Мп3-плеър + авто усилвател - въпроси за направата

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
genhack

Мп3-плеър + авто усилвател - въпроси за направата

#1 Мнение от genhack »

Така реших да си правя усилвател за кола към който да включвам мп3-плеър(за точност цифров фотоапарат Photoclip, който няма изход за външен източник,само за слушалки). Та имам няколко въпроса: Идеята е да има 4 говорителя в колата по 10см, за мощности не мога да говоря. Чудя се какъв да избера - засега съм се спрял на ТДА7560 и 8560.Кой от двата ще ми препоръчате?Какво друго ми трябва, за да се получи магията?Имам намерение да не слагам потенциометър засега, ще ползвам този на мп3-то. Ще има само 1 копченце он/офф Разбрах, че трябва и филтър за кола, за да не изкарва шум от двигателя.Колко струва такъв филтър?А не мога ли да използвам такъв от стар касетофон? И последно замислил съм входа на усилвателя да е чинч - какъв трябва да е кабела, свързващ мп3-плеъра и усилвателя. Купувал съм двоен многожилен аудио кабел с маса за 20ст от Конрад - такъв става ли?
Друго да ми е нужно, освен радиатор?

WingMan

#3 Мнение от WingMan »

Това са пикови мощности :)
така че е възможно
В повечето авто касетофони се среща подобно ако не и същотот изпълнение .
и аз си го мисля това за ТДА7560 и към него да си свържа Мп3-то
но не ми се занимава да му правя платка .
Някой знае ли някоя фирма за кит-ове да има платки за 7560 ?

Аватар
kiak
има опит
има опит
Мнения: 56
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от kiak »

Ще напиша аз как съм направил в моята кола. ползвам МР3/СД дискмен със кабелно дистанционно, което съм закрепил на удобно място на таблото. стъпалото ми е TDA8560. скрил съм го в таблото, като има доволно голям радиатор. няма проблеми на никакви нива, за разлика то това което е написал Ioan. колоните - във вратите са заводските - коаксиални някакви, които добре се справят със среди и високи. на кората имам монтирани два 8" нискочестотни, комбинирани със "пищялки". колоните заедно със филтрите са свързани на 2 ома на канал. за бюджета за който е реализирано всичко свири повече от задоволително, а и не ме притеснява че може да ми разбият колата - освен говорителите на кората се вийда само дистанционното на плеъра
"Да.... не е важно, че някой глух е писал музика...
ЖАЛКОТО е, че Азис е по-известен от него в БГ..."

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта