Мога ли да използвам car усилвател у дома

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
jaredharet

Мога ли да използвам car усилвател у дома

#1 Мнение от jaredharet »

Мога ли да използвам car усилвател у дома. Демек какъв траф ми трябва за целта

jaredharet

#3 Мнение от jaredharet »

И нещо по конкретно като траф да ми кажете, тъй като мисля да захранвам говорител около порядъка на 400 W номинална мощност

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Stoqn »

Nai dobre da vzeme6 star elektrojen i da go razmotae6 dokato stane 11V naprejenieto na vtori4nata.Za6toto ti trqbvat okolo 40-50A izhoden tok.Az sam pravil i ako ne mu stiga toka na AMPA zapo4va mnogo da Izkrivqva.

jaredharet

#5 Мнение от jaredharet »

А оринтировъчна цена за един такъв траф бихте ли ми казали, както и попринцип колко V е стандартна вторичната намотка

Аватар
Stoqn
има опит
има опит
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 1:00 am
Местоположение: Благоевград София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Stoqn »

За цена не знам ако си намериш изгорял трансформатор с достатъчно голяма площ на магнитопровода можеш да си го пренавиеш.Вторичната трябва да е около 11V.Успех. :D :D :D

jaredharet

#7 Мнение от jaredharet »

А какъв е входният ток и напрежение на един car усилвател

audioman

#8 Мнение от audioman »

jaredharet написа:А какъв е входният ток и напрежение на един car усилвател

Зависи от същия.
То е все едно да питаш какъв е размера и мощността на един двигател с вътрешно горене - а такива бая модели има

jaredharet

#9 Мнение от jaredharet »

Е да това е ясно, но питам оринтировъчно понежи ми трябва нещо от рода на 2x200 защото гледам, че имат към 40-50A прудпацители, да разбирам ли че и входния ток трябва да е там някъде

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Stefan Stefanov »

Най-евтиният вариант е да си вземеш един траф за халогенни крушки 300-400 ВА (до 40 лв), един грец и колкото може повече кондензатори за 16В (и те не са скъпи). 30000-10000 микро ще ти стигнат.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Stefan Stefanov »

В повечето случаи зарядните изкарват пулсиращо напрежение, което няма да хареса на усилвателя.
А ако сложиш кондензатор на изхода на зарядното за да го поизгладиш напрежението ще се получи поне 16 волта, което може и да позапали усилвателя. (Поне е над макс. допустимото, дали наистина ще се запали питай widowmaker ) :wink:

Аватар
Azeroth
има известен опит
има известен опит
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#12 Мнение от Azeroth »

Зарядните за автомобилен акумулатор обикновенно са разчетени за ток до 8-10А. Така че, този вариант отпада.

Джаред, самата идея за използването на авто-усилвател в къщи не ми харесва. Те са чиста проба "крайно стъпало". Повечето модели нямат удобни копчета за усилване и други корекции. С цел намаляване на шума от интерконекта, изискват по-голямо входно напрежение - над 2V. Всичко това ще рече, че ти трябва предусилвател.
Като имаш предвид, че 400-500W захранване ще ти струва не малко пари, защо не помислиш да си купиш един домашен усилвател втора ръка?

jaredharet

#13 Мнение от jaredharet »

Ами попринцип сигнала ще идва от PC и ще мога да си ползвам еквалайзера на саунд картата
А иначе питам защото попринцип имам някои друг траф.
Утре ще сваля параметрите на трафа и ще помисля какво може да се направи по въпроса, а после ще го постна.

anticop
има опит
има опит
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Авг 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от anticop »

Купи си захранване от компютър-пасва перфектно и струва само към 20 $.Един приятел така си беше вързал усилвателя за колата вкъщи.
Някъде във форума прочетох, че се получавали паразитни шумове-лично аз не долових такива в неговия.Той беше набутал усилвателя в остатъците от кутията на компютъра.За предусилвател ползваше друг компютър.
Guns dont kill pople, people kill people

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Daniel Petrov »

12-те волта не дават достатъчно ток-12-13А е максимума.
Всъщност няма да го пуска @ full power :mrgreen:
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта