Въпрос! (2ch to 4ch???)

Модератори: guitman, DLS

Съобщение
Автор
Aspire

Въпрос! (2ch to 4ch???)

#1 Мнение от Aspire »

Ситуацията е следната: Имам усилвател 4х60 и съм извел жак за mp3 player примерно но както се знае те са двуканални:( Къде мога да намеря схема за изработката на платка преобразуваща (имитираща) Stereo сигнала в Quatro такъв. И моля ви не казвайте че не може да се намери защото се провадат усилватели с 1/2/4ch а на мен не ми трябва усилвателя а само схемата за преобразуване на сигнала...

Мерси предварително ще съм много благодарен ако ми помогнете

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Свържи им входовете 2 по 2 накъсо или през потенциометър (ако искаш да регулираш нивото).

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#3 Мнение от icko »

Малко Офф.
Само да ти поясня малко.Тези усилватели за които говориш (1/2/4) са направени за може да си качиш предна и задна линия на усилвател,Другия вариант за използване на 4 канала е те да се включат в мост и да хранят един двунамотачен басов или без мост за два двунамотъчни.

Aspire

#4 Мнение от Aspire »

Дадох ги 2х2, става, но се губи пространственото възприятие. За това въпроса ми е намирал ли е някои схема на гореспоменатия конвертор на сигнала или поне имам ли шанс да намеря такава в интернет. И впрочем не знам защо не се намира по-цивилизовано решение при положение че този проблем със сигурност е много разпространен :roll:

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

Не е толкова разпространен проблема!
Тук всички си слушаме стерео от 2 колони! :D

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#6 Мнение от icko »

Честно казано или аз съм в грешка или такова животно нема.От къде подяволите ще се вземат тея 2 канала допълнително ?????

ПП.Вземаш си едно Цд което има изходи rear&front и немаш грижа,тъкмо поне няма да слушаш звука от вградените чипове на цд-то

Публикувай отговор

Обратно към “CAR AMPLIFIERS”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта