките на другия усилвател.
Иначе по темата е писано и преди - всички сигнални кабели, особено ако са по-нисък клас трябва да са прекарани далеч от захранващите, хубави маси навсякъде, включително и на плеъра. Понякога се налага да се пусне и отделен плюс на самия плеър. Ако всичко горе е наред остава да се увериш, че акумулатора ти е в добро състояние, от слаб или проблемен такъв често получава същия шум.

Захранващия ти кабел от 4кв определено поглежи на смяна :)

radi0303
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Дек 23, 2009 11:50 pm
Обратна връзка:

Re: Неприятен шум при запален двигател

#4 Мнение от radi0303 »

Здравейте колеги той тъндера преди беше свързан за един бас и двете елипси за среди но наскоро си купих още една 12ка и сега затова го сложих въпросния амп та преди всичко си беше наред.
Та относно акумолатора мисля чеси е наред защото е на 4 месеца 62 ампера и алтернатора си работи идялно защото мерих зареждането на пуснати фарове и парно показва 14.25 и аз никога не слушам музика на изгасен мотор на колата повече от 10-15 минути.
Те двата амп са с отделни за захранващи кабели за (+) и (-) в багажника.
Тъндера е с 10кв захранващ кабел а другия с 4кв кабел директно от акумолатора мисля 4е имат добри връски ама несам сигорен дайте някакъв съвет.
А също пробвах както колегата каза да разменя чинчовете и същото като запаля иначе си свири като е огасен двигателя.
Кажете ако може с някакъв филтър даго оправя ако не да варви за боклука иданеви занимавам със глупости благодаря ви предварително :)

batjoro
чете
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 7:26 pm
Местоположение: Казанлък
Обратна връзка:

Re: Неприятен шум при запален двигател

#5 Мнение от batjoro »

Има едни филрти точно за това слагат се на чинчовия кабел от сд то към усилвателя цената е около 15лв

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта