Неприятен шум

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
kraininski

Неприятен шум

#1 Мнение от kraininski »

ето накратко какъв е проблема:
имам комп в колата който се намира в багажника и от там по чинчове в плейъра...лошото е че си чувам двигателя :) едно неприятно свистене като давам газ.до скоро компа беше под дясната седалка и съответно кабела беше доста по-къс но със филтъра който сложих на кабела за звука нещата се оправиха.сега обаче кабела е доста по-дълъг и смущенията не изчезват....та въпроса ми е какво мога да направя - да сложа още един филтър или какво....замасявах плейъра замасявах и чинчовете които са екранирани та имат тази възможност....но без ефект

Аватар
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 477
Регистриран на: Пон Яну 09, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#2 Мнение от DLS »

Разделяш сигналните от захранващите кабели, проверяваш всички маси, не само на плеъра. Ако изключим, че евентуално имаш ел проблем по колата, може лош акумулатор да ти вкарва тези шумове.
Като начало след като си се уверил, че всички връзки са както трябва пусни двойка прилични чинчове отвън и чуй дали проблема го има още.

kraininski

#3 Мнение от kraininski »

това което открих е че дефакто компа създава шума.дори и когато той е изключен и съм му извадил всички кабели само като му бодна жака и шума се появява...все едно кутията на компа работи като антена и предава шума по аудио изхода....

иначе пробвах с два комплекта чинчове като вторите са доста сериозни.но пък с първите в предишната кола нямаше проблеми

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stefan Stefanov »

Оправи си масите и захранванията, вече ти го казаха.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#5 Мнение от rusnache »

И кабелите на свещите не пропускай да погледнеш.

kraininski

#6 Мнение от kraininski »

Stefan Stefanov написа:Оправи си масите и захранванията, вече ти го казаха.

хубаво де но шума го има само на един от входовете на плейъра...ако неговото захранване е кофти би следвало да шуми и на останалите входове но не....отделно от това от компа се приема шум дори и когато всички кабели съм му извадил....останал е само жака включен

все пак за да не съм голословен отивам навън да подам ток на плейъра директно от акумолатора да видим какво ще стане



няма кабели баце дизел е :)

kraininski

#7 Мнение от kraininski »

такааа откачих заводското захранване включително и антената защото и по нея идва маса...дадох му ток директно от акумолатора и пак същото - давам контакт и тииууууууу

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#8 Мнение от rusnache »

A що не пробваш да си оправиш масите и на другите елементи в системата, тип инвертор и тн. И свещите ти казах, погледни кабелите, земи нови за проба.

kraininski

#9 Мнение от kraininski »

аз пак ще кажа за непрочелите: колата е дизел няма свещи от типа за които ми говориш нито пък кабели...отделно от това дори и да беше бензинова както казах шума го има и на контакт а тогава ток на свещите никой не подава...по добре да не виждам съвети които ако някой послуша би дал 6х14лв за свещи + 280 лв за кабели....

иначе що се отнася до инвертора той е със кабели колкото палеца ми дебели отделно от това както казах шума го има и когато инвертора не е пуснат...дори когато и компа не е пуснат.смущението е най вероятно то т.нар. умна дюза която е един вид бобина....

въпроса не е кое причинява смущението а как да изолирам звука от него

Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 452
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Габрово
Обратна връзка:

#10 Мнение от Tisho »

kraininski написа:аз пак ще кажа за непрочелите: колата е дизел няма свещи от типа за които ми говориш нито пък кабели...отделно от това дори и да беше бензинова както казах шума го има и на контакт а тогава ток на свещите никой не подава...по добре да не виждам съвети които ако някой послуша би дал 6х14лв за свещи + 280 лв за кабели....

иначе що се отнася до инвертора той е със кабели колкото палеца ми дебели отделно от това както казах шума го има и когато инвертора не е пуснат...дори когато и компа не е пуснат.смущението е най вероятно то т.нар. умна дюза която е един вид бобина....

въпроса не е кое причинява смущението а как да изолирам звука от него
Ground loop му е името на твоя проблем. :idea:
Чичко Гугъл пък може да ти даде доста неща за четене по въпроса. :wink:

kraininski

#11 Мнение от kraininski »

след поставяне на кондензатори 10мФ на всяка от масите на консуматорите и екраниране на кабела на монитора смущенията изчезнаха :)

благодаря на всички за помощта

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта